Nauka czytania i koncentracja dla pierwszoklasistów

Opis kursu:

Program ten został specjalnie skonstruowany dla nieczytających dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę w szkole. Kurs ten jest odpowiedzią na potrzeby dziecka i rodzica w trakcie pierwszych lat nauki.

Najważniejszym dla nas celem jest nauczyć dzieci jak się uczyć, oraz rozwinąć ich sprawność czytania, pamięć i koncentrację. Dzięki opanowaniu nawyków „naturalnego uczenia się”, nauka staje się łatwiejsza i daje więcej radości, a mali uczniowie mają większą pewność siebie w szkole. Dzięki treningom, dzieci sprawnie organizują materiał, którego się uczą, zaczynają biegle czytać oraz szybko zapamiętują potrzebne im informacje.

Ten program zwraca szczególnie uwagę na wprowadzenie dzieci w czytanie, gdyż wiele trudności, które dzieci przeżywają na starcie w szole, bierze się z poczucia nieadekwatności wobec czytających rówieśników. Dlatego w multisensoryczny sposób dzieci uczą się rozpoznawania liter i poszerzają zasób reprezentacji, uczą się korzystać z tekstu i go rozumieć. Kiedy dziecko będzie potrafiło technicznie sprawnie czytać, budujemy przekonanie o wartości czytania w ogóle. Akademia stawia czytanie na piedestał aktywności intelektualnej.

Kiedy dziecko czyta książkę, w jego umyśle rodzą się obrazy pięknych, czarodziejskich krain. Nasza pociecha przeżywa w wyobraźni przygody bohaterów, utożsamia się z nimi, poszerza swój bogaty wewnętrzny świat i przyswaja nowe zachowania. Czytanie pobudza miliony neuronów w jego mózgu, stymuluje ich rozwój, polepsza wyobraźnię, pamięć, inteligencję. Wartość takiej stymulacji dla rozwoju zdolności dziecka jest przeogromna.

Wszystkie techniki pracy z tekstem, dzieci trenują na specjalnie przygotowanych formularzach pracy. Formularze te zawierają wiedzę z zakresu klasy 1 – czyli dziecko trenuje i uczy się tego, co aktualnie „przerabia” w szkole. Dzięki temu łączymy trening z przygotowywaniem się do lekcji. Ten sposób pracy przygotowuje również dzieci do rozwiązywania testów kompetencyjnych, które będą miały w przyszłości.

Jak pokazuje nasze wieloletnie doświadczenie, odpowiednio skonstruowana zabawa w czytanie, pomaga dzieciom, które stawiają swoje pierwsze kroki w szkole, bezstresowo odkrywać piękny świat książki i rozbudzić w nich czytelniczą pasję. Sprawnie czytające dziecko, lepiej radzi sobie z zadaniami zawartymi w podręcznikach i naturalnie staje się dobrym uczniem.

Poprzez uczestnictwo w naszych zajęciach dziecko poznaje wiadomości wykraczające poza poziom szkolny. Zagadnienia fizyki, chemii, przyrody omówione na odpowiednim dla nich poziomie, poszerzają wiedzę dzieci a tym samym pozwalają im niejednokrotnie „zabłysnąć” w szkole. Badanie właściwości wody i powietrza, obserwacja preparatów pod mikroskopem czy odkrywanie cech zasad i kwasów, to tylko niektóre ze sposobów, jakimi posługujemy się na kursie by dziecko zafascynowało się nauką i otaczającym światem.

Przez zabawę dzieci łatwo i szybko się uczą. Małe grupy sprzyjają bezpośredniemu i bliskiemu kontaktowi trenera z każdym dzieckiem. Takie warunki sprawiają, że dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach, a nowo zdobyte wiadomości i umiejętności przekładają się na lepsze radzenie sobie w szkole.

Materiały:

Każdy uczestnik kursu otrzyma podręcznik kursu i dodatkowe materiały w cenie kursu.

Układ zajęć:

Kurs trwa 2 semestry (60 godzin).

Zajęcia odbywają się jeden raz w tygodniu (110 minut) w godz. od 16.30 do 18.25.

Plan zajęć dostosowujemy do kalendarza szkolnego.

Zajęcia w grupach 8 – 12 osób.

Kurs obejmuje 30 spotkań. Trzy spotkania przewidziane są na warsztaty dla rodziców, w czasie których dowiadują się oni o postępach swoich dzieci i poznają wiedzę, którą trenerzy Akademii wykorzystują w czasie kursu.

Akademia Nauki zapewnia bezpłatne konsultacje z trenerami kursu. W czasie spotkań trener pomaga dzieciom nadrobić opuszczone zajęcia (nieobecność, wyjazd…) oraz przeanalizować zgłoszone przez rodziców sytuacje związane z nauką czy zachowaniem dziecka.

Opłata za kurs:

Opłata za kurs wynosi od 160 zł miesięcznie. W przypadku wpłaty jednorazowej oferujemy duży upust. Więcej o upustach, systemie ratalnym, cenach i dodatkowych korzyściach z uczestnictwa w kursach Akademii można znaleźć w zakładce „Dla kursantów”.

Zapisy:

Kursy rozpoczynają się pod koniec września lub na początku października. Zapisy na nowy rok szkolny rozpoczynamy od marca.

Prosimy o dokonanie rezerwacji miejsca na kurs pod nr tel. 089 521-87-45, e-mailem: akademia@efektywna-nauka.pl lub osobiście w sekretariacie Akademii przy ul. Ratuszowej 3/1.