Kurs szybkiego czytania, zapamiętywania i podstaw psychologii dla uczniów szkół średnich

Szybkie czytanie i dobra pamięć, podstawy psychologii dla uczniów szkół średnich

Program ten to kompletny zestaw technik pozwalający na zbudowanie własnego, niezwykle skutecznego systemu przyspieszonego uczenia się w szkole i pracy. System ten ma służyć nie tylko do zdobywania lepszych ocen, ale przede wszystkim ma być uniwersalnym sposobem szybkiego pozyskiwania nowej wiedzy. Ekonomiści mówią jasno „Za parę lat albo będziesz umiał szybko się uczyć i co kilka lat zdobywał nowy zawód, albo zostaniesz wyparty z dynamicznie zmieniającego się rynku pracy przez kolejne roczniki absolwentów”.

Dodatkowymi korzyściami z kursu szybkiego czytania są: wzmocnienie refleksu intelektualnego oraz odkrycie własnych mocnych stron i talentów. Na zajęciach kursanci poznają również wiele użytecznych technik mających korzenie w coachingu i mentoringu, które pozwolą dotrzeć do osobistych motywatorów i popracować nad celami życiowymi.

W czasie kursu uczestnicy podejmą także próbę określenia swoich mocnych i słabych stron, zainteresowań. Poznają zawody dające satysfakcję lub interesujące zarobki. Dyskutując w grupie zastanowią się co mogliby robić po zakończeniu szkoły.

Integralnym elementem kursu są techniki pamięciowe. Tak jak na siłowni zawodnicy ćwiczą mięśnie, tak my w czasie kursu używamy technik pamięciowych do rozćwiczenia mózgu. Przygotowujemy go w ten sposób do przyjmowania na raz wielokrotnie większej dawki informacji. Dzięki opanowaniu umiejętności szybkiego czytania nasi kursanci czytają min. 3-5 razy szybciej. Niektórzy i 100 razy więcej.

Dodatkowo w czasie kursu oferujemy trening walki ze stresem, koncentracji, żonglowania 3 piłkami i autoprezentacji. Umiejętności te wspierają proces szybkiego czytania.

 

Tak, polecam kurs w Akademii, bo można się czegoś nauczyć. Zacząłem szybciej czytać, zapamiętywać i koncentrować się.

Polecam, bo jest to bardzo ciekawy i zajmujący kurs.

Dobre techniki pamięciowe, czytanie ze zrozumieniem, dużo pracy z tekstem. Przydaje się w szkole.

Ten kurs przekonał mnie do rozpoczęcia studiów doktoranckich.

Materiały:

Każdy uczestnik kursu otrzyma podręcznik kursu i dodatkowe materiały w cenie kursu.

Układ zajęć:

Kurs trwa 2 semestry (54 godziny).
Zajęcia rozpoczynają się na przełomie września i października.
Zajęcia odbywają się jeden raz w tygodniu (110 minut + 5 minut przerwy) w piątki w godzinach: 18.30-20.25 lub w soboty w godz. 13.20-15:15.
Plan zajęć dostosowujemy do kalendarza szkolnego.
Zajęcia odbywają się w 10-12 osobowych grupach. Sprzyja to zawiązaniu przyjacielskich relacji między uczestnikami i pozwala na bezpośredni kontakt trenera z każdym kursantem.
Kurs obejmuje 27 spotkań. W przypadku nieobecności na zajęciach (choroba, wyjazd, …). Akademia zapewnia bezpłatne konsultacje z trenerem kursu. Zgodnie z regulaminem zajęć Akademii odbywają się one raz w miesiącu dla minimum 2 kursantów w terminie uzgodnionym przez trenera z sekretariatem Akademii.

Opłata za kurs:

Opłata za kurs wynosi od 160 zł miesięcznie. W przypadku wpłaty jednorazowej oferujemy duży upust. Więcej o upustach, systemie ratalnym, cenach i dodatkowych korzyściach z uczestnictwa w kursach Akademii można znaleźć w zakładce „Dla kursantów”.

Zapisy:

Zapisy na nowy rok szkolny trwają od marca do października.

Prosimy o dokonanie rezerwacji miejsca na kursie pod nr tel. 089 521-87-45, e-mailem: akademia@efektywna-nauka.pl lub osobiście w sekretariacie Akademii przy ul. Ratuszowej 3/1