Akademia w Kosmosie. Pełen sukces

Akademia w Olsztynie we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 34 w Olsztynie wysłała sondę w Kosmos. Sonda w postaci balona meteorologicznego wniosła się na wysokość 35 km wywożąc w podczepionej kapsule małe laboratorium biologiczno – fizyczne. Cały lot filmowały kamery umieszczone w kapsule oraz szczurek Anatol – maskotka Akademii w Olsztynie.

Sonda wystartowała w piątek 31 maja o godz. 12:00. Jej start na żywo relacjonowały największe olsztyńskie media. Obszerne relacje i wywiady z członkami kosmicznej misji opublikowały m.in.: Teleexpress TVP, TVP3 Olsztyn, Radio Eska i Olsztyn, Gazeta Olsztyńska oraz magazyn freestylowy Made in Warmia & Mazury. Obszerne materiały przygotowała także Akademia w Olsztynie dzięki kamerom umieszczonym w sondzie oraz w dronie towarzyszącemu startowi sondy. Reżyserem akademiowych filmików jest Radosław Batożyński.

Zobacz relację z przygotowań i startu sondy w Dzienniku przygotowań do startu i z lotu.

Kamery Akademii nagrały to czego nie widać z Ziemi. Cudowny błękit, gwiazdy i Słońce nad krzywizna Ziemi. Poniżej ujęcie z filmiku. Niezapomniane wrażenia.

Akademia w Kosmosie. Z Olsztyna

Kliknij link „Akademia w Kosmie. Z Olsztyna” do YouTube i na 4 minut odleć z Akademią w Kosmos.

Zachowujemy reżim sanitarny