Kurs technik pamięci, szybkiego czytania, podstaw ortografii i łamigłówek matematycznych dla uczniów kl. 4-5

Bystry Umysł – Kurs technik pamięci, szybkiego czytania, podstaw ortografii i łamigłówek matematycznych dla uczniów kl. 4-5

Jest to kurs kontynuacyjny dla 9-10 latków, którzy w ubiegłym roku uczestniczyli w kursie „Europejska Przygoda” Akademii w Olsztynie, Ratuszowa 3.

Program kursu rozpisany jest na 27 spotkań. Na każdym omówiony będzie ciekawy temat np. Potęga dziennikarstwa, Magia filmu, Wyprawy piratów czy Tajemnice nauki. Pozwoli to budować wiedzę dzieci o świecie oraz utrwalić nawyk efektywnej nauki. Kursanci stworzą artykuł prasowy, przeliczą podstawowe jednostki miary, zrobią plakat filmowy, wskażą na mapie poznawane kraje, zaznaczą w tekście kluczowe wyrażenia.

Podczas zajęć uczestnicy będą ćwiczyć pamięć. Postarają się szybciej czytać ze zrozumieniem, robić prawidłowe notatki. To jednak nie wszystko. Uczniowie wykonają także różne zadania ortograficzne, dzięki czemu pisownia wyrazów przestanie sprawiać im tyle problemów.

Zajęcia łączą naukę z zabawą. Wciągają w przygodę i odkrywają przed uczestnikami zasady pisowni. Przez gry uczą prawideł matematyki. Wzbudzają ciekawość nauką, historią czy geografią. Pobudzają do myślenia.

Cel kursu:

Celem kursu jest utrwalenie technik pamięci i szybkiego czytania ze zrozumieniem oraz podniesienie wiedzy i umiejętności potrzebnych w szkole na zajęciach z jęz. polskiego, matematyki, geografii i przyrody. Kluczowych przedmiotów, które kilka później oceniane będą w czasie testu na koniec szkoły podstawowej.

  • Ciekawe zajęcia. Super prowadząca p. Dorota.
  • Synowi się te zajęcia podobały. Sięgnął po książkę o piratach. Jestem zadowolona z tego kursu.

Źródło: „Księga Wpisów” dostępna w sekretariacie Akademii.

Materiały:

Każdy uczestnik kursu otrzyma podręcznik kursu i dodatkowe materiały w cenie kursu.

Układ zajęć:

Kurs rozpoczyna się na przełomie września i października.

Zajęcia odbywają się jeden raz w tygodniu (2 godziny lekcyjne), w stałych godzinach „po szkole” w dni robocze np. od godz. 16.30 i 18:30 lub w soboty.

Zajęcia odbywać się będą w bezpieczny sposób z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Grafik kursu w Akademii dostosowany jest do kalendarza szkolnego. W czasie dni wolnych w szkole nie ma zajęć w Akademii.

Kurs trwa 2 semestry (27 spotkań) w trybie stacjonarnym. W przypadku ogłoszenia stanu pandemii, zajęcia będą odbywały się zdalnie.

Zajęcia prowadzone są w małych grupach:
– 6 osobowych w salach Akademii przy ul. Ratuszowej 3 lub
– 10-12 osobowych w wynajętych salach w szkołach na terenie Olsztyna lub okolic.

Sprzyja to zawiązaniu przyjacielskich relacji między uczestnikami i zapewnia bezpośredni kontakt trenera z każdym dzieckiem. W takich grupach dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach.

Uwaga rodzicu. Zbierz grupę i zaproponuj zajęcia w szkole twojego dziecka :-).

Akademia zapewnia rodzicom możliwość uczestniczenia w wybranych zajęciach dziecka. Dzięki temu rodzice poznają techniki efektywnej nauki stosowane przez trenera w czasie kursu i mogą pomóc dziecku w nauce w domu.

W przypadku nieobecności na zajęciach (choroba) Akademia zapewnia bezpłatne konsultacje z trenerem kursu, które będą odbywać się zgodnie z regulaminem zajęć Akademii.

Opłata za kurs:

Opłata za kurs wynosi od 170 zł miesięcznie. W przypadku wpłaty jednorazowej oferujemy duży upust. Oferujemy także rabaty za kolejny kurs w Akademii lub rodzinny np. dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny.

Zapisy:

Zapisy na nowy rok szkolny odbywają się od lipca do początku października. O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc w grupach jest ograniczona ze względu na obostrzenia epidemiczne.

Zajęcia odbywać się będą w bezpieczny sposób z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Prosimy o dokonanie rezerwacji miejsca na kurs pod nr tel. 089 521-87-45, e-mailem: akademia@efektywna-nauka.pl lub osobiście w sekretariacie Akademii przy ul. Ratuszowej 3/1

Zachowujemy reżim sanitarny