Półkolonie w Akademii w Olsztynie. Drugi tydzień ferii.

Akademia w Olsztynie w ferie zaprasza dziewczynki i chłopców na ciekawe

Półkolonie w Olsztynie.

Zgłoszone 9-12 latki wezmą udział w warsztatach filmowych, będą programować i tworzyć własne gry komputerowe, polecą na Marsa z wyprawą Lego NXT, spędzą mile czas na grach i zabawach, pójdą na spacery. Zajęcia od poniedziałku do piątku w godz. od 7:30 do 16:30 z przerwami na 3 smaczne posiłki. Każdego dnia uczestnicy będą brali udział w dwóch blokach zajęciowych dostosowanych do ich wieku (w nawiasie). Dzięki temu półkolonie w Akademii są ciekawe i aktywne. Pełne atrakcji, ale nie przeładowane, wciągające i interesujące. Dzieci będą pod opieką dwóch certyfikowanych animatorów Akademii wspieranych przez pełen uśmiechu 3 osobowy sekretariat Akademii.

W drugim tygodniu ferii od 27 do 31 stycznia 2020 r.

Akademia zaprasza 9-12 latków. Będą mieli zajęcia w dwóch 10 osobowych grupach. Jedna dla 9-10 latków oraz druga grupa 11-12 latków. Zaplanowaliśmy dla nich:

  • warsztaty filmowe (dla 9-10 oraz 11-12 latków).
  • tworzenie i programowanie własnych gier komputerowych w języku Scratch (dla 9-10 latków),
  • wyprawa Lego NXT na Marsa (dla 11-12 latków).

Szczegółowy opis zajęć znajduje się poniżej. W nawiasie podany jest wiek dzieci, które mogą uczestniczyć w danych zajęciach.

Brak wolnych miejsc. Zapisy tylko na listę rezerwową. Przepraszamy.
Aby otrzymać link do umowy, zgłoś swoje dziecko do udziału w półkoloniach (wypełnij formularz na dole strony).

 

Opis zajęć w ferie dla 9-12 latków w drugim tygodniu ferii

  • Warsztaty filmowe (w osobnych grupach dla 9-10 oraz 11-12 latków)

Kręcisz filmiki komórką? Chcesz nauczyć się kadrowania, obrabiania filmów, zdjęć i zostać gwiazdą Internetu? Dołącz do nas i zapisz się na warsztaty w Akademii.

Uczestnicy będą nakręcać sceny i krótkie filmy. Spotkają się z fotografem, monterem, wizażystką. Dowiedzą się jak stworzyć dobry scenariusz i scenografię. Spróbują swoich sił przed obiektywem, wcielą się w rolę reżysera, scenografa lub charakteryzatora komedii czy dramatu.

Do realizacji pomysłów uczestnicy warsztatu wykorzystają własne komórki, najbardziej znane aplikacje. Będą mogli spróbować swoich sił przed obiektywem kamery telefonu pozostałych uczestników.

Rezultatem półkolonii będą krótkie filmy, które zostaną udostępnione przez uczestników na Tik Tok, Facebook i YouTube. Zapraszamy na tydzień pełen wrażeń. Każdy znajdzie odpowiednią dla siebie scenerię: komedia, musical, dramat i horror.

Zajęcia poprowadzi Ula Tomaszewska certyfikowana trenerka Akademii, miłośniczka filmów, uczestniczka castingu do ról w filmach i spotach reklamowych, lubiana przez uczestników zajęć Akademii. Wesprą ją reżyser i montażysta sesji filmowych raperów, fotografka i specjalistka od make up-ów.

  • Tworzenie i programowanie własnych gier komputerowych w języku Scratch (pół dnia dla 9-10 latków).

Uczestnicy poznają komiksowy język programowania Scratch i zgłębią zasady grafiki komputerowej. Stworzą własne gry komputerowe i scenariusze zabaw.

Komiksowa przygoda z programowaniem wprowadzi dziewczynki i chłopców do ogromnych twórczych możliwości aplikacji Scratch. Informatycy żartują, że Scratch to taka wielka piaskownica, gdzie można się twórczo wyrażać, rozwiązywać problemy oraz przez zabawę nauczyć się podstawowych zasad programowania wykorzystywanych we wszystkich językach programistycznych.
Zajęcia poprowadzi doświadczony i lubiany przez uczestników trener Akademii. Każdy z uczestników otrzyma podręcznik do samodzielnej budowy robotów Lego.

 

  • Wyprawa Lego NXT na Marsa (pół dnia dla 11-12 latków)

Uczestnicy półkolonii będą mieli okazję obserwować Marsa przez serwery NASA i sterować zbudowanymi przez siebie robotami z klocków Lego NXT z siedziby Akademii w Olsztynie przy ul. Ratuszowej 3. Roboty będą oczywiście poruszać się na makiecie w Akademii, ale technologia sterowania nimi będzie istnie kosmiczna.

Dziewczyny i chłopcy m.in. zbudują marsjańskiego łazika, zaplanują kosmiczną bazę, przeprowadzą akcję ratunkową na Czerwonej planecie, przystąpią do rywalizacji sportowej … robotów. Będą programować i sterować ruchem ruchem robotów za pomocą komputera i komórki. Będzie przy tym dużo zabawy i śmiechu.

Uczestnicy półkolonii poznają język programowania robotami NXT. Za pomocą komputera lub własnych komórek będą wydawali komendy zbudowanym przez siebie pojazdom w celu wypełnienia licznych misji. Program dostosowany do osób zaczynających przygodę z robotyką, pasjonatów Lego lub absolwentów kursów Lego lub programowania. Każdy znajdzie dla siebie coś fajnego.

 

W ferie Akademia przygotowała także zajęcia:

Dla uczniów kl. 8 i maturzystów

w drugim tygodniu ferii Akademia przygotowała warsztaty efektywnej nauki, technik zapamiętywania i szybkiego czytania ze zrozumieniem przygotowujące do egzaminu na koniec klasy ósmej i matury. Zajęcia w atrakcyjnej formie i godzinach. Poznaj ofertę zajęć klikając link:

 

półkolonie w Olsztynie

 

Akademia zapewnia w cenie:

– ciekawy program półkolonii z atrakcjami dla dzieci,

– drugie śniadanie i podwieczorek, napoje i owoce w czasie przerw,

– bogaty sprzęt i materiały do każdego typu zajęć,

– zajęcia prowadzone przez trenerki i trenerów Akademii posiadających wyższe wykształcenie pedagogiczne, wieloletnie doświadczenie w pracy w placówkach edukacyjnych, lubianych przez dzieci i cenionych przez rodziców,

– dzieci będą też pod opieką 3 osobowego zespołu sekretariatu Akademii pełnego uśmiechu i życzliwości,

– od godz. 7:30 do 9:00 zajęcia opiekuńcze dla dzieci pracujących rodziców,

– bloki tematyczne w godz. 9:00 – 12:15 oraz 13:15 – 16:30,

– ciepły lunch w godz. 12:15 – 13:15 w Barze Smart,

– spacery, gry i zabawy w parku lub na placu zabaw blisko Zamku,

– każdego dnia fotorelacje z półkolonii na Facebooku.

 

Miejsce półkolonii:

Wyposażone sale w siedzibie Akademii przy ul. Ratuszowej 3/1 w centrum Olsztyna. W pięknie odnowionej kamienicy nr 3 (żółta elewacja) obok przychodni zdrowia.

Zajęcia odbywać się będą także w parku i placach zabaw dla dzieci w pobliżu Zamku Kapituły Warmińskiej lub Parku Centralnym w Olsztynie. Można tam dojść z Akademii w 7 minut.

 

Dojazd do Akademii:

Dojazd SAMOCHODEM od ul. Skłodowskiej – Curie lub ul. 1-go Maja,

TRAMWAJEM – przystanek przy Wysokiej Bramie (i dalej przy CH Inka w górę pieszo 200 metrów ul. Skłodowskiej – Curie i skręt w ul. Ratuszową do żółtej kamienicy nr 3).

 

Parking przed Akademią:

Parking Urzędu Miasta przy ul. Ratuszowej – 30 metrów od Akademii. Od godz. jest 16:00 bezpłatny z dużą liczbą WOLNYCH MIEJSC dla kursantów Akademii.

Rano można się także zatrzymać na ul. Skłodowskiej – Curie lub na chwilę wjechać w podwórko naprzeciw wejścia do Akademii.

 

Opłaty za półkolonie w Akademii:

  • 540 zł przy zapisie i zapłacie za półkolonie w okresie promocji do 20 grudnia 2019 r. lub
  • 590 zł przy zapisie po promocji (po 20 grudnia 2019 r.).

Cena obejmuje zajęcia przez 5 dni od poniedziałku do piątku, od 7:30 do 16:30, z drugim śniadaniem, podwieczorkiem i z ciepłym lunchem w sprawdzonym Barze Smart przy ul. 1-go Maja.

Grafik zajęć dostępny w sekretariacie Akademii 89 521 87 45 lub poprzez formularz zgłoszeniowy – na dole strony.

O pierwszeństwie zapisu decyduje data wniesienia pełnej opłaty za półkolonie.

Aby otrzymać link do umowy, zgłoś swoje dziecko do udziału w półkoloniach (wypełnij formularz na dole strony).

 

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc (do 10 osób w każdej grupie) rezerwację miejsca na półkolonie należy potwierdzić wpłatą 100 zł zaliczki w terminie 3 dni od rezerwacji.

W przypadku braku wpłaty zaliczki w terminie 3 dni od rezerwacji miejsce na półkoloniach może zostać zaoferowane osobie z listy rezerwowej.

Zapraszamy. Dzieciaki uwielbiają zajęcia w Akademii. Liczba miejsc ograniczona do 10 dzieci w grupie.

 

Zapisz dziecko teraz wypełniając formularz poniżej lub dzwoniąc na tel. 89 521 87 45 do sekretariatu Akademii w Olsztynie przy ul. Ratuszowej 3.

Zachowujemy reżim sanitarny