Kurs technik pamięci, szybkiego czytania, podstaw ortografii i łamigłówek matematycznych dla uczniów kl. 4-5

Bystry Umysł – Kurs technik pamięci, szybkiego czytania, podstaw ortografii i łamigłówek matematycznych dla uczniów kl. 4-5

Jest to kurs kontynuacyjny dla 9-10 latków, którzy w ubiegłym roku uczestniczyli w kursie „Europejska Przygoda” Akademii w Olsztynie, Ratuszowa 3.

Program kursu rozpisany jest na 27 spotkań. Na każdym omówiony będzie ciekawy temat np. Potęga dziennikarstwa, Magia filmu, Wyprawy piratów czy Tajemnice nauki. Pozwoli to budować wiedzę dzieci o świecie oraz utrwalić nawyk efektywnej nauki. Kursanci stworzą artykuł prasowy, przeliczą podstawowe jednostki miary, zrobią plakat filmowy, wskażą na mapie poznawane kraje, zaznaczą w tekście kluczowe wyrażenia.

Podczas zajęć uczestnicy będą ćwiczyć pamięć. Postarają się szybciej czytać ze zrozumieniem, robić prawidłowe notatki. To jednak nie wszystko. Uczniowie wykonają także różne zadania ortograficzne, dzięki czemu pisownia wyrazów przestanie sprawiać im tyle problemów.

Zajęcia łączą naukę z zabawą. Wciągają w przygodę i odkrywają przed uczestnikami zasady pisowni. Przez gry uczą prawideł matematyki. Wzbudzają ciekawość nauką, historią czy geografią. Pobudzają do myślenia.

Cel kursu:

Celem kursu jest utrwalenie technik pamięci i szybkiego czytania ze zrozumieniem oraz podniesienie wiedzy i umiejętności potrzebnych w szkole na zajęciach z jęz. polskiego, matematyki, geografii i przyrody. Kluczowych przedmiotów, które kilka później oceniane będą w czasie testu na koniec szkoły podstawowej.

  • Ciekawe zajęcia. Super prowadząca p. Dorota.
  • Synowi się te zajęcia podobały. Sięgnął po książkę o piratach. Jestem zadowolona z tego kursu.

Źródło: „Księga Wpisów” dostępna w sekretariacie Akademii.

Materiały:

Każdy uczestnik kursu otrzyma podręcznik kursu i dodatkowe materiały w cenie kursu.

Układ zajęć:

Kurs trwa 2 semestry (54 godziny).
Zajęcia rozpoczynają się na przełomie września i października.
Zajęcia odbywają się jeden raz w tygodniu (110 minut + 5 minut przerwy) w godzinach: 16.30-18.25.

Plan zajęć dostosowujemy do kalendarza szkolnego.

Zajęcia odbywają się w 10-12 osobowych grupach. Sprzyja to zawiązaniu przyjacielskich relacji między uczestnikami i pozwala na bezpośredni kontakt trenera z każdym dzieckiem. W takich grupach dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach.

Kurs obejmuje 27 spotkań. Rodzice trzy razy uczestniczą w zajęciach razem z dzieckiem, aby poznać techniki efektywnej nauki stosowane przez trenera w czasie kursu. Dzięki temu będą mogli pomóc dziecku w nauce w domu.

W przypadku nieobecności na zajęciach (choroba, wyjazd, …) Akademia zapewnia bezpłatne konsultacje z trenerem kursu. Zgodnie z regulaminem zajęć Akademii odbywają się one raz w miesiącu dla minimum 2 dzieci w terminie uzgodnionym przez trenera z sekretariatem Akademii.

Opłata za kurs:

Opłata za kurs wynosi od 160 zł miesięcznie. W przypadku wpłaty jednorazowej oferujemy duży upust. Więcej o upustach, systemie ratalnym, cenach i dodatkowych korzyściach z uczestnictwa w kursach Akademii można znaleźć w zakładce „Dla kursantów”.

Zapisy:

Zapisy na nowy rok szkolny trwają od marca do października.

Prosimy o dokonanie rezerwacji miejsca na kurs pod nr tel. 089 521-87-45, e-mailem: akademia@efektywna-nauka.pl lub osobiście w sekretariacie Akademii przy ul. Ratuszowej 3/1