Półkolonie od 16 do 20 sierpnia 2021 r.

Wszystkie miejsca sprzedane. Zgłoszone 7-10 latki będą szukać skarbów pod Zamkiem, grać i bawić się z rówieśnikami, robić eksperymenty naukowe, programować sprytne roboty mBoty lub zbudują „żywe” roboty z klocków Lego. Będą chodzić na spacery i aktywnie spędzać czas w na świeżym powietrzu.

Zajęcia od poniedziałku do piątku w godz. od 7:30 do 16:30 z przerwami na 3 smaczne posiłki. Każdego dnia uczestnicy będą brali udział w dwóch blokach zajęciowych dostosowanych do ich wieku (w nawiasie). Dzięki temu półkolonie w Akademii są pełne atrakcji, wciągające i interesujące. Dzieci będą pod opieką dwóch certyfikowanych animatorów Akademii wspieranych przez pełen uśmiechu 3 osobowy sekretariat Akademii.

 

Półkolonie od 16 do 20 sierpnia 2021 r.

Akademia zaprasza 7-9 oraz 9-10 letnie dziewczyny i chłopców na półkolonie w Olsztynie. Będą mieć zajęcia w dwóch 6-10 osobowych grupach. Jedna dla 7-9 latków oraz druga grupa 10-12 latków. Zaplanowaliśmy dla nich:

  • eksperymenty naukowe i poszukiwanie skarbów (dla 7-9-10 latków),
  • budowa i programowanie robotów Lego (dla 7-9 latków),
  • sprytne roboty mBoty (9-10 latków).

Szczegółowy opis zajęć znajduje się poniżej. W nawiasie podany jest wiek dzieci, które mogą uczestniczyć w danych zajęciach. W bloku zajęciowym eksperymenty naukowe realizowane są osobne programy dostosowane do wieku dzieci.

Zgłoś swoje dziecko do udziału w półkoloniach. Zapisy poprzez formularz na dole strony.

 

półkolonie w Olsztynie. Akademia ul. Ratuszowa 3

Opis półkolonii dla 7-10 latków od 16 do 20 sierpnia 2021 r.

  • Eksperymenty naukowe i poszukiwanie skarbów (w osobnych grupach 7-9 oraz 9-10 latków)

W czasie półkolonii dzieci będą miały dużo zorganizowanych zajęć w grupie rówieśników. Będą grać i bawić się. Robić bezpieczne eksperymenty naukowe, aktywnie spędzać czas wychodząc na spacery lub szukając skarbów ukrytych (przez Akademię) w pobliżu olsztyńskiego Zamku lub w pięknych parkach blisko siedziby Akademii.

Będzie więc dużo zabawy i śmiechu w gronie rówieśników.

 

  • Sprytne roboty mBoty (dla 9-10 latków)

Do dyspozycji uczestników będą sprytne M-boty. Te małe roboty wyposażone są w duży wyświetlacz i czujniki. Potrafią samodzielnie przemieszczać się po podłodze. Dzięki połączeniu wi-fi wiernie będą wykonywać polecenia uczestników. Przygody M-botów będą widoczne na ekranach komputerów lub komórek.

Zajęcia z mBotami skierowane są zarówno do dzieci zaczynających swoją przygodę z programowaniem, jak i do pasjonatów robotyki.

Zajęcia poprowadzi doświadczony i lubiany przez uczestników trener Akademii. Każdy z uczestników otrzyma podręcznik do samodzielnego programowania mBotów.

 

  • Budowa i programowanie robotów Lego (dla 7-9 latków)

Codziennie dziewczynki i chłopcy zbudują robota Lego i wyposażą go w czujniki ruchu i dotyku. Przy pomocy komputera zaprogramują jego działanie. Sprawią, że robot będzie na ich posyłki, ominie przeszkody, zaryczy jak lew lub zdalnie ruszy się.

Twórcy Lego na potrzeby zajęć z robotami Lego przygotowali klocki o wymyślnych kształtach od koła, przez tuleje do przekładni. Przy ich pomocy naukowcy i inżynierowie w pracowniach największych firm konstrukcyjnych tworzą z klocków Lego prototypy np. części do samochodów.

Zajęcia poprowadzą doświadczeni i lubiani przez dzieci trenerzy Akademii. Każdy z uczestników otrzyma podręcznik do samodzielnej budowy robotów. Program dostosowany do poziomu wiedzy i umiejętności każdej dziewczyny i chłopca.

 

W wakacje 2021 Akademia zaprasza także na:

Półkolonie w Olsztynie. Akademia

Akademia zapewnia w cenie:

– ciekawy program półkolonii z atrakcjami dla dzieci,

– drugie śniadanie i podwieczorek, napoje i owoce w czasie przerw,

– bogaty sprzęt i materiały do każdego typu zajęć,

– zajęcia prowadzone przez trenerki i trenerów Akademii posiadających wyższe wykształcenie pedagogiczne, wieloletnie doświadczenie w pracy w placówkach edukacyjnych, lubianych przez dzieci i cenionych przez rodziców,

– dzieci będą też pod opieką 3 osobowego zespołu sekretariatu Akademii pełnego uśmiechu i życzliwości,

– od godz. 7:30 do 8:30 i od godz. 16:00-16:30 zajęcia opiekuńcze dla dzieci pracujących rodziców,

– bloki tematyczne w godz. 08:30 – 11:45 oraz 12:45 – 16:00,

– ciepły lunch w godz. 11:45 – 12:45,

– spacery, gry i zabawy w parku lub na placu zabaw blisko Zamku,

– każdego dnia fotorelacje z półkolonii na Facebooku.

Miejsce półkolonii:

Wyposażone sale w siedzibie Akademii przy ul. Ratuszowej 3/1 w centrum Olsztyna. W pięknie odnowionej kamienicy nr 3 (żółta elewacja) obok przychodni zdrowia.

Zajęcia odbywać się będą także w parku i placach zabaw dla dzieci w pobliżu Zamku Kapituły Warmińskiej lub Parku Centralnym w Olsztynie. Można tam dojść z Akademii w 7 minut.

Dojazd do Akademii:

Dojazd SAMOCHODEM od ul. Skłodowskiej – Curie lub ul. 1-go Maja,

TRAMWAJEM – przystanek przy Wysokiej Bramie (i dalej przy CH Inka w górę pieszo 200 metrów ul. Skłodowskiej – Curie i skręt w ul. Ratuszową do żółtej kamienicy nr 3).

Parking przed Akademią:

Parking Urzędu Miasta przy ul. Ratuszowej – 30 metrów od Akademii. Od godz. 16:00 bezpłatny z dużą liczbą WOLNYCH MIEJSC dla kursantów Akademii.

Rano można się także zatrzymać na ul. Skłodowskiej – Curie lub na chwilę wjechać w podwórko naprzeciw wejścia do Akademii.

Opłaty za półkolonie w Akademii:

  • 490 zł przy zapisie i zapłacie za półkolonie w okresie promocji do 31 maja 2021 r. lub
  • 540 zł przy zapisie po promocji (po 31 maja 2021 r.).

Cena obejmuje zajęcia przez 5 dni od poniedziałku do piątku, od 7:30 do 16:30, z drugim śniadaniem, podwieczorkiem i z ciepłym lunchem.

O pierwszeństwie zapisu decyduje data wniesienia pełnej opłaty za półkolonie.

Zgłoś swoje dziecko do udziału w półkoloniach (wypełnij formularz na dole strony).

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc (do 10 osób w każdej grupie) rezerwację miejsca na półkolonie należy potwierdzić wpłatą 100 zł zaliczki w terminie 3 dni od rezerwacji.

W przypadku braku wpłaty zaliczki w terminie 3 dni od rezerwacji miejsce na półkoloniach może zostać zaoferowane osobie z listy rezerwowej.

Zapraszamy. Dzieciaki uwielbiają zajęcia w Akademii. Liczba miejsc ograniczona do 6-10 dzieci w grupie.

Zapisz dziecko teraz wypełniając formularz poniżej lub dzwoniąc na tel. 89 521 87 45 do sekretariatu Akademii w Olsztynie przy ul. Ratuszowej 3.

Zachowujemy reżim sanitarny