Mistrza Świata w układaniu kostki Rubika z zamkniętymi oczami w Olsztynie

Na zaproszenie Akademii Nauki do Olsztyna przyjechał Marcin Maskow Kowalczyk finalista programu TVN „Mam talent” – 14-krotny rekordzista świata w układaniu kostek Rubika z zamkniętymi oczami. Mistrz pamięci – zapamiętuje sto cyfr w 30 sekund lub cytuje z głowy 8000 cyfr liczby Pi po przecinku.

12 września 2018 r. w godzinnym show w auli I LO w Olsztynie pokazał próbkę swoich niesamowitych możliwości. Z blisko setką obecnych na sali uczniów, rodziców i nauczycieli  podzielił się swoją wiedzą na temat zapamiętywania. Wielokrotnie ułożył też kostkę Rubika z zamkniętymi oczami – w przepasce na oczach. Uczestnicy pokazu byli „w niebo wzięci”. Filmik z pokazu dostepny jest na https://www.facebook.com/efektywnanaukaolsztyn.

Wcześniej na prośbę Akademii, Mistrz Kowalczyk odwiedził SP 29 i SP 30 w Olsztynie. Dał w nich godzinny show pamięci i układania kostki Rubika. Zadziwił uczniów swoją umiejętnością zapamiętywania liczb. Z pamięci odtworzył 36 liczb (od 1 do 100) wymyślonych przez dzieci. Powtarzał liczby w kolejności wskazując osobę, która ją podała. Po pokazie do Mistrza podchodzili uczniowie fascynujący się kostką Rubika. Podpytywali o sztuczki i myki ułatwiające układanie. Prosili o podpis lub selfi z Mistrzem.

Patronat prasowy nad wydarzeniem sprawowała Gazeta Olsztyńska oraz Radio Eska.

Wstęp na pokazy Mistrza w I LO jak i w szkołach podstawowych był bezpłatny. W całości został sfinansowany przez Akademię Nauki w Olsztynie  ul. Ratuszowa 3.

Zachowujemy reżim sanitarny