Baśniowa operacja: Uśmiech Ogra. Kolonie dla 7-10 latków. Akademia w Olsztynie.

Zróbmy coś magicznego! Wakacyjna przygoda na Mazurach dla chłopców i dziewcząt.

Kolonie „Baśniowa operacja: Uśmiech Ogra” są specjalnie zaprojektowane dla dzieci, które po raz pierwszy samodzielnie pojadą na wakacje. Na koloniach każdy 7-10 latek będzie mógł sprawdzić jakie dobre moce w nim drzemią. Chłopców i dziewczynki czeka nocna przygoda w poszukiwaniu drzewa elfów oraz spotkanie z uśmiechniętym Ogrem. Zdobywanie magicznych przedmiotów, nauka o gwiazdach i zabawy ze świetlikami. Rozjaśnianie ciemności magicznymi różdżkami … Znajdowanie odpowiedzi na pytania: Do kogo są podobni i z kim się zaprzyjaźnią? Czy są wytrwali? Czy są szybcy i spostrzegawczy? Czy potrafią dostrzec skrzata chowającego garniec ze złotem? To ostatnie pytanie jest szczególnie ważne, bo według legendy ten mały psotnik ukrył swój skarb nad jez. Maróz na końcu tęczy… Last minute.

Dawno, dawno temu  w mazurskiej krainie żył dobry Ogr, który bał się dzieci …

W niezgłębionych lasach mieszkały elfy, a psotne skrzaty ukrywały skarby. Wodne wróżki nad brzegiem jeziora Maróz bawiły się magicznym pyłem …

Tak rozpoczyna się „Baśniowa operacja: Uśmiech Ogra” w mazurskich lasach.

Jeśli lubisz wodę i wesołe zabawy z magicznym pyłem, zostaniesz przyjacielem wodnych wróżek Marózek. Pokazują się one nielicznym i tylko w wyjątkowych okazjach. W czasie Święta Kolorów poznasz ich szalone zwyczaje…

Sprawdź swoje siły w Dniu Ogra. Przed nami turniej siłaczy i leśna wyprawa. Odkrywaj swoje warstwy w zabawach z cebulą, bo każdy ogr ma warstwy…

Na czarodziejskich koloniach nauczymy się także żonglerki piłeczkami i chustami. Dowiemy się czym jest Maoryski taniec z poi oraz jak zrobić przedstawienie z rozkręcanymi na patyku talerzykami i hula – hopem.

Poznamy techniki pamięciowe, które ułatwią nam rozwiązywanie zadań.

Weźmiemy udział w warsztatach plastycznych i oczywiście balu magicznych stworzeń.

Kolonie „Baśniowa operacja: Uśmiech Ogra” to również wszystko to, co w wakacjach najlepsze –  kąpiele w jeziorze pod opieką ratownika, gry w piłkę na boisku, wyprawa do lasu z leśniczym, wycieczki rowerowe oraz stare i nowe zabawy podwórkowe tj. podchody, berki, zabawa w chowanego, kluchy, jajo, klasy, zbijak oraz wiele innych czasem już zapomnianych…

Twarze dzieci w maskach na obozie

Wieczorami „Czarodzieje mogą wszystko”

Wieczorem będziemy przeżywać przygody z bohaterami książki „Czarodzieje mogą wszystko”. Ta niezwykle mądra księga Dariusza Chwiejczaka o świecie czarów nauczy nas, że marzenia spełniają się dzięki cierpliwemu dążeniu do celu.

„Czym są marzenia? Zamykasz oczy i nagle wszystko jest
możliwe, oczywiście tylko w wyobraźni. Jednak warto zrozumieć,
że to właśnie w myślach sprawy biorą swój początek…”

 

W programie kolonii „Baśniowa operacja: Uśmiech Ogra”:

 • noc Elfów – poszukiwanie magicznych przedmiotów i drzewa elfów,
 • poszukiwanie Ogra – fabularyzowana gra terenowa,
 • Święto Kolorów z pudrem Holi,
 • magiczne sztuczki z Leonem,
 • żonglerka chustami i zabawy rozkręcanymi talerzykami,
 • wyprawa po leśne runo i ukryty skarb,
 • Poi Taniec z kultury Maorysów,
 • zabawy przy ognisku i nocne podchody,
 • bal magicznych stworzeń i postaci.

 

Porządny, dobrze zorganizowany obóz z ciekawym programem dla dzieci.
We wspaniałej scenerii. Aż chciało się tam być.

– mama Małgosia

 

swietokolorow_hola_na_obozie_akademii.jpg

 

A także:

 • Leśne podchody i zabawy integracyjne na świeżym powietrzu
 • Nocne opowieści przy ognisku
 • Turniej siłaczy
 • Warsztaty technik pamięci dla dzieci
 • Tajemnicza wyprawa do lasu z prawdziwym leśniczym
 • Tworzenie monstrualnych baniek mydlanych
 • Rozgrywki w piłkę o czarodziejską nagrodę
 • Zabawy z chustą KLANZY
 • Stare i nowe zabawy podwórkowe
 • Na zakończenia dnia wieczorne czytanie

 

Kadra obozu Akademii:


Kierownikiem obozu jest Dorota Trzcińska, certyfikowany kierownik obozów. Doskonały pedagog, animator czasu wolnego i trener efektywne nauki w Akademii. D. Trzcińska będzie koordynowała pracą wychowawców obozu i dbała o dzieci w hotelu.
Obozy Akademii jako wychowawcy prowadzą certyfikowani opiekunowie z wyższym wykształceniem. Cenieni przez dzieci i rodziców pedagodzy pracujący w szkołach oraz w Akademii jako trenerzy kursów efektywnej nauki.
Śledź codzienne relacje z obozu na Fb Akademii facebook.com/efektywnanaukaolsztyn.

Najlepsze wakacje w Akademii to:

 • bogaty i doprecyzowany w szczegółach program,
 • wspaniali wychowawcy – certyfikowani trenerzy Akademii, na co dzień pracujący z dziećmi, bardzo cenieni przez dzieci i rodziców,
 • doskonała atmosfera i moc atrakcji dla dzieci,
 • dbałość o rozwój społeczny i intelektualny uczestników,
 • wakacyjne warsztaty skutecznych technik zapamiętywania,
 • bezpieczny kontakt z przyrodą,
 • kąpiele w brodziku na strzeżonej plaży pod opieką ratownika i wychowawców,
 • certyfikat organizatora turystyki w woj. W-M nr 9/2016,
 • 15 lat doświadczenia Akademii w edukacji dzieci i organizacji wypoczynku dzieci. Absolwenci prowadzonych przez Akademię kursów szybkiego czytania, technik pamięci, koncentracji, robotyki Lego, matematyki oraz eksperymentów naukowych „Fizyka dla Smyka” należą do najlepszych uczniów w klasie,
 • codzienne fotorelacje z obozu na Facebooku Akademii.

 

wp_20170713_17_48_01_pro.jpg

Pobyt

Wypoczynek blisko domu, bo 30 km od Olsztyna w całorocznym ośrodku wypoczynkowym „Syrenka” w wakacyjnej miejscowości Waplewo nad jez. Maróz. Zakwaterowanie w wygodnych 3 os. pokojach z łazienkami w murowanym pawilonie „Puchatek”. Sprawdź ośrodek oraz dowiedz się jak szybko do niego dojechać z Olsztyna na http://osrodeksyrenka.pl/

Zajęcia odbywać się będą na licznych placach zabaw, boiskach, strzeżonej plaży „Syrenki” oraz pobliskich leśnych polanach. Zawsze pod czujną opieką wychowawców.

Wyżywienie

Zapewniamy całodzienne wyżywienie dla dzieci. Cztery zdrowe posiłki (śniadania, obiady, podwieczorki i kolacje) codziennie przygotowywane przez doskonałych kucharzy ośrodka „Syrenka”.

Najbliższy sklepik znajduje się 800 metrów od ośrodka kolonii. Uczestnicy odwiedzą go tylko pod opieką wychowawców.

Pobyt zaczynamy od obiadokolacji. W dniu wyjazdu będzie śniadanie dla dzieci oraz od godz. 10:30 impreza pożegnalna przy ognisku dla rodziców i dzieci. Będą kiełbaski do upieczenia w ogniu, chleb ze smalcem oraz kiszonymi ogórkami.

 

 

Termin

7 – 13 lipca 2019 r.

Obóz zaczyna się w niedzielę o godz. 15-stej w Marózie k. Olsztynka. Rodzice sami przywożą dzieci i sprawdzają warunki na miejscu. Wspólnie z dzieckiem obejmują pokój.

Obóz kończy się w sobotę . Rodzice do godz 10.00 sprawdzają walizkę dziecka i opuszczają pokój.

O godz. 10.30 rozpoczyna się uroczyste podsumowanie obozu przy ognisku z udziałem obozowiczów i ich rodziców. Do godz 12.30 piekąc kiełbaski, pijąc kawę i jedząc smakołyki przygotowane przez zamkowych kucharzy nastąpi podsumowanie obozu oraz uroczyste wręczenie dyplomów.

Cena kolonii od 1 czerwca:  LAST MINUTE!

(ostatnie miejsca)

1295 zł za pełen obóz ze wszystkimi atrakcjami dla dzieci.

Od ceny odejmuje się dodatkowo upusty:
40 zł – rodzinny lub dla pracowników Michelin i Energa Obrót S.A. i/lub
35 zł – za kolejny wyjazd na obóz Akademii,
jeżeli są należne.

Szczegóły poniżej w zał. 1 „Informacja dla podróżnego przed zawarciem umowy”. Liczba miejsc ograniczona. Cena obozu w następnych miesiącach, po zakończeniu promocji, będzie wyższa.

Rodzice otrzymają fa vat upoważniającą do dofinansowania z zakładu pracy za wypoczynek dziecka.

Jak zapisać dziecko na kolonie:

 1. Wypełnij i wyślij formularz zgłoszeniowy „Skontaktuj się z nami” znajdujący się na samym dole tej strony.
 2. Odbierz mail Akademii z linkiem do umowy.
 3. Wypełnij umowę, wygeneruj ją i wydrukuj. Razem z umową automatycznie wydrukują się 4 załączniki. Wypełnij „Kartę kwalifikacyjną” zał. nr 3 do umowy.
 4. Przyjdź do sekretariatu Akademii podpisać umowę i wpłacić przedpłatę 400 zł gotówką, kartą lub przelewem.
 5. Pozostałą część ceny kolonii można dopłacić do 30 maja.

Dodatkowe informacje o koloniach (wygenerują się automatycznie razem z wypełnioną przez ciebie umową. Możesz je podejrzeć przed wygenerowaniem umowy):

Zarezerwuj miejsce na obozie TERAZ i wskaż przyjaciół, z którymi twoje dziecko ma mieszkać w jednym pokoju. Liczba miejsc jest ograniczona.

 

Zobacz inne oferty Akademii dla dzieci na wakacje 2019 r.:

 

Zobacz fotorelacje z kolonii Akademii w latach poprzednich na Facebooku Akademii – klikając Facebooku Akademii. W zakładce „Zdjęcia” umieściliśmy Album z kolonii. Więcej zdjęć można też znaleźć cofając się na „osi czasu” (wallu) Akademii do wakacyjnych postów z lipca 2015, 16, 17 i 18 r. 🙂

Zarezerwuj wstępnie miejsce dla dziecka TERAZ wypełniając formularz poniżej. skontaktujemy się z tobą niezwłocznie i odpowiemy na ewentualne pytania. Zapraszamy. Liczba miejsc ograniczona.

Zachowujemy reżim sanitarny