Kurs sprawnego czytania i zapamiętywania oraz odkrywania zasobów wewnętrznych czytających uczniów klasy 2 i 3

Dziecko 8-letnie sprawnie czyta i ma dobrą pamięć. Łatwo koncentruje się w szkole.

Zapraszamy uczniów kl. 2 i 3 na zajęcia w Akademii (wcześniej Akademii Nauki). Głównym celem programu jest nauka i doskonalenie czytania przez zabawę. Dzieci podczas kursu opanują techniki pamięciowe przydatne do nauki i odkryją swój potencjał i liczne zdolności.
W czasie kursu zabierzemy dzieci w podróż przez Polskę, śladem ciekawych miejsc. Zajedziemy do Centrum Nauki Kopernik, Parku Dinozaurów, nakręcimy film w HoolyŁódź, odwiedzimy Afrykarium i Krzywy Las. Podczas wędrówki przez Polskę dzieci poznają wszystkie województwa, legendy, ciekawostki z nimi związane. Dowiedzą się też gdzie odwiedzane miejsca leżą na mapie oraz że „Polska jest Piękna”.
Mali kursanci poznają liczne fakty i ciekawostki rozwijające ich wiedzę ogólną. Staną się dzięki temu mądrzejsze i nie raz wyróżnią się w szkole swoją wiedzą. Podczas zajęć dzieci będą robić ciekawe eksperymenty naukowe doskonale się przy tym bawiąc.
Dzięki zabawom czytelniczym dzieci odkryją, że czytanie jest proste i przyjemne. Liczne gry i zabawy edukacyjne dadzą im dodatkową motywację do sięgania po książkę. Kurs rozbudzi w dzieciach pasję nauki, chęć zdobywania wiedzy.

Wskazówki dla rodziców:

Dzieciom można czytać już bardziej zaawansowaną literaturę (oczywiście oprócz tej, którą dziecko samo preferuje). Jeżeli dziecko w tym wieku ma problemy z czytaniem, zachęcajmy je do czytania komiksów (wychodząc z założenia, że lepsze komiksy niż nic).

Ważne. Dzieciom czytają rodzice. Głośno, najlepiej codziennie, max 20 minut. Można wtedy palcem/ołówkiem wskazywać wybrane czytane wyrazy. Nie można jednak wymuszać, aby dziecko śledziło tekst. Niech robi co chce i tak usłyszy :-).

  • Moje dziecko lubi te zajęcia. Zauważyłam poprawę koncentracji i wiem od nauczycieli, że zmiany na plus są w szkole też widoczne.
  • Dzieci otworzyły się. Nabrały pewności siebie. Pilnie ćwiczą w domu gry i zabawy z zajęć. Jestem bardzo zadowolona z faktu nie zostawienia dziecka bez opieki po zakończonych zajęciach, gdy na czas nie dojechałam, aby je odebrać. Telefon z Akademii mnie uspokoił, a dziecko nie bało się.

Opinia dzieci

  • Było super! Nauczyłem się szybciej czytać. Trenerka była bardzo fajna. Mam nadzieję, że kiedyś się jeszcze spotkamy.
  • Najbardziej podobały mi się eksperymenty.

Materiały:

Każdy uczestnik kursu otrzyma podręcznik kursu i dodatkowe materiały w cenie kursu.

Układ zajęć:

Kurs rozpoczyna się na przełomie września i października.

Zajęcia odbywają się jeden raz w tygodniu (2 godziny lekcyjne), w stałych godzinach „po szkole” w dni robocze np. od godz. 16:30 i 18:30 lub w soboty.

Grafik kursu w Akademii dostosowany jest do kalendarza szkolnego. W czasie dni wolnych w szkole nie ma zajęć w Akademii.

Kurs trwa 2 semestry (27 spotkań) w trybie stacjonarnym. W przypadku ogłoszenia stanu pandemii, zajęcia będą odbywały się zdalnie.

Zajęcia prowadzone są w małych grupach:
– do 10 osób w salach Akademii przy ul. Ratuszowej 3 lub
– 10-12 osobowych w wynajętych salach w szkołach na terenie Olsztyna lub okolic.

Sprzyja to zawiązaniu przyjacielskich relacji między uczestnikami i zapewnia bezpośredni kontakt trenera z każdym dzieckiem. W takich grupach dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach.

Uwaga rodzicu. Zbierz grupę i zaproponuj zajęcia w szkole twojego dziecka :-).

Akademia zapewnia rodzicom możliwość uczestniczenia w wybranych zajęciach dziecka. Dzięki temu rodzice poznają techniki efektywnej nauki stosowane przez trenera w czasie kursu i mogą pomóc dziecku w nauce w domu.

W przypadku nieobecności na zajęciach (choroba) Akademia zapewnia bezpłatne konsultacje z trenerem kursu, które będą odbywać się zgodnie z regulaminem zajęć Akademii.

Opłata za kurs:

Opłata za kurs wynosi od 170 zł miesięcznie. W przypadku wpłaty jednorazowej oferujemy duży upust. Oferujemy także rabaty za kolejny kurs w Akademii lub rodzinny np. dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny.

Zapisy:

Zapisy na nowy rok szkolny odbywają się od czerwca do września 2021.
O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc w grupach jest ograniczona ze względu na obostrzenia epidemiczne.

Zajęcia odbywać się będą w bezpieczny sposób z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Prosimy o dokonanie rezerwacji miejsca na kurs pod nr tel. 89 521-87-45, e-mailem: akademia@efektywna-nauka.pl lub osobiście w sekretariacie Akademii przy ul. Ratuszowej 3/1.

Zachowujemy reżim sanitarny