Nauka czytania i odkrywanie potencjału 4 latków

Zajęcia dla dzieci 4-letnich

Czterolatki są wspaniałe. Szybkie, ciekawskie i absorbujące uwagę dorosłych. Wszystko je interesuje. Zadają mnóstwo pytań.

Dzięki udziałowi w programie Akademii (wcześniej Akademii Nauki) „Świat wokół nas” 4-latki poszerzą swoją wiedzę o otaczającym je świecie. Dowiedzą się m.in. kto mieszka w lesie. Zidentyfikują odgłosy miasta wydawane przez ptaki, maszyny i przyrodę. Odkryją świat kolorów. Zaobserwują zmiany pór roku. Poznają zasady bezpieczeństwa. Dla osób dorosłych to sprawy znane, ale dla 4 latków świat jeszcze nieznany i warty odkrycia.

Na każdym spotkaniu dzieci poznają litery i wyrazy związane z tematem zajęć. Trenerka będzie je wprowadzać powoli, bez pośpiechu, poprzez ćwiczenia plastyczne, wyświetlając filmiki i slajdy z rzutnika multimedialnego na wielkim ekranie. Dzieci nauczą się rozpoznawać prezentowane wyrazy i czytać je całymi wyrazami. Lepiąc, rysując i wycinając kształty liter rozwiną małą motorykę (sprawność) ręki.

Z koleżankami i kolegami ze swojej grupy uczestniczyć będą w grach dydaktycznych oraz zabawach ruchowych rozwijających dużą motorykę i koordynację wzrokowo-ruchową.

Zajęcia prowadzą trenerzy specjalnie przygotowani do pracy z małymi dziećmi. Ich postawa zachęca je do swobodnego wyrażania własnych potrzeb i rozbudza kreatywność. Dostosowują program do indywidualnego tempa pracy każdego dziecka. Wszelkie zabawy i ćwiczenia przeprowadzamy z myślą o jak najlepszym przygotowaniu dzieci do przejścia na kolejny etap przedszkolny lub szkolny. Podczas zajęć pobudzamy wszystkie zmysły uczestników, ale i zapewniamy odprężenie. Wszystkie ćwiczenia dają wiele radości, co sprawia, że dzieci chętnie biorą w nich udział przez cały rok szkolny.

Rodzice o kursie

  • „Dla mojego Michałka kurs okazał się przygodą życia. Nie było dnia, w którym nie mówiłby o swoich kolegach z kursu i nie liczył godzin do kolejnego spotkania. Stał się bardziej otwarty na inne dzieci i głodny wiedzy. Zaczął więcej czasu poświęcać na logiczne zabawy, a telewizor poszedł w odstawkę.”
  • „W Akademii zostaliśmy otoczeni wyjątkową opieką i serdecznością. Dziękujemy za poradę i wspólny rok, podczas którego sami także wiele się nauczyliśmy o naszym dziecku.”

Źródło: „Księga Wpisów” dostępna w sekretariacie Akademii

Dzięki temu kursowi Twoje dziecko:

  • rozwinie się intelektualnie i pozna odpowiedzi na wiele zadawanych przez siebie pytań,
  • rozwinie się emocjonalnie i społecznie, dzięki czemu będzie lubiane i dobrze radziło sobie w grupie rówieśników,
  • odkryje fascynujący świat eksperymentów naukowych,
  • przeżyje niezapomnianą przygodę, która wzbogaci jego wnętrze i będzie również doskonałym źródłem wiedzy dla Ciebie!

Zajęcia dodatkowe są bardzo ważne.

W każdym przedszkolaku płonie nieograniczona żądza wiedzy i poznawania świata. Dlatego dzieci zadają mnóstwo pytań, wchodzą w każdy kąt i wszystkiego dotykają. Zadaniem rodziców i nauczycieli jest podtrzymywanie tej wrodzonej pasji! Na kursie otrzymają wiele odpowiedzi na swoje pytania.

Kursy i zajęcia w Akademii są doskonałym miejscem do rozwijania zainteresowań i talentów dzieci. Po szkole, bez ocen i dzienniczka uwag, pomagają małym odkrywcom zdobywać kolejne poziomy biegłości, zdolności i wiedzy. Wyrabiają w dzieciach pozytywne nawyki i wyposażają je w niezbędne umiejętności społeczne i intelektualne.

Wszystko to procentuje później w szkole lepszymi ocenami i zwiększa ich szansę w późniejszym, dorosłym życiu!

Materiały:

Każdy uczestnik kursu otrzyma podręcznik kursu i dodatkowe materiały w cenie kursu.

Układ zajęć:

Kurs trwa 2 semestry (54 godziny).
Zajęcia rozpoczynają się na przełomie września i października.
Zajęcia odbywają się jeden raz w tygodniu (60 minut + 5 minut przerwy) np. w godzinach: 16:30-17:35.
Zajęcia odbywają się w 8-10 osobowych grupach. Sprzyja to zawiązaniu przyjacielskich relacji między uczestnikami i pozwala na bezpośredni kontakt trenera z każdym dzieckiem. W takich grupach dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach.
Kurs obejmuje 27 spotkań. Rodzice trzy razy uczestniczą w zajęciach razem z dzieckiem, aby poznać techniki efektywnej nauki stosowane przez trenera w czasie kursu. Dzięki temu będą mogli pomóc dziecku w nauce w domu.
W przypadku nieobecności na zajęciach (choroba, wyjazd, …) Akademia zapewnia bezpłatne konsultacje z trenerem kursu. Zgodnie z regulaminem zajęć Akademii odbywają się one raz w miesiącu dla minimum 2 dzieci w terminie uzgodnionym przez trenera z sekretariatem Akademii.

Opłata za kurs:

Opłata za kurs wynosi od 170 zł miesięcznie. W przypadku wpłaty jednorazowej oferujemy duży upust. Więcej o upustach, systemie ratalnym, cenach i dodatkowych korzyściach z uczestnictwa w kursach Akademii można znaleźć w zakładce „Dla kursantów”.

Zapisy:

Zapisy na nowy rok szkolny odbywają się od czerwca do września 2021.
Prosimy o dokonanie rezerwacji miejsca na kurs pod nr tel. 89 521-87-45, e-mailem: akademia@efektywna-nauka.pl lub osobiście w sekretariacie Akademii przy ul. Ratuszowej 3/1.

Zachowujemy reżim sanitarny