Metoda 3 Zet. Ulepszona do nauki na egzamin.

Metodę 3 Zet znają wszyscy uczniowie i studenci. Z dużym entuzjazmem wdrażają ją w życie. Rzecz w tym, że metoda ta nie zawsze się sprawdza. Jej skuteczność można poprawić, nieznacznie modyfikując formułę.

Klasyczna studencka metoda 3 Zet to: Zakuj, Zdaj, Zap…omnij. Wg naukowców, dodając jedno Zet więcej, można uzyskać lepsze efekty. Wg nich metoda będzie skuteczniejsza jeżeli po pierwszym Zet (Zakuj), wstawimy ZAŚPIJ. Reszta Zet zostaje ta sama.

Powodów modyfikacji 3 Zet o „Zaśpij” jest kilka. Pierwszy, że to działa, drugi, że człowiek po drzemce lepiej znosi dalszą naukę i (trzeci) na egzaminie nie popełnia głupich błędów.

Wg naukowców sen jest potrzebny do właściwego funkcjonowania … mózgu. W czasie snu nasza głowa przetrawia, układa i łączy w całość pozyskane w nauce informacje. Drzemka nawet 5-30 czy 60 minutowa sprawia, że lepiej pamiętamy, czego się uczyliśmy, łatwiej skupiamy się nad zadaniami egzaminu, szybciej znajdujemy odpowiedź na pytania. Co ważniejsze. Na egzaminie nie popełniamy głupich błędów. Sen sprawia, że mimo długiej nauki jesteśmy mniej podenerwowani, bardziej zrelaksowani i dajemy trafne odpowiedzi. Zdobywamy potrzebne punkty i na egzaminie wypadamy lepiej niż „wykute”, ale niewyspane osoby.

Zachowujemy reżim sanitarny