Ferie zimowe 2022 – półzimowisko dla dzieci w Olsztynie

Styczeń i luty to szczególny okres dla rodziców. Kończy się pierwszy semestr nauki w szkole i zaczynają się dwutygodniowe ferie zimowe. Dzieci wyczekują kanikuł. Oprócz wakacji to ich ulubiony moment w roku szkolnym :-).

W ferie rodzice chcą zapewnić swoim pociechom ciekawe zajęcie i oderwać je od ekranu smartfonu. Ciekawą ofertę dla dzieci i rodziców w ferie ma Akademia w Olsztynie (wcześniej Akademia Nauki).

Akademia od lat prowadzi w Olsztynie atrakcyjne półzimowiska łączące dobrą zabawę z np. sztuczkami magicznymi, eksperymentami naukowymi i robotyką Lego. Dzieciaki uwielbiają ferie w Akademii.

Zimowa oferta Akademii to znakomite połączenie nauki i dobrej zabawy. Zajęcia odbywają się w małych 10 osobowych grupach dzieci w tym samym wieku. Są osobne grupy dla 6-7, 8-9 i 10-12 latków. Dzięki temu rodzicie mają pewność, że ich syn czy córka ma zajęcia ze swoimi rówieśnikami, a program ferii jest odpowiednio przygotowany.

Dobra zabawa z elementami edukacji to idea, która przyświeca w pracy Akademii. Dlatego Akademia zatrudnia do prowadzenia zajęć wspaniałych animatorów posiadających eksperckie doświadczenie w takich dziedzinach jak eksperymenty naukowe, sztuczki cyrkowe, budowa działających robotów Lego, programowanie, tworzenie gier komputerowych czy sztuki plastyczne.

Wspaniałym uzupełnieniem zajęć w ferie są zbilansowane i zdrowe posiłki (lunch oraz owoce, soczki i drobne słodkości na drugie śniadanie i podwieczorek).

Każdego dnia półkolonii dzieci wychodzą na spacer i w zimowej scenerii uczestniczą w atrakcyjnych zajęciach ruchowych lub przeprowadzają ciekawe eksperymenty. Półzimowsko w Akademii dostosowane jest do czasu pracy rodziców. Dziecko można przyprowadzić o 7:30 i odebrać o 16:30.

Codziennie na FB EfektywnaNaukaOlsztyn można śledzić fotorelacje z półkolonii.

Zapisy ruszają 2-3 miesięcy przed półkoloniami. Zapraszamy do śledzenia naszej strony.