Kurs robotyki Lego WeDo dla 7-10 latków w Olsztynie

Kursy programowania i budowy robotów z klocków Lego WeDo dla dzieci w Olsztynie

 

Akademia (wcześniej Akademia Nauki) zaprasza na kursy robotyki i programowania dla chłopców i dziewcząt na bazie klocków Lego. Programy dostosowane są do wieku uczestników i są zgodne z podstawą programową MEN do nauki techniki i informatyki w szkołach podstawowych i gimnazjum.

Na każdych zajęciach w 2 osobowych zespołach:

 

Programowanie lego

Każdy 2 os. zespół w czasie zajęć ma do swojej dyspozycji:

 

Na bazie linii produktowej Lego WeDo Akademia w Olsztynie opracowała dwa kursu:

Oba kursy są lubiane przez dzieci. Świetnie się bawią i co najważniejsze – odnoszą sukcesy. Samodzielnie składają z klocków Lego, a następnie programują działające roboty.

 

  • Najbardziej podobał mi się krokodyl Lego, który pożarł mojego ludzika – Szymon
  • Fajnie, że zwierzęta-roboty ożyły: małpa grała na bębenku, tygrys „ryczał” – Kacper

Celem kursów nie jest układanie kloców Lego na dywanie, lecz wykorzystanie konstrukcji Lego do zainteresowania dzieci techniką i konstruowania przez nie zaawansowanych technicznie rozwiązań. Na koniec otrzymają dyplom potwierdzający nabyte przez nich umiejętności.

Przez zabawę przygotujemy Państwa dzieci do odniesienia sukcesu zawodowego w przyszłości. Ma ona należeć do robotów (zastępujących pracę ludzi) i fachowców konstruujących i obsługujących maszyny. Więcej o zawodach przyszłości możecie Państwo znaleźć w zakładce „Darmowe poradniki – dla rodzica”.

Akademia oferuje także możliwość zaproszenia robotów na urodziny dziecka. W trakcie 3 godzin zabawy, uczestnicy urodzinowej uroczystości (do 15 os.) przy wsparciu trenerów Akademii zbudują z klocków Lego działające roboty i zaprogramują ich pracę przez komputer. Dużo dobrej zabawy i śmiechu!

Kursy jw. są prowadzone na zmianę w systemie semestralnym i/lub jako półkolonie w ferie i wakacje. Dzięki temu dzieci mogą rozpocząć swoją przygodę z Lego na poziomie odpowiednim dla ich wieku i wiedzy. Dopytaj w sekretariacie Akademii jakie programy są realizowane w tym momencie.

 

Układ kursu:

Kurs trwa 10 tygodni. Razem 20 h zajęciowych (po 45 min.).

Zajęcia w grupie 8-10 osób.

Zajęcia w Olsztynie w SP 30 (ul. Pieczewska 10) i SP 34 (ul. Herdera 3). Zadzwoń i dowiedz się kiedy odbywa się kurs robotyki Lego.

Kursy startują co semestr, w ferie zimowe i w wakacje. Zobacz w Aktualnościach jaki kolejny kurs właśnie rusza.

 

Cena:

od 160 zł/rata. Upust 50 zł przy płatności jednorazowej.

 

Materiały:

Każdy uczestnik kursu otrzyma podręcznik kursu i dodatkowe materiały w cenie kursu.

 

Zgłoszenia dzieci na zajęcia przyjmujemy przez formularz poniżej. Prosimy o jego wypełnienie. Oddzwonimy i poddamy wszystkie szczegóły zajęć. Odpowiemy na pytania. Wysłanie formularza nie jest jednoznaczne z zapisem na zajęcia.

Można też przyjść lub zadzwonić bezpośrednio do Akademii w Olsztynie przy ul. Ratuszowej 3 na tel. 89 521 87 45. Zapraszamy.

Zachowujemy reżim sanitarny