Księga Rekordów Akademii

Kursanci Akademii w Olsztynie zdobywają ponad przeciętne umiejętności. Potrafią czytać ze zrozumieniem z zadziwiającą szybkością, zapamiętują niesamowicie dużo wiadomości po jednokrotnym ich usłyszeniu, sumują w pamięci kilkaset cyfr lub w kilka sekund tworzą z rozsypanych kropek piękne rysunki lub żonglują 8 (ośmioma) piłkami!

Osiągnięcia najlepszych kursantów zostały zebrane w poniższej Księdze Rekordów Akademii. Każdego roku pojawiają się na kursach Akademii kolejni uczniowie, którzy osiągają coraz większe umiejętności i biją nowe rekordy. Jest to niesamowite i za każdym razem budzą olbrzymi podziw innych kursantów, ich rodziców i pracowników Akademii.

Akademia w Olsztynie od 2003 roku prowadzi kursy efektywnej nauki, technik zapamiętywania, szybkiego czytania i koncentracji dla dzieci i dorosłych. Zajęcia Akademii cieszą się dużym zainteresowaniem. Rodzice i dzieci polecają je swoim znajomym i krewnym. Coraz częściej na zajęcia w Akademii przyprowadzają swoje dzieci absolwenci Akademii sprzed nastu lat.

 

Jak czytać tabelę z rekordami kursantów Akademii?

Księga Rekordów Akademii w Olsztynie jest prezentuje niecodzienne umiejętności kursantów Akademii w Olsztynie. Każda osoba wymieniona w poniższym zestawieniu jest
,,MISTRZEM” w jednej z trzech kategorii intelektualnych:

– łączenie punktów na czas (w sekundach),
– sumowanie oczek kości do gry na czas,
– układanie wieży z kości do gry, w podstawie wieży jest 1 kość,
– układanie tangramów na czas.

– zapamiętanie największej liczby wyrazów w tej samej kolejności po jednokrotnym ich wysłuchaniu;
– zapamiętanie najdłuższych ciągów liczb;

– przeczytanie tekstu na czas (mierzony w słowach na minutę SNM) oraz  prawidłowe odpowiedzenie na pytania do przeczytanego testu.

– żonglowanie od 3-8 i więcej piłkami,
– żonglowanie piłkami na czas,
– żonglowanie piłkami liczone jako wyrzut i złapanie wszystkich piłek w 1 lub większej liczbie serii (obrotów.

 

Kursanci Akademii biją rekordy budzące podziw nie tylko w Olsztynie. Niektóre wyniki plasują ich w czołówce najlepszych w Polsce i na Świecie. Dlatego w Księdze Rekordów zaznaczone są poziomy trudności:

I – lepiej niż mistrz świata/ rekordzista Guinnessa,

II – lepiej niż mistrz Polski,

III – najlepszy w Olsztynie,

IV – najlepszy w Akademii.

 

Ludzki umysł nie ma granic, 10% to talent kolejne 90% to ciężka praca. Nasi MISTRZOWIE przygotowywali się miesiącami nieraz latami do ustanowienia rekordu.
W wielu przypadkach były to setki nawet tysiące prób ustanowienia niecodziennego rekordu, nierzadko na poziomie mistrza świata.

 

Rekordy i ich bicie dotyczy wszystkich kursantów Akademii. Oczywiście Mistrz jest jeden, ale jego obecność pozytywnie wpływa na wszystkich uczestników zajęć Akademii. Włącza się bowiem myślenie: jeżeli moja rówieśnica/ rówieśnik tego dokonał, znaczy to że jest to możliwe.  W efekcie wszyscy kursanci przełamują swoje ograniczenia i osiągają wyniki i cele trudne im wcześniej do wyobrażenia. Gratulacje.

 

 

Zachowujemy reżim sanitarny