Ważne informacje – obozy i kolonie kier. Radek. Wakacje 2019. Akademia w Olsztynie

Poniżej przedstawiamy informację dla rodziców, których dzieci jadą na obozy lub kolonie Akademii w Olsztynie. Warto przeczytać. Dzięki temu dziecko zabierze na wakacje niezbędne rzeczy, a rodzic będzie wiedział jak szybko się z nim skontaktować :-).

 

Kadra i bezpieczna organizacja obozu/kolonii Akademii w Olsztynie

Obóz organizujemy zgodnie z obowiązującymi przepisami i zgłaszamy w kuratorium oświaty. Oferowane przez nas miejsce wypoczynku dzieci spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa.

Szczególną staranność przywiązujemy do doboru kadry. Zatrudniamy trenerów Akademii posiadających uprawnienia wychowawcy lub kierownika obozu. Osoby o wysokich kwalifikacjach i wspaniałym podejściu do dzieci.

Karta Kwalifikacyjna Uczestnika

Wraz z Umową na obóz prosimy o złożenie wypełnionej Karty Kwalifikacyjnej. Zgodnie z obowiązującymi przepisami jest ona warunkiem dopuszczenia dziecka do udziału w obozie. Prosimy o wpisanie wszelkich Państwa uwag (w szczególności dotyczących zdrowia dziecka). Wszystkie informacje zawarte w Karcie pomogą nam w zapewnieniu bezpiecznego wypoczynku dzieci.

Pieniądze i rzeczy wartościowe uczestników

Zachęcamy, aby w pierwszym dniu obozu dziecko zdeponowało pieniądze i inne cenne rzeczy u wychowawcy. Zapewniamy bezpieczeństwo powierzonych rzeczy i pieniędzy. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy, telefony i pieniądze dziecka, które nie zostały zdeponowane u wychowawcy.

Opieka medyczna

Zapewniamy opiekę medyczną zgodnie z obowiązującymi przepisami. Adres placówki zdrowia, której personel będzie świadczyć potrzebną pomoc medyczną na rzecz uczestników obozu znajduje się u kierownika obozu.

Zasady kontaktu telefonicznego

Wiemy jak ważny jest kontakt z dzieckiem. Dlatego kierownik obozu posiada służbowy telefon kom. 600 335 620. Telefon aktywny będzie w dniu rozpoczęcia obozu do końca trwania turnusu. Jeśli będą mieli Państwo jakiekolwiek uwagi związane z pobytem dziecka to prosimy o kontakt
z kierownikiem obozu. Z wieloletnich doświadczeń wynika, że większość spraw i ew. problemów można rozwiązać natychmiast na miejscu. Prosimy dzwonić w godz. 8.30 – 9.00, 13.30 – 14.30 lub 21.00 – 21.30. Kierownik obozu pracuje i aktywnie uczestniczy w życiu obozu.

Telefon komórkowy dziecka

Ze względu na aktywny program od pierwszego dnia trwania obozu dzieci mają obowiązek pozostawiania telefonów komórkowych w swoich pokojach lub deponować je u wychowawcy. Podczas wielu zajęć i zabaw telefon może przeszkadzać, zniszczyć się lub zgubić. Dlatego też ustanowiliśmy powyższe zasady.

Prosimy dzwonić do dziecka w czasie przerwy (w godzinach 13.30 – 14.30) lub godzinach podanych przez kierownika obozu podczas spotkania rozpoczynającego obóz.

Fotorelacja z obozu/kolonii na facebooku

Codziennie kierownik obozu będzie publikował na facebooku Akademii www.facebook.com/efektywnanaukaolsztyn zdjęcia dokumentujące zajęcia obozowe z danego lub poprzedniego dnia. Prosimy śledzić.

Program ogólny obozu/kolonii

7.30 pobudka

7.30 – 8.00 poranna toaleta

8.00 – 8.30 śniadanie

8.30 – 9.00 sprzątanie w pokojach i przygotowania do zajęć

9.00 – 13.00 zajęcia programowe

13.00 – 13.30 obiad

13.30 – 14.30 odpoczynek i czas wolny

14.30 – 18.30 zajęcia programowe, podwieczorek

18.30 – 19.00 kolacja

19.00 – 21.00 pogodny wieczór /zajęcia programowe

21.00 – 21.30 wieczorna toaleta

21.30 – 22.00 głośne czytanie dzieciom ciekawych książek przez kadrę obozu

22.00 – 7.30 CISZA NOCNA

Program ogólny obozu w uzasadnionych sytuacjach może zostać zmieniony przez Kierownika obozu.
 

Zakwaterowanie

Uczestnicy będą kwaterowani w pokojach od godz. 14:30 w dniu przyjazdu. O godz. 15:00 spotkanie rozpoczynające obóz z kierownikiem obozu, wychowawcami, uczestnikami i rodzicami.

Jeżeli mają Państwo prośbę dotyczącą zakwaterowania, prosimy o zaznaczenie tego pod podpisem na Umowie na obóz. W miarę możliwości spełnimy Państwa oczekiwania, ale nie jesteśmy w stanie tego zagwarantować.

Zakończenie obozu

10:00-10:30 wykwaterowanie i zabranie rzeczy dzieci z pokojów. O godz. 12:00 wszystkie spakowane przez uczestników rzeczy, a nie odebrane przez opiekunów, zostaną przeniesione do specjalnie przygotowanego do tego celu pomieszczenia.

10:30-12:30 impreza przy ognisku kończąca obóz. Akademia w cenie obozu zapewnia także catering dla Uczestnika i 2 odbierających Rodziców w czasie ogniska pożegnalnego. Nie można dokupić cateringu dla dodatkowych osób. Dodatkowy catering dla dodatkowych osób Klient zapewni we własnym zakresie.

Ubiór dzieci na obozie/koloniach

Większość zajęć odbywać się będzie na świeżym powietrzu. Dlatego prosimy, aby dziecko zabrało na obóz także:

 

Dojazd na miejsce obozu/kolonii

Dzieci są dowożone i odwożone z miejsca obozu przez opiekunów. Dzięki temu rodzice lub inni dorośli członkowie rodziny będą mogli osobiście sprawdzić warunki pobytu i zwiedzić obiekt. Prosimy o przyjazd na miejsce obozu 30 minut przed porą zakwaterowania. Dziecko należy przekazać pod opiekę wychowawcy, który będzie czekał na Państwa na miejscu od godz. 15.00.

Obóz kończy się o godz. 12.30. Wcześniej w godz. 10.30-12.30 odbędzie się piknik dla rodziców i dzieci.  Serdecznie zapraszamy. Rodzice sami odbierają dziecko z obozu.

Linki do stron ośrodków wypoczynkowych Akademii znajdują się w prezentacjach poszczególnych obozów lub kolonii na www.efektywna-nauka.pl/obozy/ ,w zakładce Wakacje 2019.

 

Z pozdrowieniami,

Zespół Akademii w Olsztynie

Zachowujemy reżim sanitarny