Kurs szybkiego czytania, technik zapamiętywania i rozwoju kompetencji dla uczniów kl. 7–8

Szybkie czytanie i dobra pamięć, elementy psychologii

Nastolatkowie są bystrzy, inteligentni i często zaskakują swoimi opiniami. Zafascynowani swoimi możliwościami, kiedy zaczynają szybko czytać i poznają techniki pamięciowe. Zainteresowani wszystkim tym, co powoduje, że są skuteczni w szkole i grupie rówieśników. Z wielką chęcią uczestniczą w zajęciach, które pomogą im wzmocnić ich wizerunek, kontrolować emocje lub czytać mowę ciała innych.

Trener tak zachęca nastolatków do tych zajęć:
„Jeśli przyłączysz się do kursantów Akademii, Twoje oceny diametralnie się poprawią.
Będziesz czytał/a najszybciej w swojej klasie, znacznie szybciej od rodziców czy nauczycieli. Będziesz zapamiętywać kilkadziesiąt wyrazów w tej samej kolejności. Poznasz techniki efektywnej nauki, które otworzą przed Tobą nowe możliwości, których celem jest ukończenie najlepszych szkół w Olsztynie lub w całej Polsce. Któż wie, może jesteś przyszłym MISTRZEM Akademii? Jest to elitarna grupa naszych kursantów, których wyniki są na poziomie Mistrzów Świata…”.

Głównymi celami kursu „Dobry uczeń” są:
– poprawa koncentracji kursanta podczas nauki,
– polepszenie zapamiętywania,
– podstawy psychologii,
– efektywne przyswajanie informacji i wiedzy szkolnej,
– polepszenie zrozumienia czytanego tekstu,
– umiejętność zadawania i rozumienia pytań.

Uczestnicy kursu Akademii poznają skuteczne metody uczenia się. Poznają swoje mocne strony i zasoby. Zdobywają nowe umiejętności i kompetencje, dzięki którym potrafią zabłysnąć w szkole lub przed rówieśnikami. Zajęcia nieraz przeistaczają się w forum, na którym uczestnicy bez obawy mogą dyskutować o interesujących ich sprawach np. muzyce, stylu bycia czy którą wybrać szkołę. Gdyby nie trener, czasami byłoby „gorąco”.

Wskazówki dla rodziców:

Wg jednej z teorii wychowania, rodzice tracą wpływ na wychowanie dziecka, gdy skończy ono 12 lat. Ich rolę przejmują wtedy rówieśnicy. Od tego momentu rodzice mogą jedynie wpływać na otoczenie, w którym dziecko przebywa np. wysyłając je na sprawdzone obozy, rozwijające zajęcia lub wskazując godzinę powrotu z piątkowej imprezy (melanżu).

Rodzice muszą bezwarunkowo kochać swojego nastolatka i pamiętać, że po 20-stce ich dziecko znowu zacznie z nimi spędzać więcej czasu i okazywać miłość. Może pojedzie nawet „ze starymi” na wakacje 🙂

Opinie kursantów

  • Po kursie szybciej czytam, zapamiętuję. Jestem bardziej pewna siebie! Trener jest zajefajny. Dziękuję.
  • Bo jest to bardzo ciekawy i zajmujący kurs. Fajne koleżanki.
  • Dobre techniki pamięciowe, czytanie ze zrozumieniem, dużo pracy z tekstem. Przydaje się w szkole.
  • Cieszę się, że mama zapytała mnie, czy chcę chodzić na kurs do Akademii.

Materiały:

Każdy uczestnik kursu otrzyma podręcznik kursu i dodatkowe materiały w cenie kursu.

Układ zajęć:

Kurs trwa 2 semestry (54 godziny).
Zajęcia rozpoczynają się na przełomie września i października.
Zajęcia odbywają się jeden raz w tygodniu (110 minut + 5 minut przerwy) w godzinach: 18.30-20.25.
Plan zajęć dostosowujemy do kalendarza szkolnego.
Zajęcia odbywają się w 10-12 osobowych grupach. Sprzyja to zawiązaniu przyjacielskich relacji między uczestnikami i pozwala na bezpośredni kontakt trenera z każdym kursantem.
Kurs obejmuje 27 spotkań. Rodzice trzy razy uczestniczą w zajęciach razem z dzieckiem, aby poznać techniki efektywnej nauki stosowane przez trenera w czasie kursu. Dzięki temu będą mogli pomóc dziecku w nauce w domu.
W przypadku nieobecności na zajęciach (choroba, wyjazd, …) Akademia zapewnia bezpłatne konsultacje z trenerem kursu. Zgodnie z regulaminem zajęć Akademii odbywają się one raz w miesiącu dla minimum 2 kursantów w terminie uzgodnionym przez trenera z sekretariatem Akademii.

Opłata za kurs:

Opłata za kurs wynosi od 160 zł miesięcznie. W przypadku wpłaty jednorazowej oferujemy duży upust. Więcej o upustach, systemie ratalnym, cenach i dodatkowych korzyściach z uczestnictwa w kursach Akademii można znaleźć w zakładce „Dla kursantów”.

Zapisy:

Zapisy na nowy rok szkolny trwają od marca do października.

Prosimy o dokonanie rezerwacji miejsca na kursie pod nr tel. 89 521-87-45, e-mailem: akademia@efektywna-nauka.pl lub osobiście w sekretariacie Akademii przy ul. Ratuszowej 3/1