Wyprawa Lego na Marsa

NXT – kurs robotyki dla dzieci w czasie półkolonii

Zabawa i nauka programowania robotów pod okiem doświadczonego trenera Akademii w Olsztynie. Edukacyjna zabawa na Czerwonej Planecie dla dziewczynek i chłopców.

Wyprawa na Marsa – opis zajęć:

Uczestnicy półkolonii będą mieli okazję obserwować Marsa przez serwery NASA i sterować zbudowanymi przez siebie robotami z klocków Lego NXT z siedziby Akademii w Olsztynie przy ul. Ratuszowej 3. Roboty będą oczywiście poruszać się na makiecie w Akademii, ale technologia sterowania nimi będzie istnie kosmiczna.

Uczestnicy półkolonii m.in. zbudują marsjańskiego łazika, zaplanują kosmiczną bazę, przeprowadzą akcję ratunkową na Czerwonej planecie, przystąpią do rywalizacji sportowej … robotów. Będą programować i sterować ruchem ruchem robotów za pomocą komputera i komórki. Będzie przy tym dużo zabawy i śmiechu.

Uczestnicy półkolonii poznają język programowania robotami NXT. Za pomocą komputera lub własnych komórek będą wydawali komendy zbudowanym przez siebie pojazdom w celu wypełnienia licznych misji.

Mars – Czerwona Planeta

Mars od zawsze rozpala wyobraźnię ludzi. Elon Musk planuje wysłać na nią ludzi w 2024 roku. Po piętach depczą mu NASA, Chiny oraz twórca Amazona Bezos. Wszyscy oni budują już swoje rakiety o nazwach SpaceX, Blue Origin czy Virgin Galactic. Do wyprawy na Marsa pcha ich głód przygody, chęć znalezienie dla ludzi nowego miejsca do życia oraz wielkie pieniądze. Na Marsie jest wiele drogich minerałów czekających na odkrywców.

 

Naprawimy to!

Opis pierwszej misji przed jaką staną uczestnicy półkolonii.

 

Baza Alpha na Marsie, Sekcja D, Centrum sterowania
20 Sierpnia, 2062 r., 22:26 (Greenwich Mean Time)

– Czy ktoś mógłby wyłączyć alarm? – spytała porucznik Raleigh – Nie mogę się skoncentrować!
Czerwone, migające światła alarmowe na suficie były denerwujące, ale stopniowane wycie alarmu było naprawdę nie do zniesienia. Baza Alpha została postawiona w pełny stan alarmowy, ale tylko pięć osób znajdujących się w sekcji D zdawało sobie sprawę z zagrożenia dla bazy. Komandor Evans od dwóch dni przeprowadzał inspekcję Bazy na Marsie Beta, co pozostawiało dowodzenie w rękach porucznik Raleigh. Siedząc przy swojej konsoli, Kristie Raleigh próbowała odszyfrować dane przesuwające się w dół elastycznych ekranów. Te liczby nie mają żadnego sensu, pomyślała. Zgodnie z tymi odczytami, generatory kopii bezpieczeństwa jeszcze się nie uruchomiły. Sto dwadzieścia centymetrów na lewo od Kristie, przy innej konsoli, inżynier Brian Platt pochylił i szybko wstukał polecenie na swojej wyświetlanej przez laser wirtualnej klawiaturze. Alarm w pomieszczeniu ucichł, ale Kristie ciągle słyszała jego pogłos z innych części bazy.
– Dziękuję. – powiedziała
– Jaki jest stan poboru mocy dla sekcji od A do E?
Światło awaryjne w sali było włączone, wyraźny sygnał, że baterie ciągle działają.
– Ale jak długo? – Zastanawiała się Kristie.
Dwadzieścia pięć minut wcześniej mały deszcz meteorytów rozświetlił niebo. Deszcze meteorytów nie są niczym niezwykłym, ale dzisiaj, kilka większych fragmentów, które nie spłonęły wchodząc w marsjańską atmosferę, uderzyły w przewody zasilania, wywołując spięcie w Alpha ….

wyprawa Lego na Marsa z Akademii w Olsztynie

Materiały:

Każdy uczestnik kursu otrzyma podręcznik kursu i dodatkowe materiały w cenie kursu.

W czasie zajęć będą konstruować roboty z zestawów Lego NXT. Do ich dyspozycji będą dwa boksy firmowe Lego z blisko 3 tysiącami klocków.

Roboty będą poruszały się przy pomocy serwomotorów i wyposażone w czujniki ruchu, dotyku, kolorów i czułe mikrofony.

 

Układ zajęć:

Program „Wyprawa Lego na Marsa”  (20 godzin). Zajęcia odbywać się będą przez 5 kolejnych dni (od poniedzialku do piątku). Codziennie w dwóch 90 minutowych blokach przedzielonych przerwą na posiłek.

Zajęcia odbywają się w 8-12 osobowych grupach. Sprzyja to zawiązaniu przyjacielskich relacji między uczestnikami i pozwala na bezpośredni kontakt trenera z każdym dzieckiem. W takich grupach dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach.

Termin i opłata za kurs:

Skontaktuj się z sekretariatem w celu poznania terminu startu zajęć, aktualnej ceny i przysługujących tobie upustów.

 

Zapisy:

Zapisy ruszyły. Prosimy o dokonanie rezerwacji miejsca na kurs pod nr tel. 089 521-87-45, e-mailem: akademia@efektywna-nauka.pl lub osobiście w sekretariacie Akademii przy ul. Ratuszowej 3/1

 

 

Zachowujemy reżim sanitarny