„Czarodziejska Akademia” kolonie dla 7-9 latków. Wakacje od 4 do 10 lipca 2021 r.

Wszystkie miejsca sprzedane.

Zróbmy coś magicznego! Wakacyjna przygoda na Mazurach dla chłopców i dziewcząt.

Kolonie „Czarodziejska Akademia” są specjalnie zaprojektowane dla chłopców i dziewcząt, które po raz pierwszy samodzielnie pojadą na wakacje. Na koloniach każdy 7-9 latek będzie mógł sprawdzić jakie dobre moce w nim drzemią. Chłopców i dziewczynki czeka nocna przygoda w poszukiwaniu Drzewa Elfów oraz spotkanie z uśmiechniętym Ogrem. Zdobywanie magicznych przedmiotów, nauka o gwiazdach i zabawy ze świetlikami. Rozjaśnianie ciemności magicznymi różdżkami … Znajdziemy odpowiedzi na pytania: Czy jesteśmy wytrwali, szybcy i spostrzegawczy? Czy jesteśmy odważni i jakie mamy talenty? Czy potrafimy dostrzec skrzata chowającego garniec ze złotem? To ostatnie pytanie jest szczególnie ważne, bo według legendy ten mały psotnik ukrył swój skarb nad jez. Maróz na końcu tęczy…

Zapisy tylko na listę rezerwową. Wszystkie miejsca wyprzedane.

 

Dawno, dawno temu  w mazurskiej krainie żył dobry Ogr, który bał się dzieci …

W niezgłębionych lasach mieszkały elfy, a psotne skrzaty ukrywały skarby. Wodne wróżki nad brzegiem jeziora Maróz bawiły się magicznym pyłem …

Tak rozpoczyna się „Czarodziejska Akademia” w mazurskich lasach.

Jeśli lubisz wodę i wesołe zabawy z magicznym pyłem, zostaniesz przyjacielem wodnych wróżek Marózek. Pokazują się one nielicznym i tylko w wyjątkowych okazjach. W czasie Święta Kolorów poznasz ich szalone zwyczaje…

Sprawdź swoje siły w Dniu Ogra. Przed nami turniej siłaczy i leśna wyprawa. Odkrywaj swoje warstwy w zabawach z cebulą, bo każdy ogr ma warstwy…

Na czarodziejskich koloniach nauczymy się także żonglerki piłeczkami i chustami. Dowiemy się czym jest Maoryski taniec z poi oraz jak zrobić przedstawienie z rozkręcanymi na patyku talerzykami i hula – hopem.

Poznamy techniki pamięciowe, które ułatwią nam rozwiązywanie zadań.

Weźmiemy udział w warsztatach plastycznych i oczywiście balu magicznych stworzeń.

Kolonie „Czarodziejska Akademia” to również wszystko to, co w wakacjach najlepsze – kąpiele w jeziorze pod opieką ratownika, gry w piłkę na boisku, wyprawa do lasu z leśniczym, wycieczki rowerowe oraz stare i nowe zabawy podwórkowe tj. podchody, berki, zabawa w chowanego, kluchy, jajo, klasy, zbijak oraz wiele innych czasem już zapomnianych…

Wieczorami „Czarodzieje mogą wszystko”

Wieczorem będziemy przeżywać przygody z bohaterami książki „Czarodzieje mogą wszystko”. Ta niezwykle mądra księga Dariusza Chwiejczaka o świecie czarów nauczy nas, że marzenia spełniają się dzięki cierpliwemu dążeniu do celu.

W programie kolonii „Czarodziejska Akademia”:

 • noc Elfów – poszukiwanie magicznych przedmiotów i drzewa elfów,
 • poszukiwanie Ogra – fabularyzowana gra terenowa,
 • Święto Kolorów z pudrem Holi,
 • magiczne sztuczki z Leonem,
 • żonglerka chustami i zabawy rozkręcanymi talerzykami,
 • wyprawa po leśne runo i ukryty skarb,
 • Poi Taniec z kultury Maorysów,
 • zabawy przy ognisku i nocne podchody,
 • bal magicznych stworzeń i postaci.

Porządny, dobrze zorganizowany obóz z ciekawym programem dla dzieci.
We wspaniałej scenerii. Aż chciało się tam być.

– mama Małgosia

Dobra opieka, zadbany ośrodek, dużo zabawy i atrakcji dla dzieci.

– mama Oli

swietokolorow_hola_na_obozie_akademii.jpg

A także:

 • Leśne podchody i zabawy integracyjne na świeżym powietrzu,
 • Nocne opowieści przy ognisku,
 • Turniej siłaczy,
 • Warsztaty technik pamięci dla dzieci,
 • Tajemnicza wyprawa do lasu z prawdziwym leśniczym,
 • Tworzenie monstrualnych baniek mydlanych,
 • Rozgrywki w piłkę o czarodziejską nagrodę,
 • Zabawy z chustą KLANZY,
 • Stare i nowe zabawy podwórkowe,
 • Na zakończenia dnia wieczorne czytanie.

Kadra obozu Akademii:

Kierownikiem obozu jest Dorota Trzcińska, certyfikowany kierownik obozów. Doskonały pedagog, animator czasu wolnego i trener efektywnej nauki w Akademii. D. Trzcińska będzie koordynowała pracą wychowawców obozu i dbała o dzieci w ośrodku.
Obozy Akademii jako wychowawcy prowadzą certyfikowani opiekunowie z wyższym wykształceniem. Cenieni przez dzieci i rodziców pedagodzy pracujący w szkołach oraz w Akademii jako trenerzy kursów efektywnej nauki.
Śledź codzienne relacje z obozu na Fb Akademii facebook.com/efektywnanaukaolsztyn.

Zobacz fotorelacje z kolonii Akademii w latach poprzednich na Facebooku Akademii – klikając Facebook Akademii. W zakładce „Zdjęcia” umieściliśmy Album z kolonii. Więcej zdjęć można też znaleźć cofając się na „osi czasu” (wallu) Akademii do wakacyjnych postów wakacyjnych w latach 2015- 2020 r. 🙂

Najlepsze wakacje w Akademii to:

 • bogaty i doprecyzowany w szczegółach program,
 • wspaniali wychowawcy – certyfikowani trenerzy Akademii, na co dzień pracujący z dziećmi, bardzo cenieni przez dzieci i rodziców,
 • doskonała atmosfera i moc atrakcji dla dzieci,
 • dbałość o rozwój społeczny i intelektualny uczestników,
 • wakacyjne warsztaty skutecznych technik zapamiętywania,
 • bezpieczny kontakt z przyrodą,
 • kąpiele na strzeżonej plaży pod opieką ratownika i wychowawców,
 • certyfikat organizatora turystyki w woj. W-M nr 9/2016,
 • 19 lat doświadczenia Akademii w edukacji dzieci i organizacji wypoczynku dla dzieci. Absolwenci prowadzonych przez Akademię kursów szybkiego czytania, technik pamięci, koncentracji, robotyki Lego, matematyki oraz pokazów naukowych należą do najlepszych uczniów w klasie,
 • codzienne fotorelacje z kolonii na Facebooku Akademii.

Pobyt

wp_20170713_17_48_01_pro.jpg

Wypoczynek blisko domu, bo 30 km od Olsztyna w całorocznym ośrodku wypoczynkowym „Syrenka” w wakacyjnej miejscowości Maróz nad jez. Maróz. Zakwaterowanie w wygodnych 2-4 os. pokojach z łazienkami w murowanym pawilonie „Puchatek”. Sprawdź ośrodek oraz dowiedz się jak szybko do niego dojechać z Olsztyna na http://osrodeksyrenka.pl/

Zajęcia odbywać się będą na licznych placach zabaw, boiskach, strzeżonej plaży „Syrenki” oraz pobliskich leśnych polanach. Zawsze pod czujną opieką wychowawców.

Wyżywienie

Zapewniamy całodzienne wyżywienie dla dzieci. Cztery zdrowe posiłki (śniadania, obiady, podwieczorki i kolacje) codziennie przygotowywane przez doskonałych kucharzy ośrodka „Syrenka”.

Pobyt zaczynamy od obiadokolacji. W dniu wyjazdu będzie śniadanie dla dzieci.

Najbliższy sklepik znajduje się 800 metrów od ośrodka kolonii. Uczestnicy odwiedzą go tylko pod opieką wychowawców.

 

Termin

4 – 10 lipca 2021 r.
Zapisy tylko na listę rezerwową. Wszystkie miejsca wyprzedane.

Obóz zaczyna się w niedzielę o godz. 15-stej w Marózie k. Olsztynka. Rodzice sami przywożą dzieci i sprawdzają warunki na miejscu.

Obóz kończy się w sobotę o godz. 11:00 rozdaniem dyplomów przez wychowawcę grupy wakacyjnej. Rodzice odbierają dziecko i jego bagaż od wychowawcy grupy.

Akademia zorganizuje zwyczajowe ognisko z poczęstunkiem kończące kolonie, jeżeli pozwolą na to Wytyczne GIS, MZ i MEN.

Cena kolonii

Cena wynosi 1495 zł.

Cena zawiera upust za wpłatę pełnej ceny imprezy do 31 maja 2021 r.

Od ceny odejmuje się dodatkowo upusty, jeżeli są należne:

 • 40 zł – rodzinny lub dla pracowników Michelin i Energa Obrót S.A. i/lub
 • 35 zł – za kolejny wyjazd na obóz Akademii oraz dla kursantów kursów efektywnej nauki Akademii w roku szkolnym 2020/21.

Szczegóły poniżej w zał. 1 „Informacja dla podróżnego przed zawarciem umowy”. Liczba miejsc ograniczona. Cena obozu w następnych miesiącach, po zakończeniu promocji, będzie wyższa.

Rodzice otrzymają Fakturę VAT upoważniającą do dofinansowania z zakładu pracy za wypoczynek dziecka.

Gwarancja zwrotu 100% ceny obozu z powodu Covid – możliwość wykupu za ok. 80 zł ubezpieczenia od rezygnacji. Kliknij grafikę poniżej i poznaj szczegóły.

 

Jak zapisać dziecko na kolonie:

 1. Wypełnij i wyślij formularz zgłoszeniowy „Skontaktuj się z nami” znajdujący się na samym dole tej strony.
 2. Odbierz mail Akademii z linkiem do umowy.
 3. Wypełnij umowę, wygeneruj ją i wydrukuj. Razem z umową automatycznie wydrukują się 4 załączniki. Podpisz umowę i pozostałe załączniki oraz wypełnij „Kartę kwalifikacyjną” zał. nr 3 do umowy.
 4. Podpisaną umowę bezpiecznie prześlij listem poleconym (bez potwierdzenia odbioru) i niezwłocznie zrób przelew. Jeżeli preferujesz kontakt bezpośredni to, aby podpisać umowę i wpłacić przedpłatę 350 zł kartą przyjdź do sekretariatu Akademii między poniedziałkiem a czwartkiem w godz. 12:00-17:00.
 5. Pozostałą część ceny obozu należy dopłacić do 31 maja 2021 r.
 6. Do pełnej ceny obozu możesz dopłacić bonem turystycznym. Kliknij podkreślenie i jak to zrobić.

 

Dodatkowe informacje o koloniach (wygenerują się automatycznie razem z wypełnioną przez ciebie umową. Możesz je podejrzeć przed wygenerowaniem umowy):

Zarezerwuj miejsce na obozie TERAZ i wskaż przyjaciół, z którymi twoje dziecko ma mieszkać w jednym pokoju. Liczba miejsc jest ograniczona.

Zobacz inne oferty Akademii dla dzieci na wakacje 2021 r.:

Zarezerwuj wstępnie miejsce dla dziecka TERAZ wypełniając formularz poniżej. skontaktujemy się z tobą niezwłocznie i odpowiemy na ewentualne pytania. Zapraszamy. Liczba miejsc ograniczona.

Zachowujemy reżim sanitarny