Kolonie „Sherlock Holmes i zagadka Maróza” dla 7-9 latków. Wakacje 2024 r. blisko Olsztyna.

Akademia efektywna-nauka.pl ma zaszczyt zaprosić twoje dziecko na wyjątkowe kolonie letnie „Sherlock Holmes i zagadka Maróza”. To siedem dni pełnych zabawy i atrakcyjnie spędzonego czasu, tylko kilkadziesiąt minut  jazdy samochodem od Olsztyna!

Wiemy, że pierwsza rozłąka z domem może być wyzwaniem zarówno dla dziecka, jak dla rodziców. Dlatego proponujemy kolonie w sprawdzonym ośrodku „Syrenka” blisko Olsztyna. Doceniły to matki uczestników wcześniejszych kolonii Akademii pt. „Czarodziejska Akademia”, „Kraina Guzików” i „Uśmiech Ogra”. Kolonie detektywistyczne dla dzieci są ich kontynuacją i rozwinięciem. Wszystkie miejsca sprzedane.

Zapisy tylko na listę rezerwową. Zobacz obóz „Minecratf Camp i zabawa” dla 9-12 latków.

 

Kolonie detektywistyczne dla 7-9 latków w wakacje 2024 r. z Olsztyna.

Program kolonii Akademii jest starannie przygotowany, by stymulować rozwój umiejętności społecznych i kreatywność dzieci, a też dać im poczucie sukcesu i pewności siebie. Uczestnicy kolonii, niczym Sherlock Holmes, będą rozwiązywać zagadki tajemniczego Maróza, szukać garnca złota schowanego na końcu tęczy oraz drogocennych kryształów. Otrzymają z rąk wróżek Marózek kolorowy chrzest z wykorzystaniem „pudru Holi”. Wezmą udział w warsztatach cyrkowych, nauczą się żonglerki i magicznych sztuczek oraz puszczania ogromnych baniek mydlanych. Wyruszą na wieczorną wyprawę w poszukiwaniu kwiatu paproci i leśnych świetlików. Wezmą udział w pokazie mody, wspaniale spędzą czas, słuchając tajemniczych opowieści przy ognisku. Nawiążą i utrwalą przyjaźnie.

Wieczorem dzieciom będziemy czytać „do poduchy”. Jest to idealny sposób na zakończenie pełnego wrażeń dnia, wyciszenie się i spokojne przygotowanie do snu.

Na obozach Akademii efektywna-nauka.pl bezpieczeństwo i zadowolenie dzieci są priorytetem. Sprawdzona kadra obozu zapewni troskliwą opiekę i wsparcie. Zadba, aby twoje dziecko czuło się zauważone i zaopiekowane. Znając obawy rodziców związane z pierwszym wyjazdem dziecka na wakacje, zapewniamy regularny kontakt i codzienne fotorelacje na Facebooku.

Zapraszamy do zapisania dziecka na kolonie „Sherlock Holmes i zagadki Maróza”. To nie tylko 7 dni przygód i dobrej zabawy w gronie rówieśników, ale także cenna inwestycja w rozwój osobisty i emocjonalny twojego dziecka. Zadzwoń teraz na kom. 509856971 Akademii i zarezerwuj miejsce – liczba miejsc ograniczona!

 

W programie obozu Akademii:

 • fabularyzowane gry detektywistyczne,
 • poszukiwanie skarbów,
 • szyfrowanie wiadomości,
 • warsztaty technik pamięci dla dzieci,
 • nauka sztuczek magicznych i żonglowania
 • wieczorne szukanie kwiatu paproci i świetlików,
 • pokaz mody i dyskoteka,
 • ognisko i pieczenie kiełbasek,
 • kąpiele w jeziorze pod nadzorem ratownika z zachowaniem dystansu społecznego na plaży.

Opinie rodziców o koloniach Akademii:

Świetna organizacja pod kątem dzieci które jadą pierwszy raz i podobny przedział wiekowy. To duży tez komfort dla rodzica wysyłając pierwszy raz dziecko. Dziękujemy w szczególności Paniom opiekunom za stworzenie komfortowej atmosfery i zaopiekowania się dziećmi w sposób taki, że dzieci nie odczuwały tęsknoty. Pozdrawiamy i dziękujemy raz jeszcze.

To zdecydowanie najlepsza kolonia dla dzieci zaczynających przygodę z koloniami, mądre zasady, dzieciaki zaopiekowane bardzo, zorganizowany dobrze czas. Godne polecenia dla rodziców, którzy obawiają się pierwszego wyjazdu. Tu dzieci chcą wracać, a rodzice mogą mieć spokojne głowy.

Polecam wszystkim rodzicom i dzieciom które chcą wspaniałe spędzić czas z tą kadrą i tym programem. Dziecko jest bardzo zadowolone zachwycone był pierwszy raz i już chce jechać ponownie. Dziękujemy całej kadrze za wspaniałą opiekę.

Nie mam uwag, świetne kolonie! Świetna kadra i ośrodek! Syn mega zadowolony!

Termin

Wszystkie miejsca sprzedane.

od 30.06 do 06.07.2024 r. (7 dni, od niedzieli do soboty)

Metody pracy:

 • zajęcia integrujące grupę, pogłębiające relacje i współpracę wśród rówieśników,
 • komunikacja i wyrażanie emocji,
 • ekspresja twórcza,
 • warsztaty technik zapamiętywania i koncentracji,
 • na zakończenie dnia wieczorne czytanie dzieciom.

Kadra obozu Akademii:


Kierownikiem obozu jest Dorota Trzcińska, certyfikowany kierownik obozów. Doskonały pedagog, animator czasu wolnego i trener efektywnej nauki w Akademii. D. Trzcińska będzie koordynowała pracą wychowawców obozu i dbała o dzieci w hotelu.
Obozy Akademii jako wychowawcy prowadzą certyfikowani opiekunowie z wyższym wykształceniem. Cenieni przez dzieci i rodziców pedagodzy pracujący w szkołach oraz w Akademii jako trenerzy kursów efektywnej nauki.
Śledź codzienne relacje z obozu na Fb Akademii: facebook.com/efektywnanaukaolsztyn.

Zobacz fotorelacje z obozu detektywistycznego Akademii w latach poprzednich na Facebooku Akademii – klikając Facebook Akademii. W zakładce „Zdjęcia” umieściliśmy Albumy z obozów. Więcej zdjęć można też znaleźć cofając się na „osi czasu” Akademii do wakacyjnych postów w latach 2015-23 🙂

Najlepsze wakacje w Akademii to:

 • bogaty i doprecyzowany w szczegółach program,
 • wspaniali wychowawcy – certyfikowani trenerzy Akademii, na co dzień pracujący z dziećmi, bardzo cenieni przez dzieci i rodziców,
 • doskonała atmosfera i moc atrakcji dla dzieci,
 • dbałość o rozwój społeczny i intelektualny uczestników,
 • bezpieczny kontakt z przyrodą,
 • certyfikat organizatora turystyki w woj. W-M nr 9/2016,
 • ponad 20 lat doświadczenia Akademii w edukacji dzieci i organizacji wypoczynku dzieci. Absolwenci prowadzonych przez Akademię kursów szybkiego czytania, technik pamięci, koncentracji, robotyki Lego oraz eksperymentów naukowych należą do najlepszych uczniów w klasie,
 • codzienne fotorelacje z obozu na Facebooku Akademii.

Pobyt

Wypoczynek blisko domu, bo 30 km od Olsztyna w całorocznym ośrodku wypoczynkowym „Syrenka” w wakacyjnej miejscowości Maróz nad jez. Maróz. Zakwaterowanie z zachowaniem 4m2 na dziecko w wygodnych 2-4 os. pokojach z łazienkami w murowanym pawilonie „Puchatek”. Sprawdź ośrodek oraz dowiedz się jak szybko do niego dojechać z Olsztyna na http://osrodeksyrenka.pl/

Zajęcia odbywać się będą na licznych placach zabaw, boiskach, strzeżonej plaży „Syrenki” oraz pobliskich leśnych polanach. Zawsze pod czujną opieką wychowawców.

Wyżywienie

Zapewniamy całodzienne wyżywienie dla dzieci. Cztery zdrowe posiłki (śniadania, obiady, podwieczorki i kolacje) codziennie przygotowywane przez doskonałych kucharzy ośrodka „Syrenka”. Posiłki wydawane będą z zachowaniem Wytycznych GIS, MZ i MEN dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży z 29 maja 2020 r.

Najbliższy sklepik znajduje się 800 metrów od ośrodka obozu. Uczestnicy odwiedzą go z zachowaniem norm sanitarnych (maseczka, dezynfekcja rąk)  tylko pod opieką wychowawców.

Pobyt zaczynamy od obiadokolacji. W dniu wyjazdu będzie śniadanie dla dzieci.

Termin

Wszystkie miejsca sprzedane.

od 30.06 do 06.07.2024 r. (7 dni, od niedzieli do soboty)

Obóz zaczyna się w niedzielę o godz. 15:00 w ośrodku Syrenka w Marózie k/Olsztynka, 45 km od Olsztyna. Rodzice sami przywożą dzieci i z zachowaniem wymogów sanitarnych przekazują dziecko wychowawcy obozu.

Obóz kończy się w sobotę o godz. 11:00 rozdanie dyplomów przez wychowawcę grupy wakacyjnej. Rodzice odbierają dziecko i jego bagaż od wychowawcy grupy.

Ze względu na zabezpieczenia mające zmniejszyć ryzyko zakażenia dzieci podczas pobytu na wypoczynku, a wprowadzone Wytycznymi GIS, MZ i MEN z 29.05.2020 r., Akademia nie zorganizuje zwyczajowego ogniska kończącego obóz.

Cena obozu:

 • Cena przed upustami wynosi 2019 zł w kwietniu 2024 r.
 • cena przed upustem wynosi 2049 zł w maju 2024 r.

Od ceny odejmuje się dodatkowo upusty, jeżeli są należne:

 • 100 zł – dla uczestników kursów i obozów Akademii w latach 2022-24.
 • 30 zł – rodzinny lub dla pracowników Michelin i Energa Obrót S.A. i/lub

Szczegóły poniżej w zał. 1 „Informacja dla podróżnego przed zawarciem umowy”. Liczba miejsc ograniczona. Cena obozu w następnych miesiącach będzie wyższa.

Po wniesieniu pełnej opłaty za obóz Rodzic otrzyma na maila Fakturę VAT upoważniającą do dofinansowania z zakładu pracy za wypoczynek dziecka. Obóz zgłoszony do kuratorium oświaty.

Jak zapisać dziecko na obóz:

 1. Wypełnij i wyślij formularz zgłoszeniowy „Skontaktuj się z nami” znajdujący się na samym dole tej strony.
 2. Odbierz mail Akademii z linkiem do umowy.
 3. Wypełnij umowę, wygeneruj ją i wydrukuj. Razem z umową automatycznie wydrukują się 4 załączniki. Wypełnij „Kartę kwalifikacyjną” zał. nr 3 do umowy.
 4. Podpisaną umowę bezpiecznie prześlij listem poleconym (bez potwierdzenia odbioru) i niezwłocznie zrób przelew. Jeżeli preferujesz kontakt bezpośredni, to aby podpisać umowę i wpłacić przedpłatę 400 zł kartą przyjdź do sekretariatu Akademii w wtorek lub czwartek w godz. 12-18.
 5. Pozostałą część ceny obozu należy dopłacić do 15 czerwca 2024 r.

Dodatkowe informacje o obozie (wygenerują się automatycznie razem z wypełnioną przez ciebie umową. Możesz je podejrzeć przed wygenerowaniem umowy) załączniki aktualne na dzień 09.02.2024.:

 

Zobacz też inne oferty Akademii dla dzieci na wakacje 2024 r.:

Uwaga. Im wcześniej kupujesz, tym mniej płacisz.

Zachowujemy reżim sanitarny