Półzimowisko w ferie dla 9-13 latków w Olsztynie

Akademia Nauki w ferie zaprasza dziewczynki i chłopców na ciekawe

Półkolonie w Olsztynie.

Zgłoszone 9-13 latki wezmą udział w warsztatach programowania M-botów i spędzą czas na grach i zabawach, będą chodzić na spacery i szukać skarbów ukrytych w pobliżu olsztyńskiego zamku. W drugim tygodniu zostało już tylko jedno wolne miejsce.Zajęcia od poniedziałku do piątku od 7:30 do 16:30 z przerwami na smaczne posiłki.

Każdego dnia dzieci będą brały udział w dwóch blokach zajęciowych dostosowanych do ich wieku. Dzięki temu półkolonie w Akademii są ciekawe i aktywne. Pełne atrakcji, ale nie przeładowane, wciągające i interesujące.

W pierwszym tygodniu ferii

zapraszamy 9-13 latki na zajęcia:
• Sztuczki magiczne (pół dnia),
• Programowanie świata gry Minecraft (pół dnia).
Szczegółowy opis zajęć znajduje się poniżej. W nawiasie podany jest wiek dzieci, które mogą uczestniczyć w danych zajęciach.
Pobierz umowę >>na pierwszy tydzień ferii dla 9-13 latków<<.

 

W drugim tygodniu ferii

zapraszamy 9-13 latki na zajęcia (zostało jedno wolne miejsce):
• Gry i zabawy. Szukanie skarbów (pół dnia),
• Programowanie świata gry Minecraft (pół dnia).
Szczegółowy opis zajęć znajduje się poniżej. W nawiasie podany jest wiek dzieci, które mogą uczestniczyć w danych zajęciach.
Pobierz umowę >> na drugi tydzień ferii dla 9-13 latków<<.

Zobacz także warsztaty Akademii w ferie przygotowujące do testu na koniec klasy 8. (kliknij po lewej). Oprócz 8-klasistów w zajęciach mogą wziąć udział także ambitni 7-klasiści.

 

Opis zajęć w ferie dla 9-13 latków:

• Gry i zabawy. Szukanie skarbów (pół dnia).
– Gdy na dworze styczniowa plucha lub szaleje zawierucha, do Akademii gnamy i zajęcia zaczynamy: tworzymy, myślimy, doświadczamy i … bałaganu nie zostawiamy – obiecuje autorka i prowadząca zajęcia w Akademii w czasie zimowych półkolonii. – Jeżeli chcesz, by Twoje dziecko spędziło ferie bawiąc się i współpracując, było aktywne i kreatywne, tworzyło własne gry, wiersze, bajki, opowiadania i wykorzystywało do tego przedmioty codziennego użytku to jest to właśnie dla Was .
W czasie półkolonii dzieci będą miały dużo zajęć. Będą grać i bawić się. Tworzyć własne gry planszowe (zabiorą je domu), będą bawić się słowami tworząc niesłychane bajki i opowiadania, aktywnie spędzać czas wychodząc na spacery lub szukając skarbów ukrytych (przez Akademię) w pobliżu olsztyńskiego Zamku lub w pięknych parkach blisko siedziby Akademii.
Będzie więc dużo zabawy i śmiechu w gronie rówieśników.

• Programowanie świata gry Minecraft (pół dnia)
Minecraft to popularna na świecie gra komputerowa napisana w języku Java. Gra jest symulacją życia. Uczestnicy za pomocą wizualnego języka programowania stworzą własny świat Minecraft. W czasie zajęć wcielą się w postać bohatera, który jako jedyny przetrwał zagładę Ziemii i walczy z kosmitami.
W czasie półkolonii uczestnicy będą programować grę. Poznają zasady kodowania w języku Java i stworzą własny świat Minecraft. Będą generować świat gry, budować i niszczyć obiekty, zdobywać przedmioty, odpierać ataki kosmitów i potworów, chcących przejąć władze nad Światem.
Na zajęciach Akademii bawiąc się będą uczyć się programowania. Kto wie, może złapią bakcyla i w przyszłości zostaną cenionymi programistami hojnie wynagradzanymi?

• Magiczne warsztaty „Czary – mary” (pół dnia)
Magia ciekawi, magia wciąga. Każde dziecko chce umieć robić sztuczki i zadziwiać innych. Robić rzeczy niezwykłe i wzbudzać tym podziw. Akademia wie o tym i przygotowała dla dzieci specjalny program pt. „Czary – mary”.
Podczas półkolonii dzieci zgłębią świat magii i iluzji. Prowadzeni przez sprawnego iluzjonistę – trenera Akademii – będą ćwiczyć magiczne sztuczki z lewitującymi i znikającymi przedmiotami, nauczą się czytać w myślach obserwatorów i odgadywać „pomyślane” przez nich liczby i karty. Zdobędą niezwykłe umiejętności np. zawiązywania sznurowadeł bez dotykania butów.
Wszystkie sztuczki oparte są na rozwijaniu umiejętności manualnych i znajomość praw fizyki stosowanych przez magików.

 

Akademia zapewnia w cenie:

– ciekawy program półkolonii z atrakcjami dla dzieci na cały lub na pół dnia,

– drugie śniadanie i podwieczorek, napoje i owoce w czasie przerw,

– bogaty sprzęt i materiały do każdego typu zajęć,

– zajęcia prowadzone przez trenerki i trenerów Akademii posiadających wyższe wykształcenie pedagogiczne, wieloletnie doświadczenie w pracy w placówkach edukacyjnych, lubianych przez dzieci i cenionych przez rodziców,

– od godz. 7:30 do 9:00 oraz 16:00 do 16:30 zajęcia opiekuńcze dla dzieci pracujących rodziców,

– bloki tematyczne w godz. 9:00 – 12:15 oraz 12:45 – 16:00,

– ciepły lunch w godz. 12:15 – 12:45 dla dzieci zapisanych do Akademii na cały dzień,

– spacery, gry i zabawy w parku lub na placu zabaw blisko Zamku,

– każdego dnia fotorelacje z półkolonii na Facebooku.

Miejsce półkolonii w Olsztynie:

Wyposażone sale w siedzibie Akademii Nauki przy ul. Ratuszowej 3/1 w centrum Olsztyna. Pięknie odnowiona kamienica nr 3 (żółta elewacja) obok przychodni zdrowia.

Zajęcia odbywać się będą także w parku i placach zabaw dla dzieci w pobliżu Zamku Kapituły Warmińskiej lub Parku Centralnym w Olsztynie. Można tam dojść z Akademii w 7 minut.

 

Dojazd do Akademii:

Dojazd SAMOCHODEM od ul. Skłodowskiej – Curie lub ul. 1-go Maja,

TRAMWAJEM – przystanek przy Wysokiej Bramie (i dalej przy CH Inka w górę pieszo 200 metrów ul. Skłodowskiej – Curie i skręt w ul. Ratuszową do żółtej kamienicy nr 3).

 

Parking przed Akademią:

Parking Urzędu Miasta przy ul. Ratuszowej – 30 metrów od Akademii. Od godz. jest 16:00 bezpłatny z dużą liczbą WOLNYCH MIEJSC dla kursantów Akademii.

Rano można się także zatrzymać na ul. Skłodowskiej – Curie lub na chwilę wjechać na podwórko naprzeciw wejścia do Akademii.

 

Opłaty za półkolonie w Akademii:

– 505 zł przy zapisie i pełnej zapłacie za półkolonie w okresie promocji do 10 stycznia 2019 r. lub
– 555 zł przy zapisie po promocji, tj. po 10 stycznia 2019 r.
za zajęcia od poniedziałku do piątku, w godz. od 7:30 do 16:30, z drugim śniadaniem, podwieczorkiem i z ciepłym lunchem w sprawdzonym Barze Smart przy ul. 1-go Maja.

Można też zapisać dziecko tylko na pół dnia zajęć od poniedziałku do piątku na:
• „Gry i zabawy. Szukanie skarbów” w cenie 345 zł przy zapisie do 10 stycznia 2019 r. lub 395 zł (po promocji) przy zapisie po 10 stycznia 2019 r. Zajęcia od poniedziałku do piątku po 4 godziny. Grafik dostępny w sekretariacie Akademii.
• „Programowanie świata gry Minecraft” w cenie 445 zł przy zapisie do 10 stycznia 2019 r. lub 495 zł (po promocji) przy zapisie po 10 stycznia 2019 r. Zajęcia od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 12:15.

Zajęcia od poniedziałku do piątku po 4 godziny. Grafik dostępny w sekretariacie Akademii. W cenie zapewnione jest drugie śniadanie. Można dodatkowo wykupić smaczny lunch z grupą.

 

Pełen cennik dostępny w sekretariacie Akademii 89 521 87 45 lub poprzez formularz zgłoszeniowy – na dole strony.
O pierwszeństwie zapisu decyduje data wniesienia pełnej opłaty za półkolonie.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc (do 10 osób w każdej grupie) rezerwację miejsca na półkolonie należy potwierdzić wpłatą 100 zł zaliczki w terminie 3 dni od rezerwacji.

W przypadku braku wpłaty zaliczki w terminie 3 dni od rezerwacji miejsce na półkoloniach może zostać zaoferowane osobie z listy rezerwowej.

Zapraszamy. Dzieciaki uwielbiają zajęcia w Akademii. Liczba miejsc ograniczona do 10 dzieci w grupie.

Zapisz dziecko teraz wypełniając formularz poniżej lub dzwoniąc na tel. 89 521 87 45 do sekretariatu Akademii Nauki w Olsztynie przy ul. Ratuszowej 3.

Zachowujemy reżim sanitarny