Pięć powodów, dlaczego warto wybrać kurs w Akademii – wg olsztyn.wm.pl

Dziennikarz popularnego serwisu olsztyn.wm.pl przeanalizował opinie na temat Akademii w Olsztynie ul. Ratuszowa 3. Działającej wcześniej pod nazwą Akademia Nauki. Wyniki swojego dochodzenia zawarł w artykule. Tekst zaczyna się od pytania:

W czym więc tkwi sekret popularności Akademii?

„Jako osoba z natury dociekliwa i uwielbiająca tropienie tajemnic — zbadałam sprawę bardzo dokładnie. Oto moje wyniki.
1. Tradycja
Charakterystyczne niebiesko-pomarańczowe puzzle Akademii działają już 15 lat. Przez te lata w Akademii powstał dobry zespół trenerów i pracowników sekretariatu. To procentuje, bo dziś rodzice polecają Akademię innym rodzicom. Dużo osób trafia tam z polecenia swoich znajomych, koleżanek z pracy czy rodziny. Zdarza się, że Akademię rekomendują także pedagodzy i specjaliści od rozwoju dzieci. Jak wynika z analiz marketingowych — połowa kursantów kontynuuje zajęcia kolejny rok z rzędu.
2. Profesjonalizm
W Akademii pracują wyłącznie certyfikowani trenerzy efektywnej nauki, programowania, robotyki Lego i eksperymentów naukowych. Mają zarówno wyższe wykształcenie w swojej dziedzinie, ale także doświadczenie w prowadzeniu kursów z dziećmi i młodzieżą. Lubią dzieci, są uśmiechnięci, ale są też lubiani przez dzieci i dostępni dla rodziców. Każdy trener Akademii musi mieć w sobie coś, co sprawia, że dzieci będą się do niego garnąć, wiedząc jednocześnie, że czas zajęć, nowa wiedza i umiejętności Akademia zawarła umowę partnerską z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim na organizację Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki. Jest także twórcą warsztatów dla rodziców pod patronatem Kuratora Oświaty w Olsztynie. Akademią zarządza Ireneusz Górski, absolwent prestiżowych studiów MBA dla top menedżerów.
3. Pasja
Trenerzy Akademii są profesjonalistami i dodatkowo mają cechy, z którymi trzeba się urodzić: radość z tego, co robią, i pasję do kreatywnych poszukiwań w nauce. Doskonale wiedzą, jak motywować dzieci i co zrobić, by każde zajęcia były jeszcze ciekawsze od tych ostatnich. W czasie zajęć poprzez zabawy i gry fabularyzowane pomagają dzieciom wspiąć się na wyższy poziom edukacyjny i zdobyć kompetencje przydatne w szkole i w życiu. Domeną Akademii jest efektywna-nauka.pl. Jak widać — nazwa takiej domeny internetowej też zobowiązuje.
4. Energia
Zajęcia w Akademii to nie tylko nauka i zdobywanie nowych umiejętności. Dzieci i młodzież zyskują też pozytywną energię do życia. Lubią swoje kursy i z chęcią przychodzą na kolejne zajęcia. Rodzice z kolei nie muszą swoich dzieci zbyt mocno przekonywać, by uczestniczyły w zajęciach efektywnej nauki, szybkiego czytania, technik pamięciowych i rozwoju intelektu czy programowania Minecraft. Akademia stwarza też dzieciom możliwość, by wyrzuciły nagromadzone w ciągu dnia negatywne emocje.
5. Elastyczność
Każda zmiana w systemie edukacji ma wpływ na działanie tej placówki. By zapewnić równy start wszystkim dzieciom, zarówno dyrektor, jak i sami trenerzy zmuszeni są odpowiednio zmieniać i dostosowywać programy swoich zajęć. 15 lat temu Akademia startowała z jednym kursem szybkiego czytania dla dorosłych i z technik pamięciowych. W tej chwili realizuje program dostosowany do każdej grupy wiekowej. Są zajęcia efektywnej dla dzieci od 4 do 7 lat, dla uczniów wszystkich klas szkoły podstawowej i średniej. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Akademia proponuje też kursy robotyki i programowania. Prowadzi pokazy naukowe, organizuje półkolonie w ferie zimowe i kolonie w wakacje.”Wpis powstał na podstawie artykułu opublikowanego przez olsztyn.wm.pl 2018-10-06 09:00:00. Pełen tekst dostępny jest na http://olsztyn.wm.pl/541321,5-powodow-dlaczego-dzieci-kochaja-puzzle-Akademii.html?preview=15a5ae6372ff4f25cccd
Zachowujemy reżim sanitarny