Ferie zimowe 2024 – półzimowisko dla dzieci w Olsztynie

Styczeń i luty to szczególny okres dla rodziców. Kończy się pierwszy semestr nauki w szkole i zaczynają się dwutygodniowe ferie zimowe. Dzieci wyczekują kanikuł. Oprócz wakacji to ich ulubiony moment w roku szkolnym :-).

W ferie rodzice chcą zapewnić swoim pociechom ciekawe zajęcie i oderwać je od ekranu smartfonu. Ciekawą ofertę dla dzieci i rodziców w ferie ma Akademia w Olsztynie (wcześniej Akademia Nauki).

Aktualne oferty na ferie:

https://www.efektywna-nauka.pl/przygotowanie-do-testu-na-koniec-klasy-8-w-ferie-zimowe-2024-r-kurs-stacjonarny/

Akademia od lat prowadzi w Olsztynie atrakcyjne półzimowiska łączące dobrą zabawę z np. sztuczkami magicznymi, eksperymentami naukowymi i robotyką Lego. Dzieciaki uwielbiają ferie w Akademii.

Zimowa oferta Akademii to znakomite połączenie nauki i dobrej zabawy. Zajęcia odbywają się w małych 10 osobowych grupach dzieci w tym samym wieku. Są osobne grupy dla 6-7, 8-9 i 10-12 latków. Dzięki temu rodzicie mają pewność, że ich syn czy córka ma zajęcia ze swoimi rówieśnikami, a program ferii jest odpowiednio przygotowany.

Dobra zabawa z elementami edukacji to idea, która przyświeca w pracy Akademii. Dlatego Akademia zatrudnia do prowadzenia zajęć wspaniałych animatorów posiadających eksperckie doświadczenie w takich dziedzinach jak eksperymenty naukowe, sztuczki cyrkowe, budowa działających robotów Lego, programowanie, tworzenie gier komputerowych czy sztuki plastyczne.

Wspaniałym uzupełnieniem zajęć w ferie są zbilansowane i zdrowe posiłki (lunch oraz owoce, soczki i drobne słodkości na drugie śniadanie i podwieczorek).

Każdego dnia półkolonii dzieci wychodzą na spacer i w zimowej scenerii uczestniczą w atrakcyjnych zajęciach ruchowych lub przeprowadzają ciekawe eksperymenty. Półzimowsko w Akademii dostosowane jest do czasu pracy rodziców. Dziecko można przyprowadzić o 7:30 i odebrać o 16:30.

Codziennie na FB EfektywnaNaukaOlsztyn można śledzić fotorelacje z półkolonii.

Zapisy ruszają 2-3 miesięcy przed półkoloniami. Zapraszamy do śledzenia naszej strony.

Inne atrakcje podczas ferii zimowych w Olsztynie

Oprócz atrakcyjnych zajęć podczas półzimowisk w Akademii, Olsztyn oferuje także inne atrakcje. Poniżej kilka ciekawych form spędzenia czasu w naszym mieści:

Ferie na sportowo

Co roku w Olsztynie Centrum Sportu i Rekreacji zaprasza dzieci i młodzież do skorzystania z różnorodnej oferty sportowo-rekreacyjnej. Hala sportowa „Urania” oferuje pełną strefę sportu i rekreacji, w której najmłodsi uczestnicy mogą się cieszyć animacjami, zabawami sportowymi i rekreacyjnymi.

W trakcie ferii „Aquasfera” proponuje specjalne promocyjne wejścia na basen. Od poniedziałku do piątku, można korzystać z atrakcji wodnego centrum.

Dodatkowo, dla chętnych dostępne są wypożyczalnie sprzętu sportowego w CRS „Ukiel” oraz trzy lodowiska. Więcej aktualnych informacji można znaleźć na stronie Centrum Sportu i Rekreacji.

Ferie edukacyjnie

Specjalne seanse i pokazy poleca Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne. Należy pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona, także lepiej dokonać wcześniejszej rezerwacji.

W każde ferie olsztyński Pałac Młodzieży oraz Miejski Ośrodek Kultury przygotowują szereg zajęć dla dzieci w różnym wieku. Aktualną listę wydarzeń warto sprawdzić na ich stronach, oraz profilach społecznościowych.