Kurs szybkiego czytania, technik zapamiętywania i rozwoju kompetencji dla uczniów kl. 7–8

Szybkie czytanie i dobra pamięć, elementy psychologii

Nastolatkowie są bystrzy, inteligentni i często zaskakują swoimi opiniami. Zafascynowani swoimi możliwościami, kiedy zaczynają szybko czytać i poznają techniki pamięciowe. Zainteresowani wszystkim tym, co powoduje, że są skuteczni w szkole i grupie rówieśników. Z wielką chęcią uczestniczą w zajęciach, które pomogą im wzmocnić ich wizerunek, kontrolować emocje lub czytać mowę ciała innych.

Trener tak zachęca nastolatków do tych zajęć:
„Jeśli przyłączysz się do kursantów Akademii, Twoje oceny diametralnie się poprawią.
Będziesz czytał/a najszybciej w swojej klasie, znacznie szybciej od rodziców czy nauczycieli. Będziesz zapamiętywać kilkadziesiąt wyrazów w tej samej kolejności. Poznasz techniki efektywnej nauki, które otworzą przed Tobą nowe możliwości, których celem jest ukończenie najlepszych szkół w Olsztynie lub w całej Polsce. Któż wie, może jesteś przyszłym MISTRZEM Akademii? Jest to elitarna grupa naszych kursantów, których wyniki są na poziomie Mistrzów Świata…”.

Głównymi celami kursu „Dobry Uczeń” są:
– poprawa koncentracji kursanta podczas nauki,
– polepszenie zapamiętywania,
– poznanie podstaw psychologii,
– efektywne przyswajanie informacji i wiedzy szkolnej,
– polepszenie zrozumienia czytanego tekstu,
– umiejętność zadawania i rozumienia pytań.

Uczestnicy kursu Akademii poznają skuteczne metody uczenia się. Poznają swoje mocne strony i zasoby. Zdobywają nowe umiejętności i kompetencje, dzięki którym potrafią zabłysnąć w szkole lub przed rówieśnikami. Zajęcia nieraz przeistaczają się w forum, na którym uczestnicy bez obawy mogą dyskutować o interesujących ich sprawach np. muzyce, stylu bycia czy którą wybrać szkołę. Gdyby nie trener, czasami byłoby „gorąco”.

Wskazówki dla rodziców:

Wg jednej z teorii wychowania, rodzice tracą wpływ na wychowanie dziecka, gdy skończy ono 12 lat. Ich rolę przejmują wtedy rówieśnicy. Od tego momentu rodzice mogą jedynie wpływać na otoczenie, w którym dziecko przebywa np. wysyłając je na sprawdzone obozy, rozwijające zajęcia lub wskazując godzinę powrotu z piątkowej imprezy (melanżu).

Rodzice muszą bezwarunkowo kochać swojego nastolatka i pamiętać, że po
20-stce ich dziecko znowu zacznie z nimi spędzać więcej czasu i okazywać miłość. Może pojedzie nawet „ze starymi” na wakacje 🙂

Opinie kursantów

  • Po kursie szybciej czytam, zapamiętuję. Jestem bardziej pewna siebie! Trener jest zajefajny. Dziękuję.
  • Bo jest to bardzo ciekawy i zajmujący kurs. Fajne koleżanki.
  • Dobre techniki pamięciowe, czytanie ze zrozumieniem, dużo pracy z tekstem. Przydaje się w szkole.
  • Cieszę się, że mama zapytała mnie, czy chcę chodzić na kurs do Akademii. Normalnie bym nie chciała, ale kurs okazał się spoko.

Materiały:

Każdy uczestnik kursu otrzyma podręcznik kursu i dodatkowe materiały w cenie kursu.

Układ zajęć:

Kurs rozpoczyna się na przełomie września i października.

Zajęcia odbywają się jeden raz w tygodniu (2 godziny lekcyjne), w stałych godzinach „po szkole” w dni robocze np. od godz. 16:30 i 18:30 lub w soboty.

Grafik kursu w Akademii dostosowany jest do kalendarza szkolnego. W czasie dni wolnych w szkole nie ma zajęć w Akademii.

Kurs trwa 2 semestry (27 spotkań) w trybie stacjonarnym. W przypadku ogłoszenia stanu pandemii, zajęcia będą odbywały się zdalnie.

Zajęcia prowadzone są w małych grupach:
– do 10 osób w salach Akademii przy ul. Ratuszowej 3 lub
– 10-12 osobowych w wynajętych salach w szkołach na terenie Olsztyna lub okolic.

Sprzyja to zawiązaniu przyjacielskich relacji między uczestnikami i zapewnia bezpośredni kontakt trenera z każdym dzieckiem. W takich grupach dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach.

Uwaga rodzicu. Zbierz grupę i zaproponuj zajęcia w szkole twojego dziecka :-).

Akademia zapewnia rodzicom możliwość uczestniczenia w wybranych zajęciach dziecka. Dzięki temu rodzice poznają techniki efektywnej nauki stosowane przez trenera w czasie kursu i mogą pomóc dziecku w nauce w domu.

W przypadku nieobecności na zajęciach (choroba) Akademia zapewnia bezpłatne konsultacje z trenerem kursu, które będą odbywać się zgodnie z regulaminem zajęć Akademii.

Opłata za kurs:

Opłata za kurs wynosi od 170 zł miesięcznie. W przypadku wpłaty jednorazowej oferujemy duży upust. Oferujemy także rabaty za kolejny kurs w Akademii lub rodzinny np. dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny.

Zapisy:

Zapisy na nowy rok szkolny odbywają się od czerwca do września 2021.
O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc w grupach jest ograniczona ze względu na obostrzenia epidemiczne.

Zajęcia odbywać się będą w bezpieczny sposób z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Prosimy o dokonanie rezerwacji miejsca na kursie pod nr tel. 89 521-87-45, e-mailem: akademia@efektywna-nauka.pl lub osobiście w sekretariacie Akademii przy ul. Ratuszowej 3/1

Zachowujemy reżim sanitarny