Szymon ma 9 lat i jest mistrzem pamięci

Szymon ma 9 lat i jest mistrzem pamięci. Na zajęciach Akademii w Olsztynie, z pamięci odtworzył 341 wyrazów. Nauczył się ich dla przyjemności, bo „kręcą go” techniki pamięci.

– Szymon jest niezwykły – powiedział trener Akademii Kamil Wiśniewski – Pasjonuje się technikami zapamiętywania poznanymi na kursie Akademii. Im więcej ma słów do zapamiętania, tym większą ma z tego satysfakcję. Ma też inne niezwykłe umiejętności. Potrafi np. szybko czytać ze zrozumieniem teksty ułożone „do góry nogami”.

Akademia prowadzi zajęcia efektywnej nauki w Olsztynie dla dzieci w wieku 6-18 lat. Co roku w kursach Akademii szybkiego czytania i technik pamięci bierze udział kilkaset osób w 6-12 osobowych grupach. Wszyscy odnoszą duże lub większe sukcesy. Najlepsi osiągają ponadprzeciętne wyniki. Z myślą o nich powstała Księga Rekordów Akademii.

Szymon jest najmłodszym mistrzem Akademii wpisanych do Księgi. Po mistrzowsku opanował łańcuchową metodę zapamiętywania i przy jej pomocy potrafi zapamiętać niesamowite ilości informacji. Robi to dla przyjemności. Tak też było w styczniu 2020 r. kiedy to poprosił trenera kursu Akademii, w którym uczestniczył jako 2-go klasista, o przygotowanie długiej listy wyrazów do nauczenia się. Otrzymał je na maila i na najbliższych zajęciach powtórzył je z pamięci w obecności trenera i innych kursantów.

– Szymon szybko i płynnie podawał wyrazy – relacjonował trener Kamil. – Bezbłędnie powtórzył wszystkie 341 wyrazy w odpowiedniej kolejności. Ledwo nadążałem sprawdzać z kartki „zadane” wyrazy. Szymon ma niesamowitą pamięć i jeszcze o nim usłyszymy.

Zachowujemy reżim sanitarny