Półkolonie w sierpniu w Olsztynie dla 7-12 latków. Wakacje 2019

Akademia w sierpniu zaprasza dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Olsztynie z eksperymentami, robotami Lego i programowaniem komputerowym. Dostosowane do umiejętności i zainteresowań 7-12 letnich dzieci.

Zajęcia w małych 10 osobowych grupach 7-9 latków oraz 9-12 latków. Zajęcia od poniedziałku do piątku. (inne programy niż na półkoloniach zimowych i w ostatnie wakacje)

19-23 VIII 2019 r. – dla 7-9 latków

 • Laboratorium młodych naukowców i szukanie skarbów
 • Budowa i programowanie robotów mBotów

 

19-23 VIII 2019 r. – dla 10-12 latków

 • Laboratorium młodych naukowców i szukanie skarbów,
 • Nauka programowania w języku Java.

 

 

Program półkolonii w sierpniu

 

19-23 VIII 2019 r. dla 7-9 latków

 • Laboratorium młodych naukowców. Szukanie skarbów

Dzieci lubią eksperymentować, mieszać składniki, przekładać i dotykać. Pcha je do tego dziecięca ciekawość i chęć odkrycia tajemnic otaczającego nas świata. Z myślą o 7-9 letnich naukowcach, Akademia przygotowała eksperymenty naukowe z fizyki i chemii, w czasie których dzieciaki bawiąc się znajdą odpowiedź m.in. na tak ważne naukowe pytania jak: Jak wykonać gwałtowną bezpieczną reakcję chemiczną? Czy kaczka umyta szamponem będzie umiała pływać? Czy ciepła woda może być jednocześnie twarda jak ściana i płynąć? Jaką siłę ma powietrze? Jak zapisać tajną wiadomość na kartce papieru na 5 sposobów? Wszystkie eksperymenty są bezpieczne dla dzieci i otoczenia.

Ważnym elementem półkolonii są gry i zabawy na świeżym powietrzu. W czasie spacerów w pięknych plenerach olsztyńskiego Zamku dzieci będą robić najbardziej widowiskowe eksperymenty oraz szukać ukrytych skarbów. Zabawa gwarantowana.

 

fizyk.png

 • Sprytne roboty M-Boty.

Do dyspozycji uczestników będą sprytne M-boty. Te małe roboty wyposażone są w duży wyświetlacz i czujniki. Potrafią samodzielnie przemieszczać się po podłodze. Dzięki połączeniu wi-fi wiernie będą wykonywać polecenia uczestników. Przygody M-botów będą widoczne na ekranach komputerów lub komórek.

Zajęcia z mBotami skierowane są zarówno do dzieci zaczynające swoją przygodę z programowaniem jak i  do pasjonatów robotyki.

19-23 VIII 2019 r. dla 10-12 latków

 • Laboratorium młodych naukowców. Szukanie skarbów

Z myślą o 10-12 letnich naukowcach, Akademia przygotowała eksperymenty naukowe z fizyki i chemii, w czasie których dzieciaki bawiąc się znajdą odpowiedź m.in. na tak ważne naukowe pytania jak: Jak wykonać gwałtowną bezpieczną reakcję chemiczną? Czy kaczka umyta szamponem będzie umiała pływać? Czy ciepła woda może być jednocześnie twarda jak ściana i płynąć? Jaką siłę ma powietrze? Jak zapisać tajną wiadomość na kartce papieru na 5 sposobów? Wszystkie eksperymenty są bezpieczne dla dzieci i otoczenia.

Ważnym elementem półkolonii są gry i zabawy na świeżym powietrzu. W czasie spacerów w pięknych plenerach olsztyńskiego Zamku uczestnicy będą robić najbardziej widowiskowe eksperymenty oraz szukać ukrytych skarbów. Zabawa gwarantowana.

 

 • Programowanie Java dla dzieci.

Kurs „Wdepnij w Javę” jest zaprojektowany dla 10-12 latków, którzy chcą nauczyć się programowania w jednym z najpopularniejszych i najczęściej używanych języków programistycznych na Świecie. Programowanie Java jest dość proste i szybkie. W Javie można tworzyć aplikacje zarówno na Windowsa, Maca czy Linuxa oraz także na komórkowego Androida.

Uczestniku. W czasie półkolonii:

 • będziesz tworzył w Javie programy i gry,
 • poznasz Zieloną Stopę – środowisko Java,
 • stworzysz grę pt. „Nakarm kraba”, w której zjada on robaki i ucieka przed okrutnymi homarami
 • skomponujesz muzykę na zbudowanym przez siebie pianinie ekranowym,
 • stawisz czoło śmiertelnie niebezpiecznym asteroidom. Zniszczysz je w kosmicznej bitwie i uratujesz Ziemię przed zagładą?
 • stworzysz hodowlę królików i będziesz je chronił przed polującymi na nie lisami,
 • pomożesz mrówką znaleźć jedzenie. Twoje mrówki będą poruszały się po ścieżkach wytyczonych przez inne osobniki za pomocą feromonów, a więc stworzysz symulację sposobu poruszania i porozumiewania rzeczywistych mrówek i
 • wiele innych.

 

 

Akademia zapewnia w cenie:

– ciekawy program z atrakcjami dla dzieci od godz. 7:30 do 16:30,

– drugie śniadanie i podwieczorek, napoje i owoce w czasie przerw,

– ciepły lunch dla dzieci zapisanych do Akademii na cały dzień,

– potrzebne materiały do każdego typu zajęć,

– zajęcia prowadzone przez trenerki i trenerów Akademii posiadających wyższe wykształcenie nauczycielskie, wieloletnie doświadczenie w pracy w placówkach edukacyjnych, lubianych przez dzieci i cenionych przez rodziców,

– od godz. 07:30 do 9:00 oraz 16:00 do 16:30 zajęcia opiekuńcze dla dzieci, których rodzice szybciej zaczynają pracę,

– spacery, gry i zabawy w parku lub na placu zabaw blisko Zamku,

– każdego dnia fotorelacje z półkolonii na Facebooku.

 

Miejsce półkolonii:

Wyposażone sale w siedzibie Akademii przy ul. Ratuszowej 3/1 w centrum Olsztyna. Pięknie odnowiona kamienica nr 3 (żółta elewacja) obok przychodni zdrowia.

Zajęcia odbywać się będą także w parku i na placach zabaw dla dzieci pobliżu Zamku Kapituły Warmińskiej w Olsztynie. Można tam dojść z Akademii w 7 minut.

 

Dojazd do Akademii:

Dojazd SAMOCHODEM od ul. Skłodowskiej – Curie lub ul. 1-go Maja,

TRAMWAJEM – przystanek przy Wysokiej Bramie (i dalej przy CH Inka w górę pieszo 200 metrów ul. Skłodowskiej – Curie i skręt w ul. Ratuszową do żółtej kamienicy nr 3).

 

Parking przed Akademią

Parking Urzędu Miasta przy ul. Ratuszowej – 30 metrów od Akademii. Od godz. jest 16:00 bezpłatny z dużą liczbą WOLNYCH MIEJSC dla kursantów Akademii.

Rano można się także zatrzymać na ul. Skłodowskiej – Curie lub na chwilę wjechać na podwórko naprzeciw wejścia do Akademii.

 

Opłaty za półkolonie w Akademii:

Promocyjne – przy zapisie i zapłacie do 30 maja 2019 r.

Dzieci 6-10 lat – 485 zł cały tydzień (cały dzień – 9h z ciepłym lunchem).

Przy zapisie po promocji tj. po 30 maja 2019 r. do cen należy dodać 50 zł. Pełen cennik dostępny w sekretariacie Akademii 89 521 87 45 lub poprzez formularz zgłoszeniowy – na dole strony.

O pierwszeństwie zapisu decyduje data wniesienia pełnej opłaty za półkolonie.

Umowy na półkolonie 24-28 VI 2019 r.:

Kliknij podkreślenie i pobierz umowę na

półkolonie w sierpniu 2019 r.

 

Jak zapisać się na półkolonie Akademii:

Wypełnij formularz poniżej i wyślij zgłoszenie na półkolonie.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc (do 10 osób w każdej grupie) rezerwację miejsca na półkolonie należy potwierdzić wpłatą 100 zł zaliczki. W terminie 3 dni od rezerwacji.

W przypadku zgłoszeń po 30 maja 2019 r. należy wnieść pełną opłatę za półkolonie.

W przypadku braku wpłat w powyższych terminach miejsce na półkoloniach może być zaoferowane osobie z listy rezerwowej.

Zapraszamy.

Zapraszamy. Dzieciaki uwielbiają zajęcia w Akademii. Liczba miejsc ograniczona do 10 dzieci w grupie.

 

Zapisz dziecko teraz wypełniając formularz poniżej lub dzwoniąc na tel. 89 521 87 45 do sekretariatu Akademii w Olsztynie przy ul. Ratuszowej 3.

Zachowujemy reżim sanitarny