Wejście do Akademii od ul. Curie-Skłodowskiej 24 (od podwórka)

Do 15 września 2022 r. do Akademii wchodzimy od ul. Marii Curie-Skłodowskiej 24 (wejście pod bramą, przy barze Parowar jak na zdjęciu). Dalej przez podwórko i parking, wzdłuż ogrodzenia po prawej stronie i następnie schodami w dół do tylnego wejścia do kamienicy. Drzwi są otwarte.

Wejście do Akademii od ul. Ratuszowej 3 jest nieczynne z powodu wznowienia prac konserwatorskich w sieni kamienicy. Konserwator zabytków odkrył tam cenne rysunki naścienne z lat 20-stych ubiegłego wieku. Zgodnie z umową z wykonawcą, prace restauratorskie mają zakończyć się do 15 września br.

W następstwie prac, sień będzie wyglądała jak 100 lat temu. Ściany będą zdobić piękne malunki z 20-lecia międzywojennego. Będą one wspaniale wyglądać na tle odrestaurowanego w 2021 roku sufitu przedstawiającego obraz z 1905, czyli w roku wzniesienia kamienicy.–  Na suficie widzimy tu m.in. putto (chłopca- anioła) sypiącego kwiaty  – wyjaśnia konserwatorka zabytków prowadząca prace. – Po bokach (bordiura) są namalowane piwonie, irysy i lilie. Niektóre kwiaty stylizowane są na secesję.

Przepraszamy za chwilowe utrudnienia w wejściu do Akademii. Po wakacjach sień kamienicy Ratuszowa 3 nabierze blasków i (jak zapewnia konserwator zabytków) będzie chlubą Olsztyna.

Zachowujemy reżim sanitarny