Mistrz Świata i Rekordzista Guinnessa w zapamiętywaniu w Olsztynie

Mistrz Świata i Rekordzista Guinnessa Jędrzej Cytawa poprowadził w Olsztynie konferencję pt. Niezwykła pamięć. Na spotkanie z nim do auli I LO w Olsztynie przybyło blisko 200 osób. Wszyscy z wypiekami na twarzy obserwowali co Mistrz potrafi zapamiętać.

Organizatorem corocznej Konferencji „Niezwykła pamięć” jest Akademia w Olsztynie. Jest to impreza cykliczna mająca na celu udowodnić, że można szybciej, lepiej i łatwiej uczyć się, zapamiętywać i pracować. Bohaterami i gośćmi specjalnymi Konferencji są osoby, które potrafią błyskawicznie uczyć się języków, zapamiętywać twarze, imion, numery telefonu właśnie poznanych ludzi lub z zamkniętymi oczami układać kostkę Rubika. Ta ostatnia umiejętność wymaga nie tylko biegłych palców, ale i znajomości technik pamięci co udowodnił Mistrz Świata Marcin Maskow Kowalczyk, ubiegłoroczny  gość Konferencji Akademii.

We wtorek 17 września br. Rekordzista Guinnessa Jędrzej Cytawa rozpoczął pokaz od zapamiętania kombinacji blisko 20 dwu- lub trzy- cyfrowych liczb podanych przez publiczność. Zapisał je na tablicy, a następnie w ciągu godzinnego spotkania kilkakrotnie wymienił je z pamięci. Zrobił to od początku, do końca listy oraz po jednej cyfrze od końca. Jakby było tego mało, to jeszcze z dowolnego miejsca listy w górę lub dół. Publiczność nie ułatwiała mu zadania. Podawała błędne liczby lub odwracała jego uwagę.

Zobacz filmik relację ze spotkania na YT https://youtu.be/_NoxkvGI9Tw

 

J. Cytawa na podstawie daty urodzenia (np. dzień/miesiąc/rok) podał także dzień (poniedziałek, wtorek…) urodzenia np. mężczyzny urodzonego w 1942 roku lub 1998 r. Dokładnie tą umiejętność zaprezentował w finale programu TVN „The Brain”.

Najwięcej miejsca Mistrz poświęcił jednak prezentacji sposobu w jaki zapamiętuje. Przedstawił m.in. techniki zapamiętywania liczb (GSP) oraz kalendarz wieczny. Udowodnił także, że ludzki umysł nie ma granic, ani wieku. Jak powiedział, każdy może osiągnąć ambitne cele jeżeli tylko tego chce i realizację marzeń zacznie od treningu technik pamięci i motywacji. Np. na kursie efektywnej nauki w Akademii w Olsztynie.

Niespodziewanym bohaterem Konferencji okazał się 11 letni chłopiec, który rzucił wyzwanie Mistrzowi. W czasie godzinnego spotkania zapamiętał wszystkie liczby zapisane przez Mistrza na tablicy. Po spotkaniu wymienił je w prawidłowej kolejności zyskując tym podziw Mistrza Cytawy jak i uczestników Konferencji Akademii. Brawo Paweł.

Po konferencji J. Cytawa przeprowadził szkolenie dla trenerów Akademii w Olsztynie. Było to kolejne szkole z Mistrzem. Pierwsze odbyło się 15 lat temu. Czas płynie, ale Mistrz dalej zaskakuje i dostarczył mnóstwo dobrych pomysłów jak szkolić i rozwijać pamięć. Było to kolejne wartościowe spotkanie, a zdobyte doświadczenia trenerzy Akademii już jutro wykorzystają prowadząc kolejne zajęcia dla dzieci i dorosłych w Olsztynie.

 

Zachowujemy reżim sanitarny