Kurs szybkiego czytania, technik pamięciowych i efektywnej nauki dla uczniów klas 4-5

10 latek ma dobre oceny, bo sprawnie czyta i pamięta

 

W Olsztynie zapraszamy uczniów klas 4 i 5 na fascynujące zajęcia w Akademii, w czasie których poznają niezwykłe postacie, wynalazki oraz wydarzenia. Dowiedzą się m.in. kim była Coco Chanel, czym zajmuje się street art i po co zbudowano Mur Berliński. Stosując techniki pamięciowe łatwo nauczą się słówek w języku obcym.

Na kursie „Europejska przygoda” będą eksperymenty naukowe oraz sztuczki magiczne zachęcające do zgłębiania przedmiotów ścisłych i ułatwiające naukę w szkole. Uczestnicy poznają m.in. budowę cząsteczkową materii, przyczyny wyginięcia dinozaurów i przez mikroskop cyfrowy zajrzą w gigantyczne oczy owadów. Dla zagorzałych matematyków będą zagadki logiczne, sudoku, kakuro oraz zabawy z kostkami.

Program kursu zawiera również ćwiczenia poprawiające koncentrację, naukę technik relaksacyjnych oraz zadania usprawniające pamięć. Uczestnicy będą żonglować własnoręcznie zrobionymi piłeczkami. W czasie przerw znajdą czas na pogadanie z przyjaciółmi z kursu czy ożywczy łyk zdrowej wody.
Stosowane na zajęciach gry i zabawy dydaktyczne odgrywają ważną rolę w kształtowaniu pojęć oraz utrwalaniu zdobytej wiedzy. Sprawiają dzieciom przyjemność i ułatwiają im zdobywanie nowych wiadomości. Gry zapewniają większą koncentrację oraz sprzyjają rozwojowi twórczości dziecięcej. Są ważnym czynnikiem integrującym dzieci.

Dzieciaki uwielbiają zajęcia w Akademii.

Opinie rodziców

  • Kurs rozwija umiejętności koncentracji i ułatwia lepsze zapamiętywanie np. słówek na lekcji angielskiego.
  • Dziecko zdecydowanie poprawiło swoje wyniki nauki w szkole.

Opinia dzieci

  • Było fajnie! Nauczyłem się szybciej czytać. Trenerka była bardzo fajna. Mam nadzieję, że kiedyś się jeszcze spotkamy. Nauczyliśmy się z grupą grać w 33. To bardzo fajna zabawa.
  • Fajowo było. Myślę, że dużo się nauczyłem. Poznałem nowych kolegów.

Materiały:

Każdy uczestnik kursu otrzyma podręcznik kursu i dodatkowe materiały w cenie kursu.

Układ zajęć:

Kurs rozpoczyna się na przełomie września i października.

Zajęcia odbywają się jeden raz w tygodniu (2 godziny lekcyjne), w stałych godzinach „po szkole” w dni robocze np. od godz. 16:30 i 18:30 lub w soboty.

Grafik kursu w Akademii dostosowany jest do kalendarza szkolnego. W czasie dni wolnych w szkole nie ma zajęć w Akademii.

Kurs trwa 2 semestry (27 spotkań) w trybie stacjonarnym. W przypadku ogłoszenia stanu pandemii, zajęcia będą odbywały się zdalnie.

Zajęcia prowadzone są w małych grupach:
– do 10 osób w salach Akademii przy ul. Ratuszowej 3 lub
– 10-12 osobowych w wynajętych salach w szkołach na terenie Olsztyna lub okolic.

Sprzyja to zawiązaniu przyjacielskich relacji między uczestnikami i zapewnia bezpośredni kontakt trenera z każdym dzieckiem. W takich grupach dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach.

Uwaga rodzicu. Zbierz grupę i zaproponuj zajęcia w szkole twojego dziecka :-).

Akademia zapewnia rodzicom możliwość uczestniczenia w wybranych zajęciach dziecka. Dzięki temu rodzice poznają techniki efektywnej nauki stosowane przez trenera w czasie kursu i mogą pomóc dziecku w nauce w domu.

W przypadku nieobecności na zajęciach (choroba) Akademia zapewnia bezpłatne konsultacje z trenerem kursu, które będą odbywać się zgodnie z regulaminem zajęć Akademii.

Opłata za kurs:

Opłata za kurs wynosi od 170 zł miesięcznie. W przypadku wpłaty jednorazowej oferujemy duży upust. Oferujemy także rabaty za kolejny kurs w Akademii lub rodzinny np. dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny.

Zapisy:

Zapisy na nowy rok szkolny odbywają się od czerwca do września 2021.
O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc w grupach jest ograniczona ze względu na obostrzenia epidemiczne.

Zajęcia odbywać się będą w bezpieczny sposób z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Prosimy o dokonanie rezerwacji miejsca na kurs pod nr tel. 89 521-87-45, e-mailem: akademia@efektywna-nauka.pl lub osobiście w sekretariacie Akademii przy ul. Ratuszowej 3/1.

Zachowujemy reżim sanitarny