Nauka czytania, wzmocnienie pamięci i koncentracja dla kl. 1

Dla 7 latków – Nauka czytania, poprawa koncentracji i pamięci

W Olsztynie zapraszamy 1-klasistów, stawiających pierwsze kroki w świecie nauki i liter, na zajęcia w Akademii (wcześniej Akademii Nauki). Dzieci, grając i bawiąc się, wyćwiczą tu swoją koncentrację. Za sprawą globalnej metody nauki czytania, nauczą się sprawnie czytać całymi wyrazami i usprawnią myślenie. Poznają techniki pamięciowe przydatne w łatwym uczeniu się np. wierszyków, słówek w języku obcym czy … zapamiętywaniu poleceń nauczycielki.

Na kursie w Akademii pierwszoklasiści odwiedzą „Krainę Zwierząt”. Staną się wielkimi tropicielami i znawcami wszelkich latających, pływających i biegających stworzeń. Poznają ryby potrafiące latać lub chodzić po lądzie, największe gady, dziwne ssaki, gigantyczne ptaki i malusieńkie płazy.

Program zajęć urozmaicony jest eksperymentami naukowymi. W miarę możliwości i bezpieczeństwa maluchy przeprowadzają je same. Razem z przyjaciółmi poznanymi w Akademii wykonują prace plastyczne rozwijające swoją kreatywność.

Poprzez uczestnictwo w naszych zajęciach dziecko poznaje wiadomości wykraczające poza poziom szkolny. Zagadnienia fizyki, chemii, przyrody omówione na odpowiednim dla nich poziomie, poszerzają wiedzę dzieci, a tym samym pozwalają im niejednokrotnie „zabłysnąć” w szkole. Badanie właściwości wody i powietrza, obserwacja preparatów pod mikroskopem czy odkrywanie cech zasad i kwasów, to tylko niektóre ze sposobów, jakimi posługujemy się na kursie, by dziecko zafascynowało się nauką i otaczającym światem.

Przez zabawę dzieci łatwo i szybko się uczą. Małe grupy sprzyjają bezpośredniemu i bliskiemu kontaktowi trenera z każdym dzieckiem. Takie warunki sprawiają, że dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach, a nowo zdobyte wiadomości i umiejętności przekładają się na lepsze radzenie sobie w szkole.

Kurs dedykowany jest nieczytającym 7-latkom.

  • Fajnie, kiedy dziecko może rozwinąć swój potencjał i intelekt – nieoceniona pomoc trenera – mama Antka

 

 

Materiały:

Każdy uczestnik kursu otrzyma podręcznik kursu i dodatkowe materiały w cenie kursu.

Układ zajęć:

Kurs trwa 2 semestry (54 godziny).
Zajęcia rozpoczynają się na przełomie września i października.
Zajęcia odbywają się jeden raz w tygodniu (110 minut + 5 minut przerwy) w godzinach: 16.30-18.25.

Plan zajęć dostosowujemy do kalendarza szkolnego.

Zajęcia odbywają się w 10-12 osobowych grupach. Sprzyja to zawiązaniu przyjacielskich relacji między uczestnikami i pozwala na bezpośredni kontakt trenera z każdym dzieckiem. W takich grupach dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach.

Kurs obejmuje 27 spotkań. Rodzice trzy razy uczestniczą w zajęciach razem z dzieckiem, aby poznać techniki efektywnej nauki stosowane przez trenera w czasie kursu. Dzięki temu będą mogli pomóc dziecku w nauce w domu.

W przypadku nieobecności na zajęciach (choroba, wyjazd, …) Akademia zapewnia bezpłatne konsultacje z trenerem kursu. Zgodnie z regulaminem zajęć Akademii odbywają się one raz w miesiącu dla minimum 2 dzieci w terminie uzgodnionym przez trenera z sekretariatem Akademii.

Opłata za kurs:

Opłata za kurs wynosi od 160 zł miesięcznie. W przypadku wpłaty jednorazowej oferujemy duży upust. Więcej o upustach, systemie ratalnym, cenach i dodatkowych korzyściach z uczestnictwa w kursach Akademii można znaleźć w zakładce „Dla kursantów”.

Zapisy:

Zapisy na nowy rok szkolny trwają od marca do października.

Prosimy o dokonanie rezerwacji miejsca na kurs pod nr tel. 89 521-87-45, e-mailem: akademia@efektywna-nauka.pl lub osobiście w sekretariacie Akademii przy ul. Ratuszowej 3/1