Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

Obozy dla dzieci, kolonie i półkolonie w Olsztynie - Warmia i Mazury - Wakacje 2017

Wakacje to czas odpoczynku. W lipcu i sierpniu dzieci oddają się długo oczekiwanemu lenistwu i jak wynika z badań amerykańskich uczonych ... zapominają czego nauczyły się w szkole. Tą niebezpieczną tendencję można zatrzymać stawiając przed dziećmi intelektualne zadania w czasie kanikuł, zachęcając je do czytania książek lub wysyłając na wyjątkowe kolonie i półkolonie w olsztyńskiej Akademii Nauki, gdzie dzieci doskonale bawiąc się wzmacniają swój intelekt, pamięć, koncentrację i rozwijają zainteresowania:

Zobacz ofertę na wakacje 2017

 

Obozy dla dzieci, tak jak w Stanach Zjednoczonych - kraju najsilniej promującym tego typu wakacje, określa się jako letnie wyjazdy edukacyjne i są one sposobem na zainteresowanie dziecka bardzo konkretnymi zajęciami oraz na rozwój wielu nowych umiejętności. Są to umiejętności ogólne, jak chociażby samodzielność oraz umiejętność odnalezienia się w grupie rówieśniczej, jak również umiejętności formalne: pływanie, jazda konna, szybkie czytanie, trening pamięci, a nawet podstawy obiektowego programowania komputerowego w wydaniu dla najmłodszych. Wyjazdy wakacyjne stają się dla dziecka przygodą, niepowtarzalnym przeżyciem oraz jednym z najlepszych wspomnień z dzieciństwa. A w trakcie wyjazdu rodzice mają także trochę czasu dla siebie zachowując pewność, że ich dzieci znajdują się pod opieką kompetentnych i doświadczonych opiekunów, będących animatorami ich dobrze wykorzystanego czasu.

Warmia i Mazury to regiony, gdzie odbywają się wszystkie wyjazdy. Rolę bazy organizacyjnej dla półkolonii pełni tutaj Olsztyn.

Kluczową kwestią jest wiek uczestników. Zajęcia na każdym z obozów są dostosowane do odpowiedniej grupy wiekowej, i tak przykładowo półkolonie w Olsztynie skupiające się na eksperymentach naukowych przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-9 lat, a obóz detektywistyczny zapewni rozrywkę dzieciom w wieku 7-10 lat. Odpowiedni podział jest tu istotny ze względu na homogeniczność grupy pozwalającą dzieciom na łatwe dogadywanie się ze sobą, zapewnienie bezpieczeństwa oraz dobre dopasowanie zajęć do możliwości maluchów lub dzieci trochę starszych.

Zabawa jest tutaj łączona z nauką i rozwojem. Dzieci rozwijają się poprzez rzeczy, które są dla nich zwyczajnie przyjemne. W czasie obozów nie ma żadnych zajęć lekcyjnych i podobnych aktywności, chociaż zabawy mogą uwzględniać elementy bardzo formalne. Tak survival w lesie, jak i półkolonie połączone z programowaniem uczą dzieci poprzez przekazywanie im umiejętności praktycznych potrzebnych do uzyskania bezpośredniego celu. Dzieci je uwielbiają, gdyż efekty ich działań są od razu widoczne.

Akademia Nauki organizuje obozy i półkolonie od 2003 roku. Poniżej można zapoznać się z ofertą z poprzednich lat:

Aktualności

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

20/12/2017

Sekretariat Akademii Nauki nieczynny na Święto Bożego Narodzenia

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

01/09/2017

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

28/06/2017

Wakacje 2017! Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

09/05/2017

Czytaj szybciej, pamiętaj więcej, pracuj mniej - kurs dla dorosłych w Olsztynie. Nowy kurs od 11.05.2017 r.

23/01/2017

w Olsztynie w ferie zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

  • akademia nauki
  • dla dzieci olsztyn
  • tempoo_logo_1200.jpg

  • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

  • kartaduzejrodziny_www.png
  • w-m_karta_duzej_rodziny.png