Jak wspomóc dziecko w uczeniu się. Bezpłatne warsztaty Akademii w Olsztynie

Jak wspomóc dziecko w uczeniu się. Bezpłatne warsztaty dla rodziców Akademii w Olsztynie

 

Zapraszamy rodziców na bezpłatne warsztaty w ramach „Akademii Rodzica”. Jest to cykliczna impreza organizowana od lat w Olsztynie przez Akademię. Jej celem jest wsparcie i pomoc dla rodziców uczących się dzieci. Koszty pokrywa Akademia. Do czerwca odbędą się 4 takie warsztaty.

Najbliższy warsztat dla rodziców pt. „Techniki zapamiętywania pomocne w uczeniu się” odbędzie się we wtorek 9 kwietnia o godz. 16:45 (90 minut) w Szkole Podstawowej nr 6 w Olsztynie przy ul. Gdyńskiej 17. Zajęcia poprowadzi Radosław Batożyński ceniony trener Akademii w Olsztynie. Obiecał, że w 90 minut nauczy rodziców jak szybko i łatwo uczyć się słówek w języku obcym i zapamiętywać daty historyczne. Dzięki temu będą wiedzieli JAK pomóc dziecku w wykuciu na pamięć potrzebnych do szkoły informacji.

Pierwszy z nich odbył się 7 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Olsztynie. Na warsztat pt. „Wzorce uczenia się. Jak pomóc dziecku” przyszło kilkadziesiąt rodziców. Prowadząca zajęcia Dorota Trzcińska, trenerka Akademii w Olsztynie, szybko przełamała lody uczestników. Rodzice z zaciekawieniem uczestniczyli w jej warsztacie i wymieniali się spostrzeżeniami. – Dowiedzieliśmy się jakie jest nasze dziecko i jak mamy do niego podchodzić – na gorąco tłumaczyli rodzice 10 letniego Maksa. – Mamy teraz inne spojrzenie na niego.

Uczestnicy zasypali D. Trzcińską pytaniami jak efektywniej dziecko może się uczyć i umawiali na kolejne spotkanie „Akademii Rodzica” pt. „Techniki pamięci pomocne w uczeniu się”, które odbędzie się na 9 kwietnia br. Termin i miejsce Akademia poda niezwłocznie po tym jak otrzyma potwierdzenie wynajmu sali. – Akademia Rodzica odbywać się będzie co miesiąc do końca roku szkolnego – wyjaśnia szef Akademii. – Każdy warsztat odbędzie się w innej szkole. Dzięki temu z naszym przekazem jak pomóc dziecku w nauce dotrzemy do większej liczby rodziców z różnych dzielnic Olsztyna.

Zobacz relację z pierwszych warsztatów w SP 2 w Olsztynie na https://www.facebook.com/efektywnanaukaolsztyn/photos/a.147101388690994/2094241733976940/?type=3&theater .

Można się już zapisywać na warsztaty dla rodziców 9 kwietnia br. w SP 6 wypełniając formularz poniżej lub poprzez FB Akademii.