Szybkie czytanie i pamięć, podstawy psychologii dla uczniów szkół średnich

Opis kursu:

Program ten to kompletny zestaw technik pozwalający na zbudowanie własnego, niezwykle skutecznego systemu przyspieszonego uczenia się w szkole i pracy. System ten ma służyć nie tylko do zdobywania lepszych ocen, ale przede wszystkim ma być uniwersalnym sposobem szybkiego pozyskiwania nowej wiedzy. Ekonomiści mówią jasno „Za parę lat albo będziesz umiał szybko się uczyć i co kilka lat zdobywał nowy zawód, albo zostaniesz wyparty z dynamicznie zmieniającego się rynku pracy przez kolejne roczniki absolwentów”.

Dodatkowymi korzyściami z kursu szybkiego czytania są wzmocnienie refleksu intelektualnego oraz odkrycie własnych mocnych stron i talentów. Na zajęciach poznasz również wiele użytecznych technik mających korzenie w coachingu i mentoringu, które pozwolą tobie dotrzeć do osobistych motywatorów i popracować nad celami życiowymi.

Czytamy w Polsce ze średnią szybkością 200-250 słów/min. i nie odbiegamy w tej mierze od średniej europejskiej Ale – co ciekawe – przychodzimy na świat z naturalną możliwością czytania w tempie 1000 słów/min., czyli co najmniej pięć razy szybciej. To z założenia potrafi układ oko-mózg, tak nas wyposażyła Natura. Dlaczego więc czytamy tak wolno?

Ponieważ nauczyła nas tego szkoła. Kurs jest swego rodzaju rewitalizacją dorosłego człowieka i przywracaniem utraconych umiejętności naturalnego (oko – mózg) czytania. W szkole nauczyliśmy się czytać, tak – ale wolno. Bardzo wolno. Bo nawet wspomniane 1000 słów/min. są niczym w porównaniu z obecnym rekordem Polski (35 tysięcy słów/min), czy rekordami świata, ocierającymi się już o 90 tys. słów/min. Przy tych szybkościach od czytania „bolą ręce” (nie nadążasz z odwracaniem stronic….), rekordzista Polski „Chłopów” Reymonta czytałby w 27 minut…. Oczywiście z pełnym rozumieniem i zapamiętaniem!

Co konkretnie spowalnia nasze czytanie do tak żenująco niskiego poziomu? Trzy największe „grzechy” to: subwokalizacja, ograniczenie peryferyjności widzenia i regresja. Zrób mały eksperyment, i to w tej chwili. Wróć do początku tego tekstu i przeczytaj raz jeszcze kilka pierwszych zdań. Teraz. A potem wróć do tego miejsca. Zrobione? Zapytam: czy przypadkiem nie łapiesz się na tym, ze czytając zadany tekst powtarzałeś po cichu, „w myślach” czytane słowa? Mówiłeś do siebie czytanym tekstem? Słowo po słowie? To jest właśnie subwokalizacja. Mówimy z maksymalną prędkością ok. 350 słów/min (400 słów/min., już na granicy bełkotu, wypowiada komentator sportowy na kilkanaście sekund przed strzeleniem bramki). A więc chociażbyś nie wiem jak się starał, czytając w ten sposób nie przekroczysz granicy szybkości mówienia!.

Integralnym elementem kursu są techniki pamięciowe. Tak jak na siłowni zawodnicy ćwiczą mięśnie, tak my w czasie kursu używamy technik pamięciowych do rozćwiczenia mózgu. Przygotowujemy go w ten sposób do przyjmowania na raz wielokrotnie większej dawki informacji. Dzięki opanowaniu umiejętności szybkiego czytania nasi kursanci czytają min. 3-5 razy szybciej. Niektórzy i 100 razy więcej.

Dodatkowo w czasie kursu oferujemy trening walki ze stresem, koncentracji, żonglowania 3 piłkami i autoprezentacji. Umiejętności te wspierają proces szybkiego czytania.

Posłuchaj 2 minutowej audycji w radio Planeta FM na temat tego korzyści z szybkiego czytania (kliknij podkreślenie)

Opinie kursantów

  • Tak, polecam kurs w Akademii, bo można się czegoś nauczyć. Zacząłem szybciej czytać, zapamiętywać i koncentrować się.
  • Bo jest to bardzo ciekawy i zajmujący kurs.
  • Dobre techniki pamięciowe, czytanie ze zrozumieniem, dużo pracy z tekstem. Przydaje się w szkole.
  • Ten kurs przekonał mnie do rozpoczęcia studiów doktoranckich.

Materiały:

Każdy uczestnik kursu otrzyma podręcznik kursu i dodatkowe materiały w cenie kursu.

Układ kursu:

Kurs trwa 12 tygodni. Zajęcia jeden raz w tygodniu po 2,5h (od godz. 16:00).

Zajęcia w grupach 8-12 osób.

Zajęcia w Olsztynie w siedzibie Akademii Nauki przy ul. Ratuszowej 3/1.

Opłaty za kurs:

Cena kursu wynosi:

650 zł dla uczących się i pracowników naukowych
690 zł dla dorosłych
przy płatności jednorazowej.

W przypadku wpłaty jednorazowej oferujemy duży upust. Opłata za kurs może być rozłożona na raty. Więcej o upustach, systemie ratalnym, cenach i dodatkowych korzyściach z uczestnictwa w kursach Akademii można znaleźć w zakładce „Dla kursantów”.

Zapisy:

Zapraszamy na bezpłatne lekcje pokazowe kursów Akademii. Chcemy dać Państwu możliwość poznania metodologii, programów, trenerów czy siedziby Akademii przed kursem. Dzięki lekcjom pokazowym nasi kursanci „nie kupują kota w worku”.

Udział w prezentacjach jest bezpłatny i do niczego nie zobowiązuje. Celem lekcji jest przekazanie wiedzy o kursie i Akademii oraz ułatwienie osobom zainteresowanym podjęcie przemyślanej decyzji o wyborze kursu.

Prosimy o dokonanie rezerwacji miejsca na kurs pod nr tel. 089 521-87-45, e-mailem: akademia@efektywna-nauka.pl lub osobiście w sekretariacie Akademii przy ul. Ratuszowej 3/1

Przekonaj się, że można lepiej, szybciej i łatwiej się uczyć i pracować wykorzystując nieograniczony potencjał własnego mózgu.