Jaki prezent dla dziecka?

Jeśli szukasz pomysłu na prezent dla swoich pociech to służymy pomocą. Przeprowadziliśmy ankietę wśród 5-15 letnich uczestników kursów efektywnej nauki Akademii w Olsztynie i wiemy co lubią. Wyniki poniżej w podziale na książki, gry planszowe i komputerowe. Niektóre pozycje robią wrażenie.

Ulubione książki

Na 114 wskazanych przez kursantów pozycji największą popularnością cieszą się :

Pełną listę książek zamieściliśmy na naszej https://www.efektywna-nauka.pl/k/ciekawostki/ciekawe-ksiazki-dla-dzieci/. W podziale na wiek i płeć czytających.

 

Ulubione gry planszowe:
Kursanci akademii bardzo chętnie sięgają po gry planszowe. Listę otwiera gra „Monopoly”, która jest popularna we wszystkich kategoriach wiekowych, od 7 aż do 16 roku życia.
Gra królewska czyli szachy plasuje się na drugim miejscu (kursanci 7 do 15 lat).
Dużym zainteresowanie niezmiennie cieszy się „Chińczyk” (kursanci 7- 15 lat), a także „Uno” (kursanci 9 – 15 lat) oraz „Magia i Miecz” (kursanci 11 – 15 lat). Listę uzupełniają niedocenione warcaby oraz gry „Yenga” oraz „5 sekund”.

Zobacz w jakie gry planszowe będziemy się bawić w czasie półkolonii w ferie https://www.efektywna-nauka.pl/k/ferie-zimowe-2022/.

 

Ulubione gry komputerowe:
Wśród gier komputerowych królują „Minecraft” (budowanie swojego wirtualnego świata), „Fortnite” (jeśli ktoś woli więcej akcji) oraz „FIFA” (jeśli chcesz zostać najlepszym e-piłkarzem Świata).

Ps. Pewnie wiesz, że książka i gra jest tylko pretekstem, aby razem się nad nimi pochylić i razem je przeżywać. Taki komplet (rodzic, dziecko i książka/gra) gwarantują, że prezent będzie trafiony i doceniony przez obdarowanych.

Przyg. A. Komorowska na podstawie wyników ankiety przeprowadzonej wśród kursantów Akademii efektywna-nauka.pl w Olsztynie, grudzień 2021 r.

Zachowujemy reżim sanitarny