Jakie liceum wybrać? Najlepsze licea w Olsztynie.

Liceum w Olsztynie

 

W tym roku o dostanie się do dobrego liceum w Olsztynie rywalizować będą absolwenci podstawówek i gimnazjów. Dwa roczniki. Jest to efekt reformy edukacyjnej polegającej na wydłużeniu nauki w szkołach podstawowych i likwidacji gimnazjów. Tradycyjnie największym zainteresowaniem uczniów cieszyć się będą licea, których absolwenci uzyskują najlepsze wyniki na maturze. W Olsztynie są to licea nr I, II, IV, XI i XII. Szkoły zostały tu wymienione w kolejności rosnącej ich numerów. Wyniki matur są dostępne na stronie internetowej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży.

 

– Chciałbym uspokoić rodziców i uczniów zaniepokojonych, że będzie tłok i rywalizacja. Nic takiego nie będzie miało miejsca – powiedział Wojciech Cybulski, wicekurator oświaty w Olsztynie na konferencji prasowej zwołanej 6 grudnia br. Mówiąc to miał na myśli miejsca także w szkołach zawodowych i technikach. Przekonania kuratora nie podzielają wszyscy nauczyciele renomowanych liceum w Olsztynie. – Szkoły nie są z gumy – twierdzą.

Dyrektorzy szkół licealnych szukają teraz miejsca na podwójną liczbę uczniów (dwa roczniki). W dobrej sytuacji są zespoły szkół prowadzące do niedawna klasy licealne i gimnazjalne. Są to np. LO II, LO IV oraz LO XII. Natomiast w I LO powstaną tylko dwie dodatkowe klasy. Razem będzie ich osiem w tej placówce i zajęcia będą trwały do 17stej.

W 2018 roku do matury przystąpiło w naszym województwie 8885 uczniów. Egzamin zdało ponad 83 % licealistów i 66,3% uczniów techników. Najlepiej na maturze poradzili sobie absolwenci Liceum Ogólnokształcącego nr XII w Olsztynie przy ul. Bałtyckiej.

 

Dla uczniów klas 8 oraz osobno dla gimnazjalistów, Akademia Nauki w Olsztynie przygotowała kursy przygotowujące do egzaminu na koniec szkoły podstawowej lub gimnazjum. (<<<) Kliknij i dowiedz się jaki fajny trener poprowadzi kurs, w jakich godzinach  oraz najważniejsze jaki jest program kursu.

Zachowujemy reżim sanitarny