Lego Olsztyn

Zajęcia edukacyjne nie muszą być nudne – nauka poprzez zabawę to dla dzieci najlepsza zachęta do rozwijania swoich umiejętności i samodzielnego poszerzania wiedzy. Kursy robotyki Lego, imprezy okolicznościowe oraz półkolonie organizowane przez Akademię Nauki są tego najlepszym dowodem. Zapraszamy do sprawdzenia, jakie atrakcje oferuje z udziałem robotów Lego.

Urodziny z robotami lego

Kurs robotyki Lego dla 7-10 latków

Edukacyjne kursy robotyki Lego w Akademii Nauki

Akademia Nauki w Olsztynie organizuje starannie opracowane kursy programowania i budowy robotów Lego WeDo, zaprojektowane przez producenta słynnych klocków specjalnie z myślą o najmłodszych. Zajęcia z zakresu robotyki Lego odbywają się w zespołach dwuosobowych. Młodzi uczestnicy budują roboty z dostępnych zestawów klocków, co pozwala im rozwinąć wiele kompetencji, takich jak:

– kreatywność
– zdolności manualne
– orientacja przestrzenna
– koncentracja
– wiara we własną siłę sprawczą

Podczas zabawy dzieci poznają podstawy projektowania i tworzenia złożonych systemów elektronicznych. Mogą samodzielnie zaprogramować stworzone przez siebie roboty, a tym samym wyznaczyć im konkretne zadania – np.

– budowę systemu alarmowego
– transport ładunku do miejsca docelowego
– przejazd przez labirynt
– omijanie przeszkód

Wszystkie zespoły otrzymują osobne zestawy klocków i elementów elektronicznych, a także komputer z funkcjonalnym oprogramowaniem Lego. Nad przebiegiem zajęć czuwają wykwalifikowani trenerzy prowadzący, którzy zapewniają fachową pomoc. Zajęcia opierają się przede wszystkim na inwencji twórczej małych uczestników – pracownicy Akademii wyznaczają im jedynie cele i dostarczają odpowiednie narzędzia.

Urodziny z robotami Lego w Olsztynie

W kwestii zajęć z robotami Lego oferuje niezwykle oryginalny sposób świętowania przyjęcia urodzinowego – trzygodzinną, wspólną uroczystość dla solenizanta oraz jego przyjaciół. W trakcie zabawy goście mają okazję zbudowania z klocków w pełni funkcjonalnych, działających robotów. Dzięki wsparciu trenerów Akademii, uczestnicy spotkania mogą też zaprogramować pracę swoich kreacji przy pomocy komputera. Kreatywne zajęcia w miłym gronie to doskonała okazja do śmiechu, a także nauki. W trakcie trzech godzin zajęciowych, uczestnicy imprezy urodzinowej powołują do życia trzy roboty z serii Lego WeDo – wyposażając je w odpowiednie silniki oraz sensory ruchu, dźwięku czy odległości. Zabawa wprowadza dzieci w świat nowoczesnych konstrukcji i zaawansowanych technologii, a jednocześnie daje im możliwość wesołego spędzenia czasu.

Unikalny program zajęć z Lego

Celem kursów organizowanych przez Akademię Nauki nie jest zwykła zabawa klockami. Konstrukcje Lego stanowią idealną zachętę do rozbudzenia kreatywności dzieci, a także zainteresowania ich zaawansowaną techniką. Na koniec zajęć, każdy mały uczestnik otrzymuje dyplom potwierdzający zdobyte zdolności konstrukcyjne. W Akademii Nauki kursy Lego organizowane są na dwa sposoby – tradycyjnie w systemie semestralnym, a w ferie i wakacje w formie półkolonii. Dzieci mogą dzięki temu wkroczyć do interaktywnego świata klocków na poziomie odpowiednim dla wieku, zakresu wiedzy oraz posiadanego doświadczenia. Edukacyjna zabawa przygotowuje najmłodszych do odnoszenia dalszych sukcesów w tej dziedzinie – zyskują zapał do podjęcia kształcenia na kierunkach inżynieryjnych. W przyszłości to właśnie roboty przejmą obowiązki wielu fachowców – m.in. konstruktorów i operatorów maszyn. Oswajając się z nimi w najmłodszym wieku, dziecko zyskuje większą świadomość oraz przewagę nad rówieśnikami.