Ortografia i zasady pisania, techniki pamięci, łamigłówki matematyczne dla uczniów kl. 4-5

Ortografia na wesoło

Bystry Umysł – Kurs nauki ortografii i technik pamięci dla uczniów klas 4 i 5 to zajęcia, które doskonale wspomagają prawidłowy rozwój dzieci. Pozwolą one kursantom osiągnąć lepsze wyniki w szkole.

Program kursu rozpisany jest na 27 spotkań. Na każdym omówiony będzie ciekawy temat np. Potęga dziennikarstwa, Magia filmu, Wyprawy piratów czy Tajemnice nauki. Pozwoli to budować wiedzę dzieci o świecie oraz poznawać zasady rządzące ortografią. Kursanci stworzą artykuł prasowy, przeliczą podstawowe jednostki miary, zrobią plakat filmowy, wskażą na mapie poznawane kraje, zaznaczą w tekście kluczowe wyrażenia.

Podczas zajęć uczestnicy będą ćwiczyć swoją ortografię i pamięć. Postarają się szybciej czytać i przyswajać sobie najważniejsze informacje. To jednak nie wszystko. Uczniowie wykonają także różne zadania ortograficzne, dzięki czemu pisownia wyrazów przestanie sprawiać im tyle problemów.

Zajęcia łączą naukę z zabawą. Wciągają w przygodę i odkrywają przed uczestnikami zasady pisowni. Przez gry uczą prawideł matematyki. Wzbudzają ciekawość nauką, historią czy geografią. Pobudzają do myślenia.

Cel kursu:

Celem kursu jest podniesienie wiedzy i umiejętności potrzebnych w szkole na zajęciach z jęz. polskiego, matematyki, geografii i przyrody. Kluczowych przedmiotów, które kilka później oceniane będą w czasie testu na koniec szkoły podstawowej.

  • Ciekawe zajęcia. Super prowadząca p. Dorota.
  • Synowi się te zajęcia podobały. Przestał popełniać typowe błędy ortograficzne i sięgnął po książkę o piratach. Jestem zadowolona z tego kursu.

Źródło: „Księga Wpisów” dostępna w sekretariacie Akademii.

Materiały:

Każdy uczestnik kursu otrzyma podręcznik kursu i dodatkowe materiały w cenie kursu.

Układ zajęć:

Kurs trwa 2 semestry (54 godziny).
Zajęcia rozpoczynają się na przełomie września i października.
Zajęcia odbywają się jeden raz w tygodniu (110 minut + 5 minut przerwy) w godzinach: 16.30-18.25.

Plan zajęć dostosowujemy do kalendarza szkolnego.

Zajęcia odbywają się w 10-12 osobowych grupach. Sprzyja to zawiązaniu przyjacielskich relacji między uczestnikami i pozwala na bezpośredni kontakt trenera z każdym dzieckiem. W takich grupach dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach.

Kurs obejmuje 27 spotkań. Rodzice trzy razy uczestniczą w zajęciach razem z dzieckiem, aby poznać techniki efektywnej nauki stosowane przez trenera w czasie kursu. Dzięki temu będą mogli pomóc dziecku w nauce w domu.

W przypadku nieobecności na zajęciach (choroba, wyjazd, …) Akademia zapewnia bezpłatne konsultacje z trenerem kursu. Zgodnie z regulaminem zajęć Akademii odbywają się one raz w miesiącu dla minimum 2 dzieci w terminie uzgodnionym przez trenera z sekretariatem Akademii.

Opłata za kurs:

Opłata za kurs wynosi od 160 zł miesięcznie. W przypadku wpłaty jednorazowej oferujemy duży upust. Więcej o upustach, systemie ratalnym, cenach i dodatkowych korzyściach z uczestnictwa w kursach Akademii można znaleźć w zakładce „Dla kursantów”.

Zapisy:

Zapisy na nowy rok szkolny trwają od marca do października.

Prosimy o dokonanie rezerwacji miejsca na kurs pod nr tel. 089 521-87-45, e-mailem: akademia@efektywna-nauka.pl lub osobiście w sekretariacie Akademii przy ul. Ratuszowej 3/1