Uczeń kl. 7 czyta 17 x szybciej niż większość dorosłych.

13-letni Bartek jest mistrzem czytania. Dwie strony trudnego tekstu przeczytał w kilkanaście sekund. Większość dorosłych potrzebowałoby na to minimum 5 minut, czyli 17 razy więcej czasu.
Bartek jest uczniem kl. 7. Po szkole chodzi do Akademii w Olsztynie przy ul. Ratuszowej 3 na kurs efektywnej nauki. W czasie zajęć szybkiego czytania, technik zapamiętywania i podstaw psychologii 16.10.2020 r. w tempie 3073 słów na minutę przeczytał na czas, trudny popularno-naukowy tekst. – Po czytaniu, Bartek wypełnił test sprawdzający poziom zrozumienia tekstu i prawidłowo odpowiedział na 9 z 10 pytań kontrolnych. – powiedział trener Akademii Radosław Batożyński. – Jest to wielkie osiągnięcie. Wow!

rekord szybkiego czytania Akademii w Olsztynie

Z badań Akademii wynika, że dorośli czytają w tempie 180-200 słów na minutę i zapamiętują 60-70% przeczytanego tekstu. Na ich tle wynik 13-letniego kursanta Akademii jest rewelacyjny. Na rekord Bartka zęby ostrzą inni kursanci Akadmeii. Zapowiada się rekordowy rok w Akademii. Będzie można o nich przeczytać na https://www.efektywna-nauka.pl/ksiega-rekordow-akademii/.

Zachowujemy reżim sanitarny