Zwycięstwo przedszkolaka

Antek ma 6 lat i chodził na zajęcia dla przedszkolaków w Akademii w Olsztynie pt. Bajki Świata. Raz w tygodniu przez zabawę uczył się czytać, rozwijał zainteresowania i intelekt. Na koniec kursu odniósł wielki sukces, ale początki nie były łatwe.

Na początku, Antek nie odzywał się na zajęciach. Unikał zabaw z innymi dziećmi. Nie znał liter i robił wszystko, aby nie ćwiczyć, nie czytać i nie słuchać trenerki. Jako zadeklarowany użytkownik smartfona znudzeniem reagował na kredki, kartki papieru, nożyczki. Nic go nie ciekawiło i nie interesowało. Wszystko było „głupie” lub się „nie uda”. Po paru miesiącach wszystko się zmieniło.

– Antek jest wspaniałym chłopcem – mówi trenerka Bajek Świata. – Ma też wspaniałą matkę, która życzliwie i szczerze odpowiedziała na moje zainteresowanie postawą Antka. Po naszej rozmowie wprowadziła drobne modyfikacje w domowych rutynach, które dały wspaniałe efekty.

Zmiana w zachowaniu Antka nie przyszła od razu. Za namową swojej mamy, chłopiec zaufał trenerce. Zaczął przyjmować od niej drobne wyzwania. Zaczął uczestniczyć w grach, ćwiczeniach na zajęciach oraz bawić się z innymi dziećmi na przerwach. Uwierzył w siebie.

Na koniec kursu Antek czytał pełne wyrazy. Zaczynał i kończył zadania. Nie zniechęcał się drobnymi niepowodzeniami. Cieszył się z małych i dużych sukcesów. Zaprzyjaźnił się z innymi dziećmi w grupie. – Jestem bardzo dumna z Antka – powiedziała trenerka Akademii. – Podziwiam otwartość i gotowość do współpracy jego mamy. Cieszę się, że mogłam prowadzić zajęcia z Antkiem.

Kliknij podkreślenie i sprawdź Kurs nauki czytania, rozwoju zainteresowań i intelektu dla 5-6 latków „Bajki Świata” w Akademii ul. Ratuszowa 3 w Olsztynie.

Zachowujemy reżim sanitarny