10 tangramów w 110 sekund. 11-letnia Mistrzyni Pola

Jedenastoletnia Pola na zajęciach w Akademii efektywna-nauka.pl w Olsztynie ułożyła 10 tangramów w 110 sekund. Statystyczny dorosły jeden tangram składa 4-10 minut.
Pola uczestniczyła w kursie efektywnej nauki Akademii prowadzonym przez trenera Tomasza Charukiewicza. Tangramy * były jednym z ćwiczeń na koncentrację. Pola wykazywała się ponadprzeciętnymi umiejętnościami w układaniu trudnych kształtów figury zwierząt, ludzi lub przedmiotów z siedmiu figur geometrycznych. Dlatego trener zaproponował jej podejście do Rekordu Akademii i nagrał jej udaną próbę.
W czasie bicia Rekordu Akademii (22.02.2023 r.), Pola ułożyła 10 figur wskazanych jej przez trenera (słownie na paskach papieru tj. zając, łabędź, dom, …). Pola zrobiła to szybko i bezbłędnie. Dziesięć figur ułożyła w 1 minutę i 50 sekund. Jest to nowy rekord Akademii w kategorii: Koncentracja – Tangramy. Brawo Pola. Jesteś Mistrzynią.
Pola dołączyła do ekskluzywnego grona mistrzów Akademii. Została wpisana do Księgi Rekordów Akademii. Kliknij link i zobacz innych mistrzów, kursantów Akademii, którzy zapamiętali 3333 cyfry liczby po przecinku; potrafią z pamięci wymienić kilkaset słów we właściwej kolejności; czytać ze zrozumieniem kilkadziesiąt razy szybciej niż inni; prawidłowo dodać w pamięci oczka kilkuset kości; i wielu innych. Link https://www.efektywna-nauka.pl/k/ciekawostki/ksiega-rekordow-akademii/.

* Tangram – chińska łamigłówka, znana od ok. 3000 lat. Składa się z siedmiu elementów w postaci figur geometrycznych, powstałych przez rozcięcie kwadratu. Są nimi: 2 jednakowe duże trójkąty prostokątne, 1 średni trójkąt prostokątny, 2 jednakowe małe trójkąty prostokątne, 1 mały kwadrat, 1 mały równoległobok.

 

Zachowujemy reżim sanitarny