Półkolonie w ferie zimowe w Olsztynie dla 7, 8 i 9 latka

Akademia Nauki w ferie zaprasza dziewczynki i chłopców na ciekawe

Półkolonie w Olsztynie.

Zgłoszone 7-9 latki wezmą udział w magicznych warsztatach „czary – mary”, zbudują działające roboty z klocków Lego, spędzą mile czas na grach i zabawach, będą chodzić na spacery i szukać skarbów ukrytych w pobliżu olsztyńskiego zamku. 9-latki będą programować fascynujący świat gry Minecraft. Zajęcia od poniedziałku do piątku w godz. od 7:30 do 16:30 z przerwami na smaczne posiłki.

Każdego dnia dzieci będą brały udział w dwóch blokach zajęciowych dostosowanych do ich wieku (w nawiasie). Dzięki temu półkolonie w Akademii są ciekawe i aktywne. Pełne atrakcji, ale nie przeładowane, wciągające i interesujące.

W pierwszym tygodniu ferii od 21 do 25 stycznia 2019 r.

zapraszamy 7-9 latki. Będą podzieleni na małe 10 osobowe grupy. Osobno dla 7-8 latków oraz 8-9 latków. Zaplanowaliśmy dla nich:

  • Magiczne warsztaty „Czary – mary” (dla 7-9 latków).
  • Budowa i „ożywianie” robotów z czerwonych klocków Lego WeDo 1.0 (dla 7-8 latków).
  • Programowanie sprytnych robotów mBotów (dla 9 latków).

Szczegółowy opis zajęć znajduje się poniżej. W nawiasie podany jest wiek dzieci, które mogą uczestniczyć w danych zajęciach.
Pobierz umowę na półkolonie w pierwszym tygodniu ferii:

 

W drugim tygodniu ferii od 28 stycznia do 1 lutego 2019 r.

zapraszamy 7-9 latki na zajęcia:

  • Gry i zabawy. Szukanie skarbów (dla 7-9 latków)
  • Budowa i „ożywianie” robotów z zielonych klocków Lego WeDo 2.0 (dla 7-9 latków).

Szczegółowy opis zajęć znajduje się poniżej. W nawiasie podany jest wiek dzieci, które mogą uczestniczyć w danych zajęciach.
Pobierz umowę na półkolonie w drugim tygodniu ferii:

 

Opis zajęć w ferie dla 7, 8 lub 9 latków:

  • Magiczne warsztaty „Czary – mary” (pół dnia dla 7-9 latków)

Magia ciekawi, magia wciąga. Każde dziecko chce umieć robić sztuczki i zadziwiać innych. Robić rzeczy niezwykłe i wzbudzać tym podziw. Akademia wie o tym i przygotowała dla dzieci specjalny program pt. „Czary – mary”.

Podczas półkolonii dzieci zgłębią świat magii i iluzji. Prowadzeni przez sprawnego iluzjonistę – trenera Akademii – będą ćwiczyć magiczne sztuczki z lewitującymi i znikającymi przedmiotami, nauczą się czytać w myślach obserwatorów i odgadywać „pomyślane” przez nich liczby i karty. Zdobędą niezwykłe umiejętności np. zawiązywania sznurowadeł bez dotykania butów.

Wszystkie sztuczki oparte są na rozwijaniu umiejętności manualnych, pamięci, refleksu bądź kreatywnego myślenia.

Adepci magii na półkoloniach Akademii samodzielnie wykonają potrzebne rekwizyty, poprawią swoją zręczność oraz … umiejętność liczenia. Rekwizyty i umiejętności wezmą do domu. Mile poproszeni zaprezentują je domownikom.

 

  • Budowa i „ożywianie” robotów z klocków Lego (pół dnia dla 7-8 latków).

Codziennie dziewczynki i chłopcy zbudują przynajmniej jednego robota Lego. Konstrukcje wyposażą w silniki, sensory ruchu, odległości, dźwięku i zaprogramują za pomocą komputera. Sprawią, że kolorowe roboty Lego „ożywią się” i wykonają polecenia dzieci.

Mali inżynierowie sprawią, że małpka zagra na bębenku, krokodyl zamknie paszczę, a lew groźnie zaryczy, gdy spróbujemy zabrać mu kość. Wiele dzieci uważa, że dzień bez budowy robotów to dzień stracony.

Zajęcia poprowadzą doświadczeni i lubiani przez dzieci trenerzy Akademii. Każdy z uczestników otrzyma podręcznik do samodzielnej budowy robotów Lego.

 

  • Gry i zabawy. Szukanie skarbów (pół dnia dla 7-9 latków)

– Gdy na dworze styczniowa plucha lub szaleje zawierucha, do Akademii gnamy i zajęcia zaczynamy: tworzymy, myślimy, doświadczamy i … bałaganu nie zostawiamy – obiecuje autorka i prowadząca zajęcia w Akademii w czasie zimowych półkolonii. – Jeżeli chcesz, by Twoje dziecko spędziło ferie bawiąc się i współpracując, było aktywne i kreatywne, stworzyło własne gry, wiersze, bajki, opowiadania i wykorzystywało do tego przedmioty codziennego użytku to jest to właśnie dla Was J.

W czasie półkolonii dzieci będą miały dużo zajęć. Będą grać i bawić się. Tworzyć własne gry planszowe (zabiorą je domu), będą bawić się słowami tworząc niesłychane bajki i opowiadania, aktywnie spędzać czas wychodząc na spacery lub szukając skarbów ukrytych (przez Akademię) w pobliżu olsztyńskiego Zamku lub w pięknych parkach blisko siedziby Akademii.

Będzie więc dużo zabawy i śmiechu w gronie rówieśników.

 

  • Programowanie sprytnych mBotów (pół dnia dla 9 latków)

mBoty to sprytne roboty. Wprowadzą dzieci w świat programowania. mBoty mają duży wyświetlacz i czujniki. Potrafią poruszać się po całej sali unikając zderzenia ze ścianą lub nogami mebli. Dzięki połączeniu wi-fi, będą wykonywać polecenia wydawane im przez uczestników. Na komendę będą ruszać, zatrzymywać się lub rozpędzać, aby przegonić inne roboty. Działania mBotów będą widoczne na ekranach tabletów lub komórek.

W półkoloniach z mBotami mogą uczestniczyć zarówno dzieci zaczynające swoją przygodę z kodowaniem lub zaawansowani pasjonaci, uczestnicy innych zajęć programowania Akademii w czasie zimowych półkolonii lub w roku szkolnym.

Akademia zapewnia w cenie:

– ciekawy program półkolonii z atrakcjami dla dzieci na cały lub na pół dnia,

– drugie śniadanie i podwieczorek, napoje i owoce w czasie przerw,

– bogaty sprzęt i materiały do każdego typu zajęć,

– zajęcia prowadzone przez trenerki i trenerów Akademii posiadających wyższe wykształcenie pedagogiczne, wieloletnie doświadczenie w pracy w placówkach edukacyjnych, lubianych przez dzieci i cenionych przez rodziców,

– od godz. 7:30 do 9:00 oraz 16:00 do 16:30 zajęcia opiekuńcze dla dzieci pracujących rodziców,

– bloki tematyczne w godz. 9:00 – 12:15 oraz 12:45 – 16:00,

– ciepły lunch w godz. 12:15 – 12:45 dla dzieci zapisanych do Akademii na cały dzień,

– spacery, gry i zabawy w parku lub na placu zabaw blisko Zamku,

– każdego dnia fotorelacje z półkolonii na Facebooku.

 

Miejsce półkolonii:

Wyposażone sale w siedzibie Akademii Nauki przy ul. Ratuszowej 3/1 w centrum Olsztyna. Pięknie odnowiona kamienica nr 3 (żółta elewacja) obok przychodni zdrowia.

Zajęcia odbywać się będą także w parku i placach zabaw dla dzieci w pobliżu Zamku Kapituły Warmińskiej lub Parku Centralnym w Olsztynie. Można tam dojść z Akademii w 7 minut.

 

Dojazd do Akademii:

Dojazd SAMOCHODEM od ul. Skłodowskiej – Curie lub ul. 1-go Maja,

TRAMWAJEM – przystanek przy Wysokiej Bramie (i dalej przy CH Inka w górę pieszo 200 metrów ul. Skłodowskiej – Curie i skręt w ul. Ratuszową do żółtej kamienicy nr 3).

 

Parking przed Akademią:

Parking Urzędu Miasta przy ul. Ratuszowej – 30 metrów od Akademii. Od godz. jest 16:00 bezpłatny z dużą liczbą WOLNYCH MIEJSC dla kursantów Akademii.

Rano można się także zatrzymać na ul. Skłodowskiej – Curie lub na chwilę wjechać na podwórko naprzeciw wejścia do Akademii.

 

Opłaty za półkolonie w Akademii:

505 zł przy zapisie i zapłacie za półkolonie w okresie promocji do 10 stycznia 2019 r. lub

555 zł przy zapisie po promocji, tj. po 10 stycznia 2019 r.

za zajęcia od poniedziałku do piątku, od 7:30 do 16:30, z drugim śniadaniem, podwieczorkiem i z ciepłym lunchem w sprawdzonym Barze Smart przy ul. 1-go Maja.

Można też zapisać dziecko tylko na pół dnia półkolonii (każdy moduł) od poniedziałku do piątku w cenie:

345 zł przy zapisie do 10 stycznia 2019 r. lub

395 zł (po promocji) przy zapisie po 10 stycznia 2019 r.

Zajęcia od poniedziałku do piątku po 4 godziny. Grafik dostępny w sekretariacie Akademii. W cenie zapewnione jest drugie śniadanie. Można dodatkowo wykupić smaczny lunch z grupą.

 

Pełen cennik dostępny w sekretariacie Akademii 89 521 87 45 lub poprzez formularz zgłoszeniowy – na dole strony.

O pierwszeństwie zapisu decyduje data wniesienia pełnej opłaty za półkolonie.

 

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc (do 10 osób w każdej grupie) rezerwację miejsca na półkolonie należy potwierdzić wpłatą 100 zł zaliczki w terminie 3 dni od rezerwacji.

W przypadku braku wpłaty zaliczki w terminie 3 dni od rezerwacji miejsce na półkoloniach może zostać zaoferowane osobie z listy rezerwowej.

 

Zapraszamy. Dzieciaki uwielbiają zajęcia w Akademii. Liczba miejsc ograniczona do 10 dzieci w grupie.

 

Zapisz dziecko teraz wypełniając formularz poniżej lub dzwoniąc na tel. 89 521 87 45 do sekretariatu Akademii Nauki w Olsztynie przy ul. Ratuszowej 3.

Zachowujemy reżim sanitarny