Półkolonie w czerwcu w Olsztynie dla 6-10 latków. Wakacje 2019

Akademia w czerwcu zaprasza dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Olsztynie z eksperymentami naukowymi, zabawami i grami na świeżym powietrzu, szukaniem skarbów pod Zamkiem,  robotami Lego WeDo i mBotami.

Dla 6-8 oraz 9-10 latków przygotowaliśmy półkolonie w czerwcu. Zajęcia od poniedziałku do piątku od godz. 7:30 do 16:30. (inne programy niż na półkoloniach zimowych i w ostatnie wakacje).

24-28 VI – dla 6-10 latków:

  • Eksperymenty naukowe i poszukiwanie skarbów,
  • Budowa i „ożywianie” robotów z klocków Lego,
  • Budowa i programowanie robotów mBotów.

Program półkolonii Akademii Nauki:

Każdego dnia półkolonii dzieci uczestniczą w zróżnicowanych zajęciach. Biorą udział w dwóch ciekawych blokach tematycznych (4 godziny zajęciowe każdy). Wychodzą też na spacer. Na świeżym powietrzu biegają, bawią się i grają.

W samo południe uczestnicy zjedzą smaczny obiad w Barze Smart (200 metrów od Akademii). W przerwach zajęć dzieci otrzymają także drugie śniadanie i podwieczorek. Przez cały dzień mają do dyspozycji wodę źródlaną do nalewania w kubeczki z wielkiej butli.

Zajęcia edukacyjne półkolonii rozpoczynają się o godz. 9:00 i kończą o godz. 16.00. Dzieci można przyprowadzić jednak wcześniej. Od godziny 7:30 do 9:00 oraz od 16:00 do 16:30 Akademia zapewni im ciekawe animacje i zajęcia.

 

24-28 VI 2019 r. dla 6-8 oraz 9-10 latków:

Eksperymenty naukowe i szukanie skarbów

Podczas półkolonii dzieci wciela się w postać małego naukowca i będą robić ciekawe eksperymenty z fizyki i chemii. Każdego dnia będą samodzielnie przeprowadzać bezpieczne doświadczenia pod uważna opieką trenera Akademii.

Zajęcia naukowe odbywać się będą także na poza salami Akademii przy ul. Ratuszowej. Każdego dnia mali naukowcy będą wychodzić na zewnątrz. W pięknych plenerach Parku Centralnego lub parku pod Zamkiem mali naukowcy będą zgłębiać tajniki naukowców. Zajęcia w grupie pozwolą integrować się i wymyślać nowe sztuczki wraz z grupą.

Każde wyjście z Akademii wiązać się będzie także z misją poszukiwawczą. Jej celem będzie odkrycie skarbów ukrytych w parkach lub na Starówce Olsztyna ukrytych przez pracowników Akademii. Wskazówki i mapa do skarbu odsłonią się przed dziećmi gdy prawidłowo odpowiedzą na trzy magiczne pytania. 🙂

Program zajęć półkolonii dostosowany jest do wieku i umiejętności 6-8 i 9-10 latków.

 


 

24-28 VI 2019 r. dla 6-8:

Budowa i „ożywianie” robotów z klocków Lego WeDo 1.0

Codziennie dziewczynki i chłopcy zbudują przynajmniej jednego robota Lego. Konstrukcje wyposażą w silniki, sensory ruchu, odległości, dźwięku i zaprogramują za pomocą komputera. Sprawią, że kolorowe roboty Lego „ożywią się” i wykonają polecenia dzieci.

Mali inżynierowie sprawią, że małpka zagra na bębenku, krokodyl zamknie paszczę, a lew groźnie zaryczy, gdy spróbujemy zabrać mu kość. Wiele dzieci uważa, że dzień bez budowy robotów to dzień stracony.

Zajęcia poprowadzą doświadczeni i lubiani przez dzieci trenerzy Akademii. Każdy z uczestników otrzyma podręcznik do samodzielnej budowy robotów Lego.

 

 

24-28 VI 2019 r. dla 9-10 latków:

Sprytne roboty M-Boty.

Do dyspozycji uczestników będą sprytne M-boty. Te małe roboty wyposażone są w duży wyświetlacz i czujniki. Potrafią samodzielnie przemieszczać się po podłodze. Dzięki połączeniu wi-fi wiernie będą wykonywać polecenia uczestników. Przygody M-botów będą widoczne na ekranach komputerów lub komórek.

Zajęcia z mBotami skierowane są zarówno do dzieci zaczynające swoją przygodę z programowaniem jak i  do pasjonatów robotyki.

Akademia zapewnia w cenie:

– ciekawy program z atrakcjami dla dzieci od godz. 7:30 do 16:30,

– drugie śniadanie i podwieczorek, napoje i owoce w czasie przerw,

– ciepły lunch dla dzieci zapisanych do Akademii na cały dzień,

– potrzebne materiały do każdego typu zajęć,

– zajęcia prowadzone przez trenerki i trenerów Akademii posiadających wyższe wykształcenie nauczycielskie, wieloletnie doświadczenie w pracy w placówkach edukacyjnych, lubianych przez dzieci i cenionych przez rodziców,

– od godz. 07:30 do 9:00 oraz 16:00 do 16:30 zajęcia opiekuńcze dla dzieci, których rodzice szybciej zaczynają pracę,

– spacery, gry i zabawy w parku lub na placu zabaw blisko Zamku,

– każdego dnia fotorelacje z półkolonii na Facebooku.

 

Miejsce półkolonii:

Wyposażone sale w siedzibie Akademii przy ul. Ratuszowej 3/1 w centrum Olsztyna. Pięknie odnowiona kamienica nr 3 (żółta elewacja) obok przychodni zdrowia.

Zajęcia odbywać się będą także w parku i na placach zabaw dla dzieci pobliżu Zamku Kapituły Warmińskiej w Olsztynie. Można tam dojść z Akademii w 7 minut.

 

Dojazd do Akademii:

Dojazd SAMOCHODEM od ul. Skłodowskiej – Curie lub ul. 1-go Maja,

TRAMWAJEM – przystanek przy Wysokiej Bramie (i dalej przy CH Inka w górę pieszo 200 metrów ul. Skłodowskiej – Curie i skręt w ul. Ratuszową do żółtej kamienicy nr 3).

 

Parking przed Akademią

Parking Urzędu Miasta przy ul. Ratuszowej – 30 metrów od Akademii. Od godz. jest 16:00 bezpłatny z dużą liczbą WOLNYCH MIEJSC dla kursantów Akademii.

Rano można się także zatrzymać na ul. Skłodowskiej – Curie lub na chwilę wjechać na podwórko naprzeciw wejścia do Akademii.

 

Opłaty za półkolonie w Akademii:

Promocyjne – przy zapisie i zapłacie do 30 maja 2019 r.

Dzieci 6-10 lat – 485 zł cały tydzień (cały dzień – 9h z ciepłym lunchem).

Przy zapisie po promocji tj. po 30 maja 2018 r. do cen należy dodać 50 zł. Pełen cennik dostępny w sekretariacie Akademii 89 521 87 45 lub poprzez formularz zgłoszeniowy – na dole strony.

O pierwszeństwie zapisu decyduje data wniesienia pełnej opłaty za półkolonie.

 

Umowy na półkolonie 24-28 VI 2019 r.:

Kliknij podkreślenie i pobierz umowę na

półkolonie dla 6-10 latka.

 

Jak zapisać się na półkolonie Akademii:

Wypełnij formularz poniżej i wyślij zgłoszenie na półkolonie.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc (do 10 osób w każdej grupie) rezerwację miejsca na półkolonie należy potwierdzić wpłatą 100 zł zaliczki. W terminie 3 dni od rezerwacji.

W przypadku zgłoszeń po 30 maja 2019 r. należy wnieść pełną opłatę za półkolonie.

W przypadku braku wpłat w powyższych terminach miejsce na półkoloniach może być zaoferowane osobie z listy rezerwowej.

 

Zapraszamy. Dzieciaki uwielbiają zajęcia w Akademii. Liczba miejsc ograniczona do 10 dzieci w grupie.

Zapisz dziecko teraz wypełniając formularz poniżej lub dzwoniąc na tel. 89 521 87 45 do sekretariatu Akademii Nauki w Olsztynie przy ul. Ratuszowej 3.

Zachowujemy reżim sanitarny