Półkolonie w Akademii w Olsztynie. Pierwszy tydzień ferii.

Akademia w Olsztynie w ferie zaprasza dziewczynki i chłopców na ciekawe

Półkolonie w Olsztynie.

Zgłoszone 7-9 latki wezmą udział w magicznych warsztatach „czary – mary”, zbudują działające roboty z klocków Lego, będą programować i tworzyć własne gry komputerowe, spędzą mile czas na grach i zabawach,  chodzić na spacery. Zajęcia od poniedziałku do piątku w godz. od 7:30 do 16:30 z przerwami na 3 smaczne posiłki.

Każdego dnia dzieci będą brały udział w dwóch blokach zajęciowych dostosowanych do ich wieku (w nawiasie). Dzięki temu półkolonie w Akademii są ciekawe i aktywne. Pełne atrakcji, ale nie przeładowane, wciągające i interesujące. Dzieci będą pod opieką dwóch certyfikowanych animatorów Akademii wspieranych przez pełen uśmiechu 3 osobowy sekretariat Akademii.

ferie w Olsztynie

 

W pierwszym tygodniu ferii od 20 do 24 stycznia 2020 r.

Akademia zaprasza 7-9 latki. Będą mieli zajęcia w dwóch 10 osobowych grupach. Jedna dla 7-8 latków oraz druga grupa 8-9 latków. Zaplanowaliśmy dla nich:

 • Magiczne warsztaty „Czary – mary” (dla 7-8 i 9 latków).
 • Budowa i „ożywianie” robotów z czerwonych klocków Lego WeDo 1.0 (dla 7-8 latków) oraz Lego WeDo 2.0 (dla 9 latków).

Szczegółowy opis zajęć znajduje się poniżej. W nawiasie podany jest wiek dzieci, które mogą uczestniczyć w danych zajęciach.

Brak wolnych miejsc. Zapisy tylko na listę rezerwową. Przepraszamy.

 

W drugim tygodniu ferii od 27 do 31 stycznia 2020 r.

Akademia przygotowała atrakcyjne półkolonie dla uczniów kl. 3-6. Wezmą udział w warsztatach filmowych, poznają język programowania Scratch i stworzą własną grę komputerową lub z robotami NXT udadzą się na Marsa. Kliknij podkreślenie i dowiedz się więcej.

W ostatni tydzień ferii będą też warsztaty efektywnej nauki, technik zapamiętywania i szybkiego czytania ze zrozumieniem przygotowujące do:

 • Kliknij podkreślony link i poznaj szczegóły oferty.

   

  Opis zajęć w ferie dla 7, 8 lub 9 latków:

  • Magiczne warsztaty „Czary – mary” (pół dnia dla 7-9 latków)

  Magia ciekawi, magia wciąga. Każde dziecko chce umieć robić sztuczki i zadziwiać innych. Robić rzeczy niezwykłe i wzbudzać tym podziw. Akademia wie o tym i przygotowała dla dzieci specjalny program pt. „Czary – mary”.

  Podczas półkolonii dzieci zgłębią świat magii i iluzji. Prowadzeni przez sprawnego iluzjonistę – trenera Akademii – będą ćwiczyć magiczne sztuczki z lewitującymi i znikającymi przedmiotami, nauczą się czytać w myślach obserwatorów i odgadywać „pomyślane” przez nich liczby i karty. Zdobędą niezwykłe umiejętności np. zawiązywania sznurowadeł bez dotykania butów.

  Wszystkie sztuczki oparte są na rozwijaniu umiejętności manualnych, pamięci, refleksu bądź kreatywnego myślenia.

  Adepci magii na półkoloniach Akademii samodzielnie wykonają potrzebne rekwizyty, poprawią swoją zręczność oraz … umiejętność liczenia. Rekwizyty i umiejętności wezmą do domu. Mile poproszeni zaprezentują je domownikom.

   

  • Budowa i „ożywianie” robotów z klocków Lego (pół dnia dla 7-8-9 latków).

  Codziennie dziewczynki i chłopcy zbudują przynajmniej jednego robota Lego. Konstrukcje wyposażą w silniki, sensory ruchu, odległości, dźwięku i zaprogramują za pomocą komputera. Sprawią, że kolorowe roboty Lego „ożywią się” i wykonają polecenia dzieci.

  Mali inżynierowie sprawią, że małpka zagra na bębenku, krokodyl zamknie paszczę, a lew groźnie zaryczy, gdy spróbujemy zabrać mu kość. Wiele dzieci uważa, że dzień bez budowy robotów to dzień stracony.

  7-8 latki będą tworzyły konstrukcje z zestawów Lego WeDo 1.0, a 9 latki zbudują roboty z Lego WeDo 2.0. Zestawy różnią się poziomem trudności i dostosowane są do wieku dzieci.

  Zajęcia poprowadzą doświadczeni i lubiani przez dzieci trenerzy Akademii. Każdy z uczestników otrzyma podręcznik do samodzielnej budowy robotów Lego.

   

Akademia zapewnia w cenie:

– ciekawy program półkolonii z atrakcjami dla dzieci,

– drugie śniadanie i podwieczorek, napoje i owoce w czasie przerw,

– bogaty sprzęt i materiały do każdego typu zajęć,

– zajęcia prowadzone przez trenerki i trenerów Akademii posiadających wyższe wykształcenie pedagogiczne, wieloletnie doświadczenie w pracy w placówkach edukacyjnych, lubianych przez dzieci i cenionych przez rodziców,

– dzieci będą też pod opieką 3 osobowego zespołu sekretariatu Akademii pełnego uśmiechu i życzliwości,

– od godz. 7:30 do 9:00 zajęcia opiekuńcze dla dzieci pracujących rodziców,

– bloki tematyczne w godz. 9:00 – 12:15 oraz 13:15 – 16:30,

– ciepły lunch w godz. 12:15 – 13:15 w Barze Smart,

– spacery, gry i zabawy w parku lub na placu zabaw blisko Zamku,

– każdego dnia fotorelacje z półkolonii na Facebooku.

 

Miejsce półkolonii:

Wyposażone sale w siedzibie Akademii przy ul. Ratuszowej 3/1 w centrum Olsztyna. W pięknie odnowionej kamienicy nr 3 (żółta elewacja) obok przychodni zdrowia.

Zajęcia odbywać się będą także w parku i placach zabaw dla dzieci w pobliżu Zamku Kapituły Warmińskiej lub Parku Centralnym w Olsztynie. Można tam dojść z Akademii w 7 minut.

 

Dojazd do Akademii:

Dojazd SAMOCHODEM od ul. Skłodowskiej – Curie lub ul. 1-go Maja,

TRAMWAJEM – przystanek przy Wysokiej Bramie (i dalej przy CH Inka w górę pieszo 200 metrów ul. Skłodowskiej-Curie i skręt w ul. Ratuszową do żółtej kamienicy nr 3).

 

Parking przed Akademią:

Parking Urzędu Miasta przy ul. Ratuszowej – 30 metrów od Akademii. Od godz. 16:00 jest bezpłatny z dużą liczbą WOLNYCH MIEJSC dla kursantów Akademii.

Rano można się także zatrzymać na ul. Skłodowskiej – Curie lub na chwilę wjechać na podwórko naprzeciw wejścia do Akademii.

 

Opłaty za półkolonie w Akademii:

 • 540 zł przy zapisie i zapłacie za półkolonie w okresie promocji do 20 grudnia 2019 r. lub
 • 590 zł przy zapisie po promocji (po 20 grudnia 2019 r.).

Cena obejmuje zajęcia przez 5 dni od poniedziałku do piątku, od 7:30 do 16:30, z drugim śniadaniem, podwieczorkiem i z ciepłym lunchem w sprawdzonym Barze Smart przy ul. 1-go Maja.

Grafik zajęć dostępny w sekretariacie Akademii 89 521 87 45 lub poprzez formularz zgłoszeniowy – na dole strony.

O pierwszeństwie zapisu decyduje data wniesienia pełnej opłaty za półkolonie.

 

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc (do 10 osób w każdej grupie) rezerwację miejsca na półkolonie należy potwierdzić wpłatą 100 zł zaliczki w terminie 3 dni od rezerwacji.

W przypadku braku wpłaty zaliczki w terminie 3 dni od rezerwacji miejsce na półkoloniach może zostać zaoferowane osobie z listy rezerwowej.

 

Aby otrzymać link do umowy, zgłoś swoje dziecko do udziału w półkoloniach (wypełnij formularz na dole strony).

 

Zapraszamy. Dzieciaki uwielbiają zajęcia w Akademii. Liczba miejsc ograniczona do 10 dzieci w grupie.

 

Zapisz dziecko teraz wypełniając formularz poniżej lub dzwoniąc na tel. 89 521 87 45 do sekretariatu Akademii w Olsztynie przy ul. Ratuszowej 3.

Zachowujemy reżim sanitarny