Warsztaty robotyki Lego. Zajęcia dla dzieci w Olsztynie.

Zajęcia edukacyjne nie muszą być nudne – nauka poprzez zabawę to dla dzieci najlepsza zachęta do rozwijania swoich umiejętności i samodzielnego poszerzania wiedzy. Kursy robotyki Lego, imprezy okolicznościowe oraz półkolonie organizowane przez Akademię w Olsztynie są tego najlepszym dowodem. Zapraszamy do sprawdzenia, jakie atrakcje oferuje z udziałem robotów Lego.

Urodziny z robotami Lego

Kurs robotyki Lego WeDo dla 7-10 latków w Olsztynie

Kursy robotyki Lego w Akademii w Olsztynie

 

Akademia w Olsztynie (wcześniej Akademia Nauki) organizuje starannie opracowane kursy programowania i budowy robotów Lego WeDo, zaprojektowane przez producenta słynnych klocków specjalnie z myślą o najmłodszych. Zajęcia z zakresu robotyki Lego odbywają się w zespołach dwuosobowych. Młodzi uczestnicy budują roboty z dostępnych zestawów klocków, co pozwala im rozwinąć wiele kompetencji, takich jak:

– kreatywność
– zdolności manualne
– orientacja przestrzenna
– koncentracja
– wiara we własną siłę sprawczą

Podczas zabawy dzieci poznają podstawy projektowania i tworzenia złożonych systemów elektronicznych. Mogą samodzielnie zaprogramować stworzone przez siebie roboty, a tym samym wyznaczyć im konkretne zadania – np.

– budowę systemu alarmowego
– transport ładunku do miejsca docelowego
– przejazd przez labirynt
– omijanie przeszkód

Wszystkie zespoły otrzymują osobne zestawy klocków i elementów elektronicznych, a także komputer z funkcjonalnym oprogramowaniem Lego. Nad przebiegiem zajęć czuwają wykwalifikowani trenerzy prowadzący, którzy zapewniają fachową pomoc. Zajęcia opierają się przede wszystkim na inwencji twórczej małych uczestników – pracownicy Akademii wyznaczają im jedynie cele i dostarczają odpowiednie narzędzia.

Urodziny z robotami Lego w Olsztynie

W kwestii zajęć z robotami Lego oferuje niezwykle oryginalny sposób świętowania przyjęcia urodzinowego – trzygodzinną, wspólną uroczystość dla solenizanta oraz jego przyjaciół. W trakcie zabawy goście mają okazję zbudowania z klocków w pełni funkcjonalnych, działających robotów. Dzięki wsparciu trenerów Akademii, uczestnicy spotkania mogą też zaprogramować pracę swoich kreacji przy pomocy komputera. Kreatywne zajęcia w miłym gronie to doskonała okazja do śmiechu, a także nauki. W trakcie trzech godzin zajęciowych, uczestnicy imprezy urodzinowej powołują do życia trzy roboty z serii Lego WeDo – wyposażając je w odpowiednie silniki oraz sensory ruchu, dźwięku czy odległości. Zabawa wprowadza dzieci w świat nowoczesnych konstrukcji i zaawansowanych technologii, a jednocześnie daje im możliwość wesołego spędzenia czasu.

Fajne zajęcia Lego dla dzieci

Celem kursów organizowanych przez Akademię nie jest zwykła zabawa klockami. Konstrukcje Lego stanowią idealną zachętę do rozbudzenia kreatywności dzieci, a także zainteresowania ich zaawansowaną techniką. Na koniec zajęć, każdy mały uczestnik otrzymuje dyplom potwierdzający zdobyte zdolności konstrukcyjne. W Akademii kursy Lego organizowane są na dwa sposoby – tradycyjnie w systemie semestralnym, a w ferie i wakacje w formie półkolonii. Dzieci mogą dzięki temu wkroczyć do interaktywnego świata klocków na poziomie odpowiednim dla wieku, zakresu wiedzy oraz posiadanego doświadczenia. Edukacyjna zabawa przygotowuje najmłodszych do odnoszenia dalszych sukcesów w tej dziedzinie – zyskują zapał do podjęcia kształcenia na kierunkach inżynieryjnych. W przyszłości to właśnie roboty przejmą obowiązki wielu fachowców – m.in. konstruktorów i operatorów maszyn. Oswajając się z nimi w najmłodszym wieku, dziecko zyskuje większą świadomość oraz przewagę nad rówieśnikami.