Półkolonie od 29 czerwca do 3 lipca 2020 r. Zapisy zakończone.

Półkolonie w Olsztynie.

Zgłoszone 7-12 latki wezmą udział w eksperymentach chemicznych i fizycznych młodych naukowców, będą programować i tworzyć własne gry komputerowe w Minecraft, zbudują „żywe” roboty z klocków Lego, spędzą mile czas na grach i zabawach, pójdą na spacery. Zajęcia od poniedziałku do piątku w godz. od 7:30 do 16:30 z przerwami na 3 smaczne posiłki. Każdego dnia uczestnicy będą brali udział w dwóch blokach zajęciowych dostosowanych do ich wieku (w nawiasie). Dzięki temu półkolonie w Akademii są ciekawe i aktywne. Pełne atrakcji, ale nie przeładowane, wciągające i interesujące. Dzieci będą pod opieką dwóch certyfikowanych animatorów Akademii wspieranych przez pełen uśmiechu 3 osobowy sekretariat Akademii.

Te półkolonie od 29 czerwca do 3 lipca 2020 r. zostały odwołane ze względu na obostrzenia epidemiczne.

Akademia zaprasza 7-9 oraz 10-12 letnie dziewczyny i chłopców. Będą mieli zajęcia w dwóch 10 osobowych grupach. Jedna dla 7-9 latków oraz druga grupa 10-12 latków. Zaplanowaliśmy dla nich:

  • eksperymenty chemiczne i fizyczne  (dla 7-9 oraz 10-12 latków).
  • tworzenie i programowanie własnych gier Minecraft (dla 10-12 latków),
  • budowa i programowanie robotów z klocków Lego WeDo 1.2 (dla 7-9 latków).

Szczegółowy opis zajęć znajduje się poniżej. W nawiasie podany jest wiek dzieci, które mogą uczestniczyć w danych zajęciach.

Zgłoś swoje dziecko do udziału w półkoloniach. Zapisy poprzez formularz na dole strony.

eksperymenty naukowe dla dzieci w Akademii w Olsztynie

Opis zajęć dla 7-12 latków w  pierwszym tygodniu wakacji od 29 czerwca do 3 lipca 2020 r.

  • Eksperymenty chemiczne i fizyczne (w osobnych grupach 7-9 oraz 10-12 latków)

Dzieci lubią eksperymentować, mieszać składniki, przekładać i dotykać. Pcha je do tego dziecięca ciekawość i chęć odkrycia tajemnic otaczającego nas świata. Z myślą o 7-12 letnich naukowcach, Akademia przygotowała eksperymenty naukowe z fizyki i chemii, w czasie których dzieciaki bawiąc się znajdą odpowiedź m.in. na tak ważne naukowe pytania jak: Jak wykonać gwałtowną bezpieczną reakcję chemiczną? Czy kaczka umyta szamponem będzie umiała pływać? Czy ciepła woda może być jednocześnie twarda jak ściana i płynąć? Jaką siłę ma powietrze? Jak zapisać tajną wiadomość na kartce papieru na 5 sposobów? Wszystkie eksperymenty są bezpieczne dla dzieci i otoczenia.

Ważnym elementem półkolonii są gry i zabawy na świeżym powietrzu. W czasie spacerów w pięknych plenerach olsztyńskiego Zamku dzieci będą robić najbardziej widowiskowe eksperymenty oraz grać i bawić się.

  • Tworzenie i programowanie własnych gier komputerowych w Minecraft  (dla 10-12 latków).

Minecraft to popularna na świecie gra komputerowa. Gra jest symulacją życia. Uczestnicy za pomocą wizualnego języka programowania tworzą swój własny świat Minecraft. W nim rozwiązują zadania programistyczno – logiczne. Połączenie zasad bardzo popularnej gry Minecraft i programowania.

Zajęcia poprowadzi doświadczony i lubiany przez uczestników trener Akademii. Każdy z uczestników otrzyma podręcznik do samodzielnego programowania.

nauka programowania. Akademia w Olsztynie

  • Budowa i programowanie robotów z klocków Lego WeDo 1.2 (dla 7-9 latków).

Codziennie dziewczynki i chłopcy zbudują przynajmniej jednego robota Lego. Konstrukcje wyposażą w silniki, sensory ruchu, odległości, dźwięku i zaprogramują za pomocą komputera. Sprawią, że kolorowe roboty Lego „ożywią się” i wykonają polecenia dzieci. Nauczą się podstaw programowania.

Mali inżynierowie zbudują ścigacz z Gwiezdnych Wojen, gadającą głowę, helikopter, żabę i wiele innych. Wiele dzieci uważa, że dzień bez budowy robotów to dzień stracony.

Zajęcia poprowadzą doświadczeni i lubiani przez dzieci trenerzy Akademii. Każdy z uczestników otrzyma podręcznik do samodzielnej budowy robotów Lego.

Program dostosowany do osób zaczynających przygodę z robotyką, pasjonatów Lego lub absolwentów kursów Lego lub programowania. Każdy znajdzie dla siebie coś fajnego.

scigacz_gwiezdne_wojny.png

W wakacje 2020 Akademia zaprasza także na:

Półkolonie od 17 do 21 sierpnia 2020

w przedostatnim tygodniu wakacji Akademia przygotowała ciekawe półkolonie:

Zapraszamy na czerwcowe i sierpniowe półkolonie. Kliknij podkreślenie powyżej i poznaj ofertę sierpniowych półkolonii w Akademii.

Półkolonie w czerwcu sierpniu 2020 w Olsztynie. Akademia efektywna-nauka.pl

Akademia zapewnia w cenie:

– ciekawy program półkolonii z atrakcjami dla dzieci,

– drugie śniadanie i podwieczorek, napoje i owoce w czasie przerw,

– bogaty sprzęt i materiały do każdego typu zajęć,

– zajęcia prowadzone przez trenerki i trenerów Akademii posiadających wyższe wykształcenie pedagogiczne, wieloletnie doświadczenie w pracy w placówkach edukacyjnych, lubianych przez dzieci i cenionych przez rodziców,

– dzieci będą też pod opieką 3 osobowego zespołu sekretariatu Akademii pełnego uśmiechu i życzliwości,

– od godz. 7:30 do 8:30 i od godz. 16:00-16:30 zajęcia opiekuńcze dla dzieci pracujących rodziców,

– bloki tematyczne w godz. 08:30 – 11:45 oraz 12:45 – 16:00,

– ciepły lunch w godz. 11:45 – 12:45 w Barze smaczne „Obiady u Marylki”,

– spacery, gry i zabawy w parku lub na placu zabaw blisko Zamku,- każdego dnia fotorelacje z półkolonii na Facebooku.

Miejsce półkolonii:

Wyposażone sale w siedzibie Akademii przy ul. Ratuszowej 3/1 w centrum Olsztyna. W pięknie odnowionej kamienicy nr 3 (żółta elewacja) obok przychodni zdrowia.

Zajęcia odbywać się będą także w parku i placach zabaw dla dzieci w pobliżu Zamku Kapituły Warmińskiej lub Parku Centralnym w Olsztynie. Można tam dojść z Akademii w 7 minut.

Dojazd do Akademii:

Dojazd SAMOCHODEM od ul. Skłodowskiej – Curie lub ul. 1-go Maja,

TRAMWAJEM – przystanek przy Wysokiej Bramie (i dalej przy CH Inka w górę pieszo 200 metrów ul. Skłodowskiej – Curie i skręt w ul. Ratuszową do żółtej kamienicy nr 3).

Parking przed Akademią:

Parking Urzędu Miasta przy ul. Ratuszowej – 30 metrów od Akademii. Od godz. 16:00 bezpłatny z dużą liczbą WOLNYCH MIEJSC dla kursantów Akademii.

Rano można się także zatrzymać na ul. Skłodowskiej – Curie lub na chwilę wjechać w podwórko naprzeciw wejścia do Akademii.

Opłaty za półkolonie w Akademii:

  • 540 zł przy zapisie i zapłacie za półkolonie w okresie promocji do 30 maja 2020 r. lub
  • 590 zł przy zapisie po promocji (po 30 maja 2020 r.).

Cena obejmuje zajęcia przez 5 dni od poniedziałku do piątku, od 7:30 do 16:30, z drugim śniadaniem, podwieczorkiem i z ciepłym lunchem w sprawdzonym Barze „Obiady u Marylki” przy ul. Mrongowiusza.

Grafik zajęć dostępny w sekretariacie Akademii 89 521 87 45 lub poprzez formularz zgłoszeniowy – na dole strony.

O pierwszeństwie zapisu decyduje data wniesienia pełnej opłaty za półkolonie.

Zgłoś swoje dziecko do udziału w półkoloniach (wypełnij formularz na dole strony).

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc (do 10 osób w każdej grupie) rezerwację miejsca na półkolonie należy potwierdzić wpłatą 100 zł zaliczki w terminie 3 dni od rezerwacji.

W przypadku braku wpłaty zaliczki w terminie 3 dni od rezerwacji miejsce na półkoloniach może zostać zaoferowane osobie z listy rezerwowej.

Zapraszamy. Dzieciaki uwielbiają zajęcia w Akademii. Liczba miejsc ograniczona do 10 dzieci w grupie.

Zapisz dziecko teraz wypełniając formularz poniżej lub dzwoniąc na tel. 89 521 87 45 do sekretariatu Akademii w Olsztynie przy ul. Ratuszowej 3.

Zachowujemy reżim sanitarny