Obóz detektywistyczny „Detektyw Sherlock Holmes”. Wakacje dla 7-9 latków od 18 do 24 lipca 2021 r.

Wszystkie miejsca sprzedane. Bądź jak Sherlock Holmes. Znajdź ukryte kryształy, dowiedz się do czego służyły, czy są bardzo cenne i komu zależało na ich zniknięciu. Odkryj sekrety genialnego detektywa.

Akademia zaprasza na rewelacyjny obóz dla 7-9 letnich chłopców i dziewcząt. Blisko Olsztyna, w pięknym ośrodku nad jeziorem Brajnickim blisko Pasymia. 35 minut samochodem od Olsztyna.

Kierownik obozu obiecuje:

Na obozie poznamy techniki pamięciowe i poprawimy pracę naszego umysłu. Będą nam towarzyszyły gry i zabawy logiczne. Nauczymy się współpracy w grupie, bo każdy z nas ma inne zdolności i wiedzę. Będziemy się wspierać, a poprzez zabawę doskonalić umiejętność komunikacji i wyrażania emocji. Dowiemy się wielu ciekawych rzeczy o sobie i otaczającej nas naturze. Wieczorem zapomnimy o telefonach i telewizorze; będziemy czytać książki i zastanawiać się co przyniesie nowy dzień…

Mały obóz w kameralnym ośrodku blisko Olsztyna. Zgodnie z Wytycznymi GIS, MZ i MEN. Przy zakupie obozu można płacić bonem turystycznym.

Obóz detektywistyczny dla dzieci w wakacje 2021 r.

Bezcenne kryształy zostały stworzone w hucie szkła w Austrii, jako podarunek dla prezydentów i królów z całego świata. Okazali się jednak niegodni tego zaszczytu, bo były przeznaczone tylko dla ludzi honoru. Postanowiono przewieźć je przez Czechy i Polskę nad morze, następnie statkiem na biegun północny, aby czekały aż świat stanie się lepszy. W czasie transportu do portu w Gdańsku, zaginęły w okolicach Olsztyna. Śledztwo zostało zlecone najlepszym detektywom z województwa. Akademia dowiedziała się, że człowiek wiozący kryształy zatrzymał się na noc w miejscowości Brajniki nad jez. Brajnickim i zniknął. Jedyny ślad, jaki po nim pozostał to średniowieczny kodeks rycerski.

Prawdopodobnie kryształy zostały ukryte na terenie ośrodka „U Maksia”. Dlatego obóz został zorganizowany właśnie tutaj. Tutaj również przybędzie ktoś, kto będzie przewoził kryształy dalej. Musimy go uprzedzić, odnaleźć je, aby nie wpadły w niepowołane ręce. Mogą tego dokonać tylko osoby godne tego zadania, przestrzegające dawnego kodeksu. W trakcie trwania obozu chcemy się przekonać czy dzieci sprostają wyzwaniu. Przed nami rozwiązywanie zagadek, poszukiwanie śladów oraz próby charakteru, a wszystko to w pięknych okolicznościach warmińskiej przyrody.

W programie obozu Akademii:

 • poszukiwanie zaginionych kryształów,
 • gry i zabawy logiczne,
 • szyfrowanie wiadomości,
 • warsztaty technik pamięci dla dzieci,
 • leśne podchody z mapą i kompasem,
 • ognisko i pieczenie kiełbasek,
 • rozwiązywanie zagadek detektywistycznych.

Opinie o obozie detektywistycznym Akademii:

Dziękujemy za świetną opiekę, rozrywki, elementy nauki, wypoczynek naszych dzieci. Dzieci wróciły bardzo zadowolone.

mama dwójki uczestników w wieku 7 i 10 lat

Super sprawa. Codziennie śledziłam na Facebooku jakie zajęcia ma córka na obozie. Przy okazji widziałam czy ubrania, które jej dałam pasują do pogody.

mama 7 letniej uczestniczki

To był prawdziwy obóz detektywistyczny. Były też próby i zagadki czarnej ręki! Dostałem nagrodę za znalezienie kryształów ukrytych przez panią Dorotę.

Jakub, 9 lat

Fajny był ten obóz. Podobało mi się wszystko, szczególnie zabawa w podchody. Poznałam fajne koleżanki.

Ania, 8 lat

Avengers. Obóz dla dzieci. Wakacje 2020

Metody pracy:

 • zajęcia integrujące grupę, pogłębiające relacje i współpracę wśród rówieśników,
 • komunikacja i wyrażanie emocji,
 • ekspresja twórcza,
 • warsztaty technik zapamiętywania i koncentracji,
 • na zakończenie dnia wieczorne czytanie dzieciom.

Kadra obozu Akademii:

Kierownikiem obozu jest Dorota Trzcińska, certyfikowany kierownik obozów. Doskonały pedagog, animator czasu wolnego i trener efektywnej nauki w Akademii. D. Trzcińska będzie koordynowała pracą wychowawców obozu i dbała o dzieci w ośrodku.
Obozy Akademii jako wychowawcy prowadzą certyfikowani opiekunowie z wyższym wykształceniem. Cenieni przez dzieci i rodziców pedagodzy pracujący w szkołach oraz w Akademii jako trenerzy kursów efektywnej nauki.
Śledź codzienne relacje z obozu na Fb Akademii: facebook.com/efektywnanaukaolsztyn.

 

Zobacz fotorelacje z obozu detektywistycznego Akademii w latach poprzednich na Facebooku Akademii – klikając Facebook Akademii. W zakładce „Zdjęcia” umieściliśmy Albumy z obozów. Więcej zdjęć można też znaleźć cofając się na „osi czasu” (wallu) Akademii do wakacyjnych postów wakacyjnych w latach 2015- 2020 r. 🙂

Najlepsze wakacje w Akademii to:

 • pełen reżim sanitarny z zachowaniem obostrzeń sanitarnych wskazanych w Wytycznych GIS, MZ i MEN dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży.
 • bogaty i doprecyzowany w szczegółach program,
 • wspaniali wychowawcy – certyfikowani trenerzy Akademii, na co dzień pracujący z dziećmi, bardzo cenieni przez dzieci i rodziców,
 • doskonała atmosfera i moc atrakcji dla dzieci,
 • dbałość o rozwój społeczny i intelektualny uczestników,
 • bezpieczny kontakt z przyrodą,
 • certyfikat organizatora turystyki w woj. W-M nr 9/2016,
 • 19 lat doświadczenia Akademii w edukacji dzieci i młodzieży oraz organizacji wypoczynku dla dzieci. Absolwenci prowadzonych przez Akademię kursów szybkiego czytania, technik pamięci, koncentracji, robotyki Lego oraz pokazów naukowych należą do najlepszych uczniów w klasie,
 • codzienne fotorelacje z obozu na Facebooku Akademii.

Pobyt

Obozy Akademii z Olsztyna

Wypoczynek blisko domu, bo 40 km od Olsztyna w całorocznym ośrodku wypoczynkowym
„U Maksia” w wakacyjnej miejscowości Brajniki nad jez. Brajnickim. Zakwaterowanie z zachowaniem 4 m2 na dziecko w wygodnych 2-4 os. pokojach z łazienkami w głównym budynku. Sprawdź ośrodek oraz dowiedz się jak szybko do niego dojechać z Olsztyna na www.umaksia.pl/kontakt/

Zajęcia odbywać się będą na placach zabaw, boiskach oraz pobliskich leśnych polanach. Zawsze pod czujną opieką wychowawców.

Wyżywienie

Zapewniamy całodzienne wyżywienie dla dzieci. Cztery zdrowe posiłki (śniadania, obiady, podwieczorki i kolacje) codziennie przygotowywane przez doskonałych kucharzy ośrodka „U Maksia”. Posiłki wydawane będą z zachowaniem Wytycznych GIS, MZ i MEN dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży.

Pobyt zaczynamy od obiadokolacji. W dniu wyjazdu będzie śniadanie dla dzieci.

Najbliższy sklepik znajduje się 200 metrów od ośrodka obozu. Uczestnicy odwiedzą go z zachowaniem norm sanitarnych (maseczka, dezynfekcja rąk) tylko pod opieką wychowawców.

 

Termin

od 18 do 24 lipca 2021 r.

Obóz zaczyna się w niedzielę o godz. 15:00 w ośrodku „U Maksia” w Brajnikach, 40 km od Olsztyna. Rodzice sami przywożą dzieci i z zachowaniem wymogów sanitarnych przekazują dziecko wychowawcy obozu.

Obóz kończy się w sobotę o godz. 11:00 rozdaniem dyplomów przez wychowawcę grupy wakacyjnej. Rodzice odbierają dziecko i jego bagaż od wychowawcy grupy.

Akademia zorganizuje zwyczajowe ognisko z poczęstunkiem kończące obóz, jeżeli pozwolą na to Wytyczne GIS, MZ i MEN.

Cena obozu:

Cena wynosi 1445 zł.

Cena zawiera upust za wpłatę pełnej ceny imprezy do 31 maja 2021 r.

Od ceny odejmuje się dodatkowo upusty, jeżeli są należne:

 • 40 zł – rodzinny lub dla pracowników Michelin i Energa Obrót S.A. i/lub
 • 35 zł – za kolejny wyjazd na obóz Akademii oraz dla kursantów kursów efektywnej nauki Akademii w roku szkolnym 2020/21.

Szczegóły poniżej w zał. 1 „Informacja dla podróżnego przed zawarciem umowy”. Liczba miejsc ograniczona. Cena obozu w następnych miesiącach, po zakończeniu promocji, będzie wyższa.

Po wniesieniu pełnej opłaty za obóz Rodzic otrzyma na maila Fakturę VAT upoważniającą do dofinansowania z zakładu pracy za wypoczynek dziecka.

Gwarancja zwrotu 100% ceny obozu z powodu Covid – możliwość wykupu za ok. 80 zł ubezpieczenia od rezygnacji. Kliknij grafikę poniżej i poznaj szczegóły.

Jak zapisać dziecko na obóz:

 1. Wypełnij i wyślij formularz zgłoszeniowy „Skontaktuj się z nami” znajdujący się na samym dole tej strony.
 2. Odbierz mail Akademii z linkiem do umowy.
 3. Wypełnij umowę, wygeneruj ją i wydrukuj. Razem z umową automatycznie wydrukują się 4 załączniki. Podpisz umowę i pozostałe załączniki oraz wypełnij „Kartę kwalifikacyjną” zał. nr 3 do umowy.
 4. Podpisaną umowę bezpiecznie prześlij listem poleconym (bez potwierdzenia odbioru) i niezwłocznie zrób przelew. Jeżeli preferujesz kontakt bezpośredni to, aby podpisać umowę i wpłacić przedpłatę 350 zł kartą przyjdź do sekretariatu Akademii między poniedziałkiem a czwartkiem w godz. 12:00-17:00.
 5. Pozostałą część ceny obozu należy dopłacić do 31 maja 2021 r.
 6. Do pełnej ceny obozu możesz dopłacić bonem turystycznym. Kliknij podkreślenie i zobacz jak to zrobić.

Dodatkowe informacje o obozie (wygenerują się automatycznie razem z wypełnioną przez ciebie umową. Możesz je podejrzeć przed wygenerowaniem umowy) załączniki aktualne na dzień 20.02.2021 r.:

Zarezerwuj miejsce na obozie TERAZ i wskaż przyjaciół, z którymi twoje dziecko ma mieszkać w jednym pokoju. Zgodnie z wytycznymi GIS, MZ i MEN liczba miejsc jest ograniczona.

Zobacz inne oferty Akademii dla dzieci na wakacje 2021 r.:

Zachowujemy reżim sanitarny