Kurs szybkiego czytania, zapamiętywania i podstaw psychologii dla uczniów szkół średnich

Kurs dla licealistów i uczniów technikum. Podstawy psychologii, wsparcie w nauce i pomoc przy wyborze studiów lub zawodu.

Program ten to kompletny zestaw technik pozwalający na zbudowanie własnego, niezwykle skutecznego systemu przyspieszonego uczenia się w szkole i pracy. System ten ma służyć nie tylko do zdobywania lepszych ocen, ale przede wszystkim ma być uniwersalnym sposobem szybkiego pozyskiwania nowej wiedzy. Ekonomiści mówią jasno „Za parę lat albo będziesz umiał szybko się uczyć i co kilka lat zdobywał nowy zawód, albo zostaniesz wyparty z dynamicznie zmieniającego się rynku pracy przez kolejne roczniki absolwentów”.

Dodatkowymi korzyściami z kursu szybkiego czytania są: wzmocnienie refleksu intelektualnego oraz odkrycie własnych mocnych stron i talentów. Na zajęciach kursanci poznają również wiele użytecznych technik mających korzenie w coachingu i mentoringu, które pozwolą dotrzeć do osobistych motywatorów i popracować nad celami życiowymi.

W czasie kursu uczestnicy podejmą także próbę określenia swoich mocnych i słabych stron, zainteresowań. Poznają zawody dające satysfakcję lub interesujące zarobki. Dyskutując w grupie zastanowią się co mogliby robić po zakończeniu szkoły.

Integralnym elementem kursu są techniki pamięciowe. Tak jak na siłowni zawodnicy ćwiczą mięśnie, tak my w czasie kursu używamy technik pamięciowych do rozćwiczenia mózgu. Przygotowujemy go w ten sposób do przyjmowania na raz wielokrotnie większej dawki informacji. Dzięki opanowaniu umiejętności szybkiego czytania nasi kursanci czytają min. 3-5 razy szybciej. Niektórzy i 100 razy więcej.

Dodatkowo w czasie kursu oferujemy trening walki ze stresem, koncentracji, żonglowania 3 piłkami i autoprezentacji. Umiejętności te wspierają proces szybkiego czytania.

Tak, polecam kurs w Akademii, bo można się czegoś nauczyć. Zacząłem szybciej czytać, zapamiętywać i koncentrować się.

Polecam, bo jest to bardzo ciekawy i zajmujący kurs.

Dobre techniki pamięciowe, czytanie ze zrozumieniem, dużo pracy z tekstem. Przydaje się w szkole.

Materiały:

Każdy uczestnik kursu otrzyma podręcznik kursu i dodatkowe materiały w cenie kursu.

Układ zajęć:

Kurs rozpoczyna się na przełomie września i października.

Zajęcia odbywają się jeden raz w tygodniu (2 godziny lekcyjne), w stałych godzinach „po szkole” w dni robocze np. od godz. 16:30 i 18:30 lub w soboty.

Grafik kursu w Akademii dostosowany jest do kalendarza szkolnego. W czasie dni wolnych w szkole nie ma zajęć w Akademii.

Kurs trwa 2 semestry (27 spotkań) w trybie stacjonarnym. W przypadku ogłoszenia stanu pandemii, zajęcia będą odbywały się zdalnie.

Zajęcia prowadzone są w małych grupach:
– do 10 osób w salach Akademii przy ul. Ratuszowej 3 lub
– 10-12 osobowych w wynajętych salach w szkołach na terenie Olsztyna lub okolic.

Sprzyja to zawiązaniu przyjacielskich relacji między uczestnikami i zapewnia bezpośredni kontakt trenera z każdym kursantem. W takich grupach młodzież chętnie uczestniczy w zajęciach.

Uwaga rodzicu. Zbierz grupę i zaproponuj zajęcia w szkole twojego dziecka :-).

Akademia zapewnia rodzicom możliwość uczestniczenia w wybranych zajęciach dziecka. Dzięki temu rodzice poznają techniki efektywnej nauki stosowane przez trenera w czasie kursu i mogą pomóc dziecku w nauce w domu.

W przypadku nieobecności na zajęciach (choroba) Akademia zapewnia bezpłatne konsultacje z trenerem kursu, które będą odbywać się zgodnie z regulaminem zajęć Akademii.

Opłata za kurs:

Opłata za kurs wynosi od 170 zł miesięcznie. W przypadku wpłaty jednorazowej oferujemy duży upust. Oferujemy także rabaty za kolejny kurs w Akademii lub rodzinny np. dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny.

Zapisy:

Zapisy na nowy rok szkolny odbywają się od czerwca do września 2021.
O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc w grupach jest ograniczona ze względu na obostrzenia epidemiczne.

Zajęcia odbywać się będą w bezpieczny sposób z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Prosimy o dokonanie rezerwacji miejsca na kursie pod nr tel. 89 521-87-45, e-mailem: akademia@efektywna-nauka.pl lub osobiście w sekretariacie Akademii przy ul. Ratuszowej 3/1

Zachowujemy reżim sanitarny