Kurs szybkiego czytania i zapamiętywania dla uczniów kl. 5-6. Olsztyn

Kurs dla uczniów klas 5 i 6 szybkiego czytania ze zrozumieniem, dobrej pamięci i rozwijania zainteresowania.

W czasie kursu w Olsztynie uczestnicy poznają „Zagadki i Tajemnice Świata”. Dyskutują o wymarzonych wakacjach, modzie lub drogich samochodach. Tworzą przy tym prezentacje i doskonalą się w sztuce ich przedstawiania. Uczą się jak, sporządzić „przejrzyste” notatki, używając technik efektywnego notowania.

W czasie kursu dzieciaki uczą się zapamiętywać technikami pamięci treści, które później będą „przerabiać” w szkole np. z polskiego, biologii, historii czy geografii.

Głównymi celami kursu są:
– poprawa koncentracji kursanta podczas nauki,
– polepszenie zapamiętywania,
– efektywne przyswajanie informacji i wiedzy szkolnej,
– polepszenie zrozumienia czytanego tekstu,
– umiejętność zadawania i rozumienia pytań.

Uczniowie kl. 5 i 6 na zajęciach w Akademii biją rekordy. Najlepsi potrafią bezbłędnie zapamiętać 60 wyrazów, nauczyć się w 20 słówek w języku obcym w kilka minut, w zadziwiającym tempie narysować przepiękną różę (łącząc kilkaset punktów) oraz czytać ze zrozumieniem kilka razy szybciej niż dorośli. Dzięki temu poprawiają oceny w szkole zachowując dużo czasu na odpoczynek.

  • Te lekcje zmieniły mój stosunek do nauki (..) – Martyna
  • Kurs (..) pokazał mi jak dążyć do swoich celów – Monika M.
  • (..) zauważyłam duże zmiany na lepsze na lepsze w mojej nauce, w ocenach, mam więcej czasu wolnego dla siebie – Ola
  • Cieszę się, że zapisałam się na ten kurs, bo teraz nauka zajmuje mi dużo mniej czasu – Asia

Materiały:

Każdy uczestnik kursu otrzyma podręcznik kursu i dodatkowe materiały w cenie kursu.

Układ zajęć:

Kurs trwa 2 semestry (54 godziny).
Zajęcia rozpoczynają się na przełomie września i października.
Zajęcia odbywają się jeden raz w tygodniu (110 minut + 5 minut przerwy) w godzinach: 16.30-18.25.
Plan zajęć dostosowujemy do kalendarza szkolnego.
Zajęcia odbywają się w 10-12 osobowych grupach. Sprzyja to zawiązaniu przyjacielskich relacji między uczestnikami i pozwala na bezpośredni kontakt trenera z każdym dzieckiem. W takich grupach dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach.
Kurs obejmuje 27 spotkań. Rodzice trzy razy uczestniczą w zajęciach razem z dzieckiem, aby poznać techniki efektywnej nauki stosowane przez trenera w czasie kursu. Dzięki temu będą mogli pomóc dziecku w nauce w domu.
W przypadku nieobecności na zajęciach (choroba, wyjazd, …) Akademia zapewnia bezpłatne konsultacje z trenerem kursu. Zgodnie z regulaminem zajęć Akademii odbywają się one raz w miesiącu dla minimum 2 osób w terminie uzgodnionym przez trenera z sekretariatem Akademii.

Opłata za kurs:

Opłata za kurs wynosi od 160 zł miesięcznie. W przypadku wpłaty jednorazowej oferujemy duży upust. Więcej o upustach, systemie ratalnym, cenach i dodatkowych korzyściach z uczestnictwa w kursach Akademii można znaleźć w zakładce „Dla kursantów”.

Zapisy:

Zapisy na nowy rok szkolny trwają od marca do października.

Prosimy o dokonanie rezerwacji miejsca na kurs pod nr tel. 089 521-87-45, e-mailem: akademia@efektywna-nauka.pl lub osobiście w sekretariacie Akademii przy ul. Ratuszowej 3/1