Obozy, kolonie i półkolonie. Wakacje 2024

Najlepsze oferty na wakacje 2024

najlepsze wakacje 2024 w okolicy Olsztyna
Akademia efektywna-nauka.pl zaprasza na wakacyjne obozy i półkolonie blisko Olsztyna.

Obozy i kolonie:

Półkolonie:

Dlaczego wakacje z Akademią?

Obozy i kolonie Akademii prowadzą znani i lubieni przez dzieci trenerzy Akademii. Obozy odbywają się w kameralnych ośrodkach blisko Olsztyna w małych, bezpiecznych grupach.
Zadzwoń na kom. 509 85 69 71 lub przyjdź do Akademii w Olsztynie przy ul. Ratuszowej 3 i poznaj szczegóły. Liczba miejsc ograniczona.

Wakacje to czas odpoczynku. W lipcu i sierpniu dzieci oddają się długo oczekiwanemu lenistwu i jak wynika z badań amerykańskich uczonych… zapominają czego nauczyły się w szkole. Tą niebezpieczną tendencję można zatrzymać stawiając przed dziećmi intelektualne zadania w czasie kanikuł, zachęcając je do czytania książek lub wysyłając na wyjątkowe kolonie i półkolonie w Akademii w Olsztynie (wcześniej Akademia Nauki), gdzie dzieci doskonale bawiąc się wzmacniają swój intelekt, pamięć, koncentrację i rozwijają zainteresowania.

Zobacz aktualną ofertę: obozów 2024 lub półkolonii 2024.

Obozy dla dzieci i letnie wyjazdy edukacyjne i są one sposobem na zainteresowanie dziecka bardzo konkretnymi zajęciami oraz na rozwój wielu nowych umiejętności. Są to umiejętności ogólne, jak chociażby samodzielność oraz umiejętność odnalezienia się w grupie rówieśniczej, jak również umiejętności formalne: pływanie, jazda konna, szybkie czytanie, trening pamięci, a nawet podstawy obiektowego programowania komputerowego w wydaniu dla najmłodszych. Wyjazdy wakacyjne stają się dla dziecka przygodą, niepowtarzalnym przeżyciem oraz jednym z najlepszych wspomnień z dzieciństwa. A w trakcie wyjazdu rodzice mają także trochę czasu dla siebie zachowując pewność, że ich dzieci znajdują się pod opieką kompetentnych i doświadczonych opiekunów, będących animatorami ich dobrze wykorzystanego czasu.

Warmia i Mazury to regiony, gdzie odbywają się wszystkie wyjazdy. Rolę bazy organizacyjnej dla półkolonii pełni tutaj Olsztyn.

Kluczową kwestią jest wiek uczestników. Zajęcia na każdym z obozów Akademii są dostosowane do odpowiedniej grupy wiekowej, i tak przykładowo półkolonie w Olsztynie skupiające się na eksperymentach naukowych przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-9 lat, a obóz detektywistyczny zapewni rozrywkę dzieciom w wieku 7-10 lat. Odpowiedni podział jest tu istotny ze względu na homogeniczność grupy pozwalającą dzieciom na łatwe dogadywanie się ze sobą, zapewnienie bezpieczeństwa oraz dobre dopasowanie zajęć do możliwości maluchów lub dzieci trochę starszych.

Zabawa jest tutaj łączona z nauką i rozwojem. Dzieci rozwijają się poprzez rzeczy, które są dla nich zwyczajnie przyjemne. W czasie obozów nie ma żadnych zajęć lekcyjnych i podobnych aktywności, chociaż zabawy mogą uwzględniać elementy bardzo formalne. Tak survival w lesie, jak i półkolonie połączone z programowaniem uczą dzieci poprzez przekazywanie im umiejętności praktycznych potrzebnych do uzyskania bezpośredniego celu. Dzieci je uwielbiają, gdyż efekty ich działań są od razu widoczne.

Akademia w Olsztynie organizuje obozy i półkolonie od 2003 roku.