Co, gdy dorosnę? – Odnajdźmy Twoja Przyszłość. Licealisto

Licealiści dla licealistów zrobili warsztaty co robić po szkole średniej. Tak oto podsumowanie ich działań:

 

Jesteśmy licealistkami z II LO w Olsztynie, które poświęciły ostatnie kilka miesięcy na edukowanie, samorozwój oraz inspirowanie naszych rówieśników co do wyboru szkoły wyższej, szkoleń, olimpiad oraz przyszłej pracy!

W ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii” zorganizowaliśmy projekt społeczny „Co, gdy dorosnę?”, który cieszy się dużym powodzeniem na terenie Olsztyn – Ostróda, oraz mediach społecznościowych. Dodatkowo projekt został objęty patronatem Starosty Olsztyna oraz Urzędu Pracy w Ostródzie.

Poprzez przeprowadzenie przez nas 40 interaktywnych prezentacji z konkursami w szkołach dla ponad 800 osób, w których mówiliśmy o m.in. wymianach, studiach, pracy/nauce za granicą, możliwościach na rynku pracy oraz wierze w swój samorozwój, zainspirowaliśmy uczniów z 5 różnych szkół do działania!

Szkołami, które odwiedziliśmy były:

Ponadto na naszych mediach oraz stronie internetowej cogdydorosne.pl regularnie publikujemy przyjemne w odczycie, oraz humorystyczne dawki wiedzy dla młodych osób. Łącznie osiągnęliśmy już zasięg ponad 130 tysięcy beneficjentów!

Na rozwój projektu uzbieraliśmy łącznie ponad 4 tysiące złotych oraz masę nagród rzeczowych w tym: książki, kubki, plecaki, zeszyty, torby i wiele więcej dzięki naszym partnerom:

Elab, Polregio, KFC, WEP Polska, PHU NAVI, Indeks w kieszeni, OSTRÓDA YACHT SP.Z.O.O., Akademia Leona Koźmińskiego, Strażnicy Ekologii, Akademia. Dobre kursy dla dzieci w Olsztynie, Włodzimierz Biały Cansat, PHU TRANS-YACHT OSTRÓDA, Rost oraz Starostwo Olsztyna oraz Urzęd Pracy w Ostródzie.

Opinia uczestnika:

„Nasi przyjaciele, rodzina i większość otaczających nas osób nie wie, jak poradzić sobie z wyborem studiów, pracy i ogólnej ścieżki dla siebie. Prowadząc projekt, spotkaliśmy setki osób w tej samej sytuacji. Nasz projekt naprawdę zdaje się pomagać. Dzięki naszym prezentacjom social mediom oraz stronie ludzie zdają się być bardziej spokojni jeżeli chodzi o ich przyszłość. Niezmiernie się cieszyny kiedy słyszymy, jak ktoś zainteresował się tematem wymian albo studiów za granicą dzięki nam, uspokoił się i wie, co może zrobić dla własnego rozwoju, bądź dowiedział się czegoś nowego. Rówieśnicy doceniają nasze działania, a dorośli często podkreślają, że żałują jak to nie było takich inicjatyw kiedy to oni podejmowali podobne decyzje.”

Więcej na www.cogdydorosne.pl. Patrz też https://www.efektywna-nauka.pl/licealisto-kim-bedziesz-w-przyszlosci/

Akademia efektywna-nauka.pl wspiera działania aktywnych licealistek. Gratulujemy pomysłu i wytrwałości.

Zachowujemy reżim sanitarny