Nauka czytania i rozwój intelektu dla 5-6-7 latków

5-6 latki – Nauka czytania poprzez zabawę oraz rozwój intelektu!

W Olsztynie zapraszamy 5-6 latki do wspólnej podróży dookoła świata. Ze szczurkiem Anatolem dzieci odwiedzą bajkowe krainy, poznają ciekawe zwyczaje i kulturę mieszkających tam ludzi. Będą czytać całymi wyrazami słowa poznane w podróży.

Program kursu dla 5-6 latków nazywa się „Bajki Świata” i oparty jest na specjalnie dobranych zabawach i grach wspomagających intelektualny rozwój dziecka. Podczas zajęć odgrywane będą dramy, które pozwolą dzieciom wcielić się w nowe role np. w postacie bohaterów bajek poznanych w Akademii.

Na każdym spotkaniu maluchy poznają 10 nowych wyrazów do czytania. W parach lub indywidualnie będą wykonywać prace plastyczne i odwzorowywać literki. Każde dziecko własnoręcznie stworzy własną książeczkę (dziennik z podróży), którą po zakończeniu kursu zabierze do domu. Będą też liczne ćwiczenia wydłużające uwagę i koncentrację.

Na zajęciach uczestnicy przeprowadzą też eksperymenty naukowe, w czasie których np. wywołają deszcz w sali, poczarują kolorami i sprawdzą, czy palec może być magiczny.

PS. 4 latki też mogą się nauczyć czytać. Akademia przygotowała dla nich specjalne zajęcia. Kliknij w podkreślenie: Nauka czytania i odkrywanie potencjału 4 latków.

Warto wiedzieć:

 • kurs trwa 2 semestry szkolne;
 • zajęcia odbywają się raz w tygodniu, po 1,5 godziny;
  łącznie 27 spotkań;
 • indywidualne podejście do każdego dziecka;
 • serdeczna współpraca z rodzicami;
 • zajęcia w grupie 8 – 10 dzieci;
 • start kursu: koniec września.

Program kursu, czyli świat pełen pasji

Programy Akademii zostały stworzone na podstawie naszych wieloletnich doświadczeń pracy z dziećmi. Zabawa w czytanie przeplatana jest eksperymentami naukowymi i grami.

Celem kursu jest zbudowanie naturalnych postaw czytelniczych. Rozwijają pasję do czytania przez zabawę w podróżników. Poznają kulturę i obyczaje żyjących na różnych kontynentach ludzi.

Wykonują proste eksperymenty naukowe. Odkrywają własne „ja” i swoje mocne strony. Poznają wyrazy, wprawiają się w pisaniu i odgrywają wymyślone przez siebie sceny.

Wspólna z rówieśnikami podróż i napotykane przygody uaktywniają wyobraźnię dzieci, pozwalając im rozwijać swoje pasje i talenty. W tym kursie nieśmiałe dzieci potrafią nagle stać się małymi bohaterami całej grupy, a dzieci, które wydawały się być zupełnie nie zainteresowane nauką, opowiadają po zajęciach swoim dziadkom, że będą wielkimi naukowcami.

Kurs dla przedszkolaków to:

 • masa wspaniałych ćwiczeń rozwijających umysł i ciało;
 • ciekawe eksperymenty naukowe na każdych zajęciach;
 • systematyczne rozwijanie spostrzegawczości, kreatywności i twórczego myślenia dziecka;
 • nauka czytania pełnymi wyrazami;
 • zajęcia prowadzone przez certyfikowanych trenerów Akademii, osoby z wyższym wykształceniem pedagogicznym, nauczycieli przedszkolnych;
 • wartościowe warsztaty dla rodziców nt. szybkiego czytania i pamięci; indywidualnych wzorców myślenia i uczenia się dzieci; jak pomagać w szkole i wspierać harmonijny rozwój dziecka;
 • teczka i dodatkowe materiały w cenie kursu;
 • dyplom uczestnictwa w zajęciach.

Dzięki tym zajęciom Twoje dziecko:

 • będzie lepiej przygotowane do startu w szkole;
 • będzie czytało pełnymi wyrazami słownictwo poznane na kursie;
 • będzie lepiej radziło sobie w kontaktach z rówieśnikami;
 • rozwinie bogate umiejętności i kreatywność;
 • odkryje fascynujący świat wiedzy i eksperymentów naukowych;
 • przeżyje niezapomnianą przygodę, która wzbogaci jego wnętrze i będzie również doskonałym źródłem wiedzy dla Ciebie!

Zajęcia dodatkowe są bardzo ważne.

W każdym przedszkolaku płonie nieograniczona żądza wiedzy i poznawania świata. Dlatego dzieci zadają mnóstwo pytań, wchodzą w każdy kąt i wszystkiego dotykają. Zadaniem rodziców i nauczycieli jest podtrzymywanie tej wrodzonej pasji!

Kursy i zajęcia w Akademii są doskonałym miejscem do rozwijania zainteresowań i talentów dzieci. Po szkole, bez ocen i dzienniczka uwag, pomagają małym odkrywcom zdobywać kolejne poziomy biegłości, zdolności i wiedzy. Wyrabiają w dzieciach pozytywne nawyki i wyposażają je w niezbędne umiejętności społeczne i intelektualne.

Wszystko to procentuje później w szkole lepszymi ocenami i zwiększa ich szansę w późniejszym, dorosłym życiu!

 • „Dla mojego Michałka kurs okazał się przygodą życia. Nie było dnia, w którym nie mówiłby o swoich kolegach z kursu i nie liczył godzin do kolejnego spotkania. Stał się bardziej otwarty na inne dzieci i głodny wiedzy. Zaczął więcej czasu poświęcać na logiczne zabawy, a tablet poszedł w odstawkę.”
 • „W Akademii zostaliśmy otoczeni wyjątkową opieką i serdecznością. Dziękujemy za poradę i wspólny rok, podczas którego sami także wiele się nauczyliśmy o naszym dziecku.”

Źródło: „Księga Wpisów” dostępna w sekretariacie Akademii.

Kilka ważnych faktów o Akademii

 • Gazeta Olsztyńska uznała Akademię za jedną ze 123 instytucji mających największy wpływ na życie mieszkańców Olsztyna;
 • nieprzerwanie działa w Olsztynie od 2003 r.;
 • 20-osobowy doświadczony zespół;
 • własne bogato wyposażone sale szkoleniowe w centrum Olsztyna;
 • co roku kilkuset zadowolonych z kursów rodziców widzących zdecydowane postępy u swoich dzieci;
 • zespół Akademii w Olsztynie tworzą pełni pasji i chęci pracy pedagodzy, nauczyciele, pracownicy bibliotek i przedszkoli. Osoby z certyfikatami trenerów efektywnej nauki, z wykształceniem wyższym pedagogicznym i ogromnym doświadczeniem w pracy z dziećmi;
 • Akademia w Olsztynie jest kierowana przez Ireneusza Górskiego, absolwenta prestiżowych studiów executive MBA dla top menedżerów. Tylko kilka osób w Olsztynie może pochwalić się takim osiągnięciem.

Materiały:

Każdy uczestnik kursu otrzyma podręcznik kursu i dodatkowe materiały w cenie kursu.

Układ zajęć:

Kurs rozpoczyna się na przełomie września i października.

Zajęcia odbywają się jeden raz w tygodniu (2 godziny lekcyjne), w stałych godzinach „po przedszkolu” w dni robocze np. od godz. 16:30 lub w soboty.

Grafik kursu w Akademii dostosowany jest do kalendarza szkolnego. W czasie dni wolnych w szkole nie ma zajęć w Akademii.

Kurs trwa 2 semestry (27 spotkań) w trybie stacjonarnym. W przypadku ogłoszenia stanu pandemii, zajęcia będą odbywały się zdalnie.

Zajęcia prowadzone są w małych grupach:

– do 10 osób w salach Akademii przy ul. Ratuszowej 3.

 

Sprzyja to zawiązaniu przyjacielskich relacji między uczestnikami i zapewnia bezpośredni kontakt trenera z każdym dzieckiem. W takich grupach dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach.

Uwaga rodzicu. Zbierz grupę i zaproponuj zajęcia w przedszkolu twojego dziecka :-).

Akademia zapewnia rodzicom możliwość uczestniczenia w wybranych zajęciach dziecka. Dzięki temu rodzice poznają techniki efektywnej nauki stosowane przez trenera w czasie kursu i mogą pomóc dziecku w nauce w domu.

W przypadku nieobecności na zajęciach (choroba) Akademia zapewnia bezpłatne konsultacje z trenerem kursu, które będą odbywać się zgodnie z regulaminem zajęć Akademii.

Opłata za kurs:

Opłata za kurs wynosi od 170 zł miesięcznie. W przypadku wpłaty jednorazowej oferujemy duży upust. Oferujemy także rabaty za kolejny kurs w Akademii lub rodzinny np. dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny.

Zapisy:

Zapisy na nowy rok szkolny odbywają się od czerwca do września 2021.
O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc w grupach jest ograniczona ze względu na obostrzenia epidemiczne.

Zajęcia odbywać się będą w bezpieczny sposób z zachowaniem reżimu sanitarnego.

szczurek Anatol czarodziej

Prosimy o dokonanie rezerwacji miejsca na kurs pod nr tel. 89 521-87-45, e-mailem: akademia@efektywna-nauka.pl lub osobiście w sekretariacie Akademii przy ul. Ratuszowej 3/1

Zachowujemy reżim sanitarny