Robotyka Lego i programowanie – pokazy w szkołach

Akademia w Olsztynie (wcześniej Akademia Nauki) oferuje zajęcia robotyki LEGO dla dzieci w Państwa Placówce. W 45 min. dzieci złożą i zaprogramują z klocków LEGO działającego robota. Dzieciaki to uwielbiają.

Program zajęć jest dostosowany do wieku uczestników dlatego mogą w nich brać udział uczniowie klas 1-6, jak również starsze przedszkolaki. Akademia zapewnia 5 stanowisk złożonych z komputera z oprogramowaniem i zestaw klocków do budowy robotów Wedo lub NXT.

W czasie zajęć uczestnicy pracując w 3-5 osobowych zespołach samodzielnie zbudują roboty z zestawów Lego, wyposażą je w silniki, sensory ruchu, odległości i przy pomocy komputera zaprogramują ich działanie. Poznają podstawy mechaniki i programowania. Więcej o robotach Lego można znaleźć na stronie Akademii https://www.efektywna-nauka.pl.

Cena:

  1. zajęcia przygotowane są dla uczniów kl. I – VIII. Na specjalne życzenie przyjedziemy także do przedszkola z pokazami dla 5-6 latków. Scenariusze zajęć dostosowane są do wieku dzieci,
  2. w zajęciach biorą udział całe klasy liczące od 17 do 25 dzieci. Mniejsze klasy łączymy,
  3. pojedyncze zajęcia trwają 1 godzinę lekcyjną (45 minut). Zajęcia odbywają się od dzwonka na lekcję do dzwonka na przerwę,
  4. jednego dnia możemy przeprowadzić od 4 do 6 zajęć,
  5. koszt uczestnictwa w zajęciach jednego dziecka wynosi 17 – 19 złotych.

Uwaga. Można także zamówić 2-3 godziny pokazów dla mniejszej ilości dzieci (1-60) za ryczałtową opłatą 1500 zł.

Akademia w Olsztynie specjalizuje się w naturalnych metodach nauki czytania przez zabawę i technikach pamięciowych. Co roku w kursach Akademii bierze udział kilka tysięcy dzieci.

Akademia w Olsztynie powstała w 2003 roku i prowadzi zajęcia we własnych, wyposażonych salach szkoleniowych w centrum Olsztyna przy ul. Ratuszowej 3/1. Akademia została uznana w plebiscycie Gazety Olsztyńskiej za jedną ze 123 instytucji, które mają największy wpływ na życie Olsztyna.

Zamów zajęcia teraz wypełniając formularz poniżej. Dodatkowe informacje można uzyskać w sekretariacie Akademii w Olsztynie tel. 89 521 87 45 lub kom. 604 954 742.

Zachowujemy reżim sanitarny