O Akademii

Dobre kursy dla małych i dużych dzieci w Olsztynie

Akademia w Olsztynie od 2003 r. prowadzi w Olsztynie zajęcia poprawiające jakość uczenia się dzieci. Domeną Akademii jest www.efektywna-nauka.pl. Po kursie w Akademii dzieci:

  • w 15 minut uczą się 20 słówek w języku obcym lub trudne słowa,
  • czytają minimum 2-5 razy szybciej i z większym zrozumieniem,
  • łatwo koncentrują się na nauce,
  • należą do najlepszych uczniów w klasie,
  • na zajęciach przeprowadzają ciekawe eksperymenty naukowe np. wytwarzają sztuczną krew, lewitują przedmioty, obserwują świat oczami owadów, wywołują burzę z piorunami w kubku …

W opinii wielu rodziców, Akademia to jedyne takie miejsce w Olsztynie dbające o rozwój inteligencji dzieci. Absolwenci Akademii biją rekordy czytania i zapamiętywania np. potrafią w 3 sekundy wskazać sumę oczek 120 kości do gry!

  • poznają fajne koleżanki i kolegów,
  • otwierają się i zaczynają wierzyć w siebie,
  • zyskują pozytywną energię do życia i zainteresowania,
  • budują i programują działające roboty z klocków Lego,
  • a przedszkolaki uczą się czytać i przygotowują do nauki w szkole.

Puzzle w logo Akademii

Akademia w Olsztynie powstała w 2003 roku. Przez wiele lat działała pod szyldem Akademii Nauki, sieci szkół prowadzonej przez AN w Poznaniu.

Obecnie Akademia w Olsztynie samodzielnie rozwija swoją markę w oparciu o własne logo, metodologię zajęć, podręczniki i system szkolenia trenerów. Solidną i wolną od stereotypów bazę do rozwijania talentów dzieci.

Akademia w Olsztynie dynamicznie rozwija się i powiększa swoją ofertę szkoleniową. Z roku na rok w organizowanych przez nią zajęciach bierze udział coraz więcej dzieci.

Akademia w Olsztynie posiada logo w formie dwóch niebiesko – pomarańczowych puzzli z wpisanymi słowem „akademia” oraz datą założenia „2003 r.” Puzzle w logo oznaczają radość w łączeniu umiejętności i kompetencji potrzebnych do odniesienia sukcesu w nauce lub w pracy.

W ślad za sukcesem Akademii w Olsztynie jak grzyby pojawiają się i znikają firmy ze słowem „Akademia” w nazwie prowadzące zajęcia sportowe, prawa jazdy, fryzjerskie czy edukacyjne. Akademia oferująca zajęcia efektywnej nauki dla dzieci w Olsztynie jest jednak tylko jedna. Ta z ul. Ratuszowej 3 i logiem w kształcie puzzli. Jest to gwarancja solidnej usługi i dbałości o uczestników jej kursów.

Zajęcia dla dzieci i dorosłych w Olsztynie

Akademia w Olsztynie jest niepubliczną placówką oświatową i działa pod nadzorem Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Akademia powstała w 2003 roku i prowadzi zajęcia we własnych, dobrze wyposażonych salach szkoleniowych w centrum Olsztyna przy ul. Ratuszowej 3/1. Większość kursantów wybrała kursy Akademii z polecenia swoich przyjaciół i znajomych doceniających Akademię za efekty nauki, ciekawe zajęcia, fajnych trenerów i wysoką jakość obsługi.

Akademia zatrudnia w Olsztynie certyfikowanych trenerów efektywnej nauki, programowania, robotyki Lego i eksperymentów naukowych. Pedagogów i nauczycieli z wyższym wykształceniem i doświadczeniem w prowadzeniu kursów z dziećmi i młodzieżą. W czasie zajęć poprzez zabawy i gry fabularyzowane pomagają dzieciom wspiąć się na wyższy poziom edukacyjny i zdobyć przydatne w szkole kompetencje.

Gazeta Olsztyńska uznała Akademię jako jedną ze 123 instytucji i firm, które mają największy wpływ na życie mieszkańców Olsztyna. Akademia cyklicznie współpracuje z Uniwersytetem Warmińsko – Mazurskim, Uniwersytetem Dziecięcym, W-M Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli, ponad 200 szkołami i przedszkolami, Fundacją Cała Polska Czyta Dzieciom, największymi lokalnymi mediami i innymi.

Mieszkańcy Olsztyna najczęściej wybierają w Akademii zajęcia efektywnej nauki, kurs szybkiego czytania, technik pamięciowych, nauki czytania i rozwoju intelektu.

Dużym zainteresowaniem cieszą się także warsztaty robotyki Lego, kodowanie i programowanie dla dzieci, pokazy z przyrody i geografii i eksperymenty naukowe dla dzieci. W ferie zimowe i w wakacje dzieci przychodzą na półkolonie w Olsztynie i wyjeżdżają na obozy Akademii. Uczestniczą w kursach przygotowujących do szkoły (przedszkolaki).

Zajęcia dla dzieci i młodzieży „po lekcjach” rozpoczynają się po godz. 16.30 (od poniedziałku do piątku) oraz w soboty od godz. 09:00 do 15.00. Kursy dla dorosłych i młodzieży są od godz. 18.35 i w soboty.

 

Praca w Akademii

Zobacz oferty pracy w Akademii w Olsztynie ul. Ratuszowa 3 organizującej od 2003 roku dobre zajęcia dla dzieci. Właściciela logo w kształcie puzzli.

Czytaj więcej

Pięć powodów, dlaczego warto wybrać kurs w Akademii – wg olsztyn.wm.pl

Dziennikarz popularnego serwisu olsztyn.wm.pl przeanalizował opinie na temat Akademii w Olsztynie ul. Ratuszowa 3. Działającej wcześniej pod nazwą Akademia Nauki. Wyniki swojego dochodzenia zawarł w artykule. Tekst zaczyna się od pytania: W czym więc tkwi sekret popularności Akademii? „Jako osoba z natury dociekliwa i uwielbiająca tropienie tajemnic — zbadałam sprawę bardzo dokładnie. Oto moje wyniki. […]

Czytaj więcej

Akademia w Olsztynie z siedzibą przy ul. Ratuszowej 3 nie współpracuje z AN w Poznaniu

Akademia w Olsztynie nie współpracuje z AN w Poznaniu. Zaoferowane przez AN Poznań warunki współpracy były dla niej nieatrakcyjne. Z tego względu Akademia w Olsztynie ul. Ratuszowej 3 zmieniła dostawcę podręczników zyskując dostęp do atrakcyjnych i aktualnych materiałów szkoleniowych. Klienci wysoko ocenili tą zmianę chętnie polecając zajęcia Akademii w Olsztynie swoim znajomym i przyjaciołom.

Czytaj więcej

Działalność społeczna Akademii w Olsztynie (wcześniej Akademii Nauki)

Akademia w Olsztynie promuje ideę nowoczesnych technik uczenia się. Misję swoją realizuje poprzez kursy oraz działalność społeczną. Doceniają to rodzice i media. Gazeta Olsztyńska uznała Akademię za jedną ze 123 instytucji mających największy wpływ na życie mieszkańców Olsztyna.

Czytaj więcej