Półkolonie dla 7-9 latków pt. „Szyfry i skarby” oraz „roboty Lego” od 27.06 do 01.07. 2022 r.

Zapisy na listę rezerwową. Wszystkie miejsca sprzedane.

Akademia zaprasza 7-9 latki na półkolonie, w czasie których dowiedzą się jak łamać szyfry, będą szukać skarbów, budować „żywe” roboty z klocków Lego i je programować. Spędzą mile czas na grach i zabawach w salach i na zielonych placach zabaw wokół olsztyńskiego Zamku. Zajęcia od poniedziałku do piątku w godz. od 7:30 do 16:30 z przerwami na 3 smaczne posiłki. Każdego dnia uczestnicy będą brali udział w dwóch blokach zajęciowych dostosowanych do ich wieku (w nawiasie). Dzięki temu półkolonie w Akademii są ciekawe i aktywne. Pełne atrakcji, ale nie przeładowane, wciągające i interesujące. Dzieci będą pod opieką dwóch certyfikowanych animatorów Akademii wspieranych przez pełen uśmiechu 3 osobowy sekretariat Akademii.

Zgłoś swoje dziecko do udziału w półkoloniach. Zapisy poprzez formularz na dole strony.

Opis zajęć dla 7-9 latków w pierwszym tygodniu wakacji od 27.06 do 01.07. 2022 r.

  • Łamanie szyfrów i szukanie skarbów (w dwóch grupach po 10 osób każda)

7-9 latku! Na półkoloniach w Akademii poznasz wiele różnych rodzajów szyfrów – jak je stosować i jak odczytywać. Pod każdym szyfrem będzie kryła się wskazówka prowadząca do odkrycia skarbu starówki olsztyńskiej (np. fontanna rybka, żaba pruska, rzeka Łyna, św. Jan, Wysoka Brama). Dodatkowo codziennie wykonasz jeden super eksperyment, który będziesz mógł zabrać do domu, nauczysz się wiązać węzły marynarskie i odczytywać godzinę dzięki słońcu. Podczas poszukiwania skarbów olsztyńskich poznasz wiele nazw roślin i ziół. Do tego mnóstwo zabawy na świeżym powietrzu i pyszne obiady.

Ważnym elementem półkolonii są gry i zabawy na świeżym powietrzu. Do tego smaczne 3 posiłki.

  • Budowa i programowanie robotów z klocków Lego WeDo 1.0 (dla 7-9 latków).

Codziennie dziewczynki i chłopcy zbudują przynajmniej jednego robota Lego. Konstrukcje wyposażą w silniki, sensory ruchu, odległości, dźwięku i zaprogramują za pomocą komputera. Sprawią, że kolorowe roboty Lego „ożywią się” i wykonają ich polecenia. Nauczą się podstaw programowania.

Mali inżynierowie zbudują ścigacz z Gwiezdnych Wojen, gadającą głowę, helikopter, żabę i wiele innych. Wiele dzieci uważa, że dzień bez budowy robotów to dzień stracony.

Zajęcia poprowadzą doświadczeni i lubiani przez dzieci trenerzy Akademii. Każdy z uczestników otrzyma podręcznik do samodzielnej budowy robotów Lego.

Program dostosowany do osób zaczynających przygodę z robotyką, pasjonatów Lego lub absolwentów kursów Lego lub programowania. Każdy znajdzie dla siebie coś fajnego.

scigacz_gwiezdne_wojny.png

Akademia zapewnia w cenie:

– ciekawy program półkolonii z atrakcjami dla dzieci,

– drugie śniadanie i podwieczorek, napoje i owoce w czasie przerw,

– bogaty sprzęt i materiały do każdego typu zajęć,

– zajęcia prowadzone przez trenerki i trenerów Akademii posiadających wyższe wykształcenie pedagogiczne, wieloletnie doświadczenie w pracy w placówkach edukacyjnych, lubianych przez dzieci i cenionych przez rodziców,

– dzieci będą też pod opieką 3 osobowego zespołu sekretariatu Akademii pełnego uśmiechu i życzliwości,

– od godz. 7:30 do 8:30 i od godz. 16:00-16:30 zajęcia opiekuńcze dla dzieci pracujących rodziców,

– bloki tematyczne w godz. 08:30 – 11:45 oraz 12:45 – 16:00,

– ciepły lunch w godz. 11:45 – 12:45 w Barze smaczne „Obiady u Marylki”,

– spacery, gry i zabawy w parku lub na placu zabaw blisko Zamku,

– każdego dnia fotorelacje z półkolonii na Facebooku.

Miejsce półkolonii:

Wyposażone sale w siedzibie Akademii przy ul. Ratuszowej 3/1 w centrum Olsztyna. W pięknie odnowionej kamienicy nr 3 (żółta elewacja) obok przychodni zdrowia.

Zajęcia odbywać się będą także w parku i na placach zabaw dla dzieci w pobliżu Zamku Kapituły Warmińskiej lub Parku Centralnym w Olsztynie. Można tam dojść z Akademii w 7 minut.

Dojazd do Akademii:

Dojazd SAMOCHODEM od ul. Skłodowskiej – Curie lub ul. 1-go Maja,

TRAMWAJEM – przystanek przy Wysokiej Bramie (i dalej przy CH Inka w górę pieszo 200 metrów ul. Skłodowskiej – Curie i skręt w ul. Ratuszową do żółtej kamienicy nr 3).

Parking przed Akademią:

Parking Urzędu Miasta przy ul. Ratuszowej – 30 metrów od Akademii. Od godz. 17:00 bezpłatny z dużą liczbą WOLNYCH MIEJSC dla kursantów Akademii.

Rano można się także zatrzymać na ul. Skłodowskiej – Curie lub na chwilę wjechać w podwórko naprzeciw wejścia do Akademii.

Opłaty za półkolonie w Akademii:

  • 690 zł przy zapisie po promocji (po 30 maja 2022 r.).

Cena obejmuje zajęcia przez 5 dni od poniedziałku do piątku, od 7:30 do 16:30, z drugim śniadaniem, podwieczorkiem i z ciepłym lunchem w sprawdzonym barze blisko Akademii.

Grafik zajęć dostępny w sekretariacie Akademii 89 521 87 45 lub poprzez formularz zgłoszeniowy – na dole strony.

O pierwszeństwie zapisu decyduje data wniesienia pełnej opłaty za półkolonie.

Zgłoś swoje dziecko do udziału w półkoloniach (wypełnij formularz na dole strony).

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc (do 10 osób w każdej grupie) rezerwację miejsca na półkolonie należy potwierdzić wpłatą 200 zł zaliczki w terminie 3 dni od rezerwacji.

W przypadku braku wpłaty zaliczki w terminie 3 dni od rezerwacji miejsce na półkoloniach może zostać zaoferowane osobie z listy rezerwowej.

Zapraszamy. Dzieciaki uwielbiają zajęcia w Akademii. Liczba miejsc ograniczona do 10 dzieci w grupie.

Zapisz dziecko teraz wypełniając formularz poniżej lub dzwoniąc na tel. 89 521 87 45 do sekretariatu Akademii w Olsztynie przy ul. Ratuszowej 3.

 

W wakacje 2022 Akademia zaprasza także na:

Półkolonie od 22 do 26.08. 2022 r.

W przedostatnim tygodniu wakacji Akademia przygotowała ciekawe półkolonie:

Zapraszamy na czerwcowe i sierpniowe półkolonie. Kliknij podkreślenie powyżej i poznaj ofertę sierpniowych półkolonii w Akademii.

Zachowujemy reżim sanitarny