Działalność społeczna Akademii w Olsztynie (wcześniej Akademii Nauki)

Akademia (wcześniej Akademia Nauki) w Olsztynie z siedzibą przy ul. Ratuszowej 3 promuje ideę nowoczesnych technik uczenia się. Misję swoją realizuje poprzez kursy oraz działalność społeczną.

W ramach realizacji swojej misji społecznej Akademia wydaje darmowy Biuletyn Informacyjny „Nowa Edukacja” (pierwszych 14 numerów rozeszło się w nakładzie 300 tys. egz.) i organizuje liczne wydarzenia i przedsięwzięcia.

Do największych należały:

Akademia jest fundatorem licznych nagród. Uczestniczyła w wielu wydarzeniach organizowanych przez m.in. Stowarzyszenie Edukacyjne „Młodzież Przyszłością Regionu” i Kuratorium Oświaty, Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, Festiwal dla Kobiet PROGRESSteron, Fundację Przedsiębiorczości w Olsztynie, Stowarzyszenie „Edukacja Inaczej”, akcję „Szkoła 2010”, „Olsztyn nie ściąga”, szkoły i biblioteki z Olsztyna, Barczewa, Nidzicy, Czerwonki, Łyny, Napiwody, Stawigudy, Waplewa, Woźnic, Wrzesiny, Żabiego Rogu czy Żelaznej Góry. Akademia jest Lokalnym Liderem kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”, za co została wielokrotnie wyróżniona przez Fundację Zdrowia Emocjonalnego.

Akademia w Olsztynie na zaproszenie dyrekcji szkół prowadzi także warszaty dla nauczycieli, w ramach których dzieli się wiedzą nt. efektywnej nauki, technik pamięciowych i szybkiego czytania.

Relacje prasowe z imprez organizowanych przez Akademię zamieściły największe lokalne media: OTV Olsztyn, Gazeta Olsztyńska, Gazeta Wyborcza, Nasz Olsztyniak, Radio Olsztyn, ESKA, WaMa, UWM FM.

Programy i wywiady z trenerami Akademii zamieściły także „Wiadomości” TVP1, „Kawa czy herbata” TVP2 oraz TVN. Ta ostatnia stacja zrealizowała i wyemitowała cykl reportaży ze szkoleń Akademii „Szybkie Czytanie” i „Autoprezentacja”. Bohaterem programów była Joanna Brodzik, znana polska aktorka, która wcieliła się w rolę uczestniczka szkoleń i dzieliła się z telewidzami swoimi doświadczeniami.

W kwietniu 2009 r. Akademia w Olsztynie została uznana za jedną ze 123 instytucji mających największy wpływ na życie Olsztyna.

Zachowujemy reżim sanitarny