Sprawne czytanie i dobra pamięć – kurs dla uczniów klasa 2

Dziecko 8-letnie sprawnie czyta i ma dobrą pamięć

Zapraszamy uczniów kl. 2 na zajęcia w Akademii (wcześniej Akademii Nauki). Głównym celem programu jest nauka i doskonalenie czytania przez zabawę. Dzieci podczas kursu opanują techniki pamięciowe przydatne do nauki i odkryją swój potencjał i liczne zdolności.
W czasie kursu zabierzemy dzieci w podróż przez Polskę, śladem ciekawych miejsc. Zajedziemy do Centrum Nauki Kopernik, Parku Dinozaurów, nakręcimy film w HoolyŁódź, odwiedzimy Afrykanerium i Krzywy Las. Podczas wędrówki przez Polskę dzieci poznają wszystkie województwa, legendy, ciekawostki z nimi związane. Dowiedzą się też gdzie odwiedzane miejsca leżą na mapie oraz że „Polska jest Piękna”.
Mali kursanci poznają liczne fakty i ciekawostki rozwijające ich wiedzę ogólną. Staną się dzięki temu mądrzejsze i nie raz wyróżnią się w szkole swoją wiedzą. Podczas zajęć dzieci będą robić ciekawe eksperymenty naukowe doskonale się przy tym bawiąc.
Dzięki zabawom czytelniczym dzieci odkryją, że czytanie jest proste i przyjemne. Liczne gry i zabawy edukacyjne dadzą im dodatkową motywację do sięgania po książkę. Kurs rozbudzi w dzieciach pasję nauki, chęć zdobywania wiedzy.

Wskazówki dla rodziców:

Dzieciom można czytać już bardziej zaawansowaną literaturę (oczywiście oprócz tej, którą dziecko samo preferuje). Jeżeli dziecko w tym wieku ma problemy z czytaniem, zachęcajmy je do czytania komiksów (wychodząc z założenia, że lepsze komiksy niż nic).

Ważne. Dzieciom czytają rodzice. Głośno, najlepiej codziennie, max 20 minut. Można wtedy palcem/ołówkiem wskazywać wybrane czytane wyrazy. Nie można jednak wymuszać, aby dziecko śledziło tekst. Niech robi co chce i tak usłyszy :-).

  • Moje dziecko lubi te zajęcia. Zauważyłam poprawę koncentracji i wiem od nauczycieli, że zmiany na plus są w szkole też widoczne.
  • Dzieci otworzyły się. Nabrały pewności siebie. Pilnie ćwiczą w domu gry i zabawy z zajęć. Jestem bardzo zadowolona z faktu nie zostawienia dziecka bez opieki po zakończonych zajęciach, gdy na czas nie dojechałam, aby je odebrać. Telefon z Akademii mnie uspokoił, a dziecko nie bało się.

Opinia dzieci

  • Było super! Nauczyłem się szybciej czytać. Trenerka była bardzo fajna. Mam nadzieję, że kiedyś się jeszcze spotkamy.
    Najbardziej podobały mi się eksperymenty.

Materiały:

Każdy uczestnik kursu otrzyma podręcznik kursu i dodatkowe materiały w cenie kursu.

Układ zajęć:

Kurs trwa 2 semestry (54 godziny).
Zajęcia rozpoczynają się na przełomie września i października.
Zajęcia odbywają się jeden raz w tygodniu (110 minut + 5 minut przerwy) w godzinach: 16.30-18.25.
Plan zajęć dostosowujemy do kalendarza szkolnego.
Zajęcia odbywają się w 10-12 osobowych grupach. Sprzyja to zawiązaniu przyjacielskich relacji między uczestnikami i pozwala na bezpośredni kontakt trenera z każdym dzieckiem. W takich grupach dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach.
Kurs obejmuje 27 spotkań. Rodzice trzy razy uczestniczą w zajęciach razem z dzieckiem, aby poznać techniki efektywnej nauki stosowane przez trenera w czasie kursu. Dzięki temu będą mogli pomóc dziecku w nauce w domu.
W przypadku nieobecności na zajęciach (choroba, wyjazd, …) Akademia  zapewnia bezpłatne konsultacje z trenerem kursu. Zgodnie z regulaminem zajęć Akademii odbywają się one raz w miesiącu dla minimum 2 dzieci w terminie uzgodnionym przez trenera z sekretariatem Akademii.

Opłata za kurs:

Opłata za kurs wynosi od 160 zł miesięcznie. W przypadku wpłaty jednorazowej oferujemy duży upust. Więcej o upustach, systemie ratalnym, cenach i dodatkowych korzyściach z uczestnictwa w kursach Akademii można znaleźć w zakładce „Dla kursantów”.

Zapisy:

Zapisy na nowy rok szkolny trwają od marca do października.

Prosimy o dokonanie rezerwacji miejsca na kurs pod nr tel. 89 521-87-45, e-mailem: akademia@efektywna-nauka.pl lub osobiście w sekretariacie Akademii przy ul. Ratuszowej 3/1