Survival w warmińskiej głuszy – obóz letni dla 10-13 latków 2018

Nietypowa przygoda niedaleko od domu, lecz z dala od cywilizacji z gwarancją przeżycia. Pośród lasów, jezior i rzek. Siedmiodniowy obóz dla 10 – 13 letnich dziewcząt i chłopców.W tym roku przygotowaliśmy dwa obozy survivalowe. O podobnym programie lecz różnym stopni intensywności. Oba są zrobione z myślą o dzieciach i dla nich. Obozy prowadzić będą doświadczeni wychowawcy z uprawnieniami ratowników wodnych, harcerze, żeglarze i trenerzy technik pamięci Akademii Nauki w Olsztynie. Osoby sprawdzone i zaprawione w survivalu.

Opinie nt. obozu survivalowego Akademii:

Polecam. Fantastyczni opiekunowie, ciekawy program. Dziecko na pewno nie będzie się nudziło. My zaliczyliśmy półkolonie dwa lata temu i obóz tego lata. Pełen profesjonalizm i absolutnie cudowne podejście do dziecka. Mój synek był mega zadowolony. Prosił żeby zapisać go na wszystkie turnusy.
Mama obozowicza

Poleciłbym obóz, ponieważ zajęcia były ciekawe: pogoń za lisem, zjazd z tyrolki, łowienie ryb, robienie zielnika, szałasu, karaoke, basen, jedzenie, wychowawcy, ogólnie wszystko.
Antek, 11 lat

Według mnie obóz był doskonały. Najbardziej podobało mi się budowanie szłasu. Robiliśmy wędki.
Szymon, 12 lat

Na obozie jest bardzo fajnie i dużo się uczysz o roślinach i zwierzętach. Są super warunki i jest bardzo śmiesznie. Chciałabym, żeby obóz był dłuższy.
Martyna, 11 lat

 

W programie (podstawowy dla obu obozów):

 • poszukiwanie skarbu z mapą,
 • podchody i nocna wyprawa do lasu,
 • budowanie szałasu i rozpalanie ogniska,
 • rozpoznawanie roślin i tropów zwierząt,
 • warsztaty posługiwania się mapą i kompasem,
 • bieg na orientację,
 • wypady rowerem do lasu,
 • spływ kajakowy,
 • wyprawa na ryby,
 • rozgrywki sportowe i zabawy z piłkami,
 • wieczorne czytanie z „dreszczykiem”.

Polecam na 100%. Fachowa opieka, obóz ekstra.
– Julita

Na obozach będą także:

 • zajęcia integracyjne i budowanie bezpieczeństwa,
 • częste kąpiele w ośrodkowym wolnostojącym basenie,
 • rozgrywki sportowe i zabawy na świeżym powietrzu,
 • gry terenowe skautów amerykańskich,
 • warsztaty technik zapamiętywania,
 • robienie pizzy wg własnego przepisu,
 • warsztaty kulinarne wędzenia mięs i ryb wraz z degustacją.

Najlepsze wakacje w Akademii to:

 • bogaty i doprecyzowany w szczegółach program,
 • wspaniali wychowawcy – certyfikowani trenerzy Akademii Nauki, na co dzień pracujący z dziećmi, bardzo cenieni przez dzieci i rodziców,
 • doskonała atmosfera i moc atrakcji dla dzieci,
 • dbałość o bezpieczeństwo oraz rozwój społeczny i intelektualny uczestników,
 • bezpieczny kontakt z przyrodą i zwierzętami,
 • 15 lat doświadczenia Akademii w edukacji dzieci i organizacji wypoczynku dzieci. Absolwenci prowadzonych przez Akademię Nauki kursów szybkiego czytania, technik pamięci, koncentracji, robotyki Lego, matematyki oraz eksperymentów naukowych „Fizyka dla Smyka” należą do najlepszych uczniów w klasie,
 • codzienne fotorelacje z obozu na Facebooku Akademii.


Uczestnicy obozu survivalowego wyruszają na nocne łowy

 

Wyżywienie (oba obozy)

Zapewniamy całodzienne wyżywienie dla dzieci. Cztery zdrowe posiłki codziennie przygotowywane na miejscu przez doskonałych kucharzy ośrodków.

Dodatkowo w programie obozu „Hardcore” będą warsztaty wędzenia mięs i ryb oraz pieczenie pizzy wg pomysłu i smaku uczestników.

Pobyt na obu obozach zaczynamy od obiadokolacji. W dniu wyjazdu będzie śniadanie dla uczestników oraz impreza pożegnalna przy ognisku dla rodziców i uczestników.


(1) Obóz survivalowy z „Gwarancją przeżycia”

dla odważnych dziewcząt i chłopców w ośrodku Almatur nad jez. Gim (Nowa Kaletka). Impreza oznaczona jest pieczęcią „Gwarancja przeżycia”. Skierowana jest do 10-13 latek/ów chcących przeżyć przygodę na łonie natury, z dala od cywilizacji. Moc atrakcji zapewniona.

 

Pobyt

Wypoczynek w ośrodku „Almatur” nad jez. Gim (Nowa Kaletka). Obiekt posiada własną plażę, strzeżone kąpielisko z ratownikiem, boiska do gry w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę i paletkę.

Poznaj ośrodek na www.kaletka.olsztyn.pl i dowiedz się jak szybko dojechać tam z Olsztyna drogą 598 (na Butryny). W centrum Nowych Kaletek skręć w lewo jak do ośrodka Kłobuk. Jedź wzdłuż brzegu jeziora drogą z płyt betonowych ok. 2 tys. metrów.

Uczestnicy obozu będą zakwaterowani w głównym budynku w przestronnych 3-4 os. pokojach z własną łazienką i wc.

Zajęcia będą odbywać się na terenie ośrodka i w sąsiadujących lasach. Będą częste kąpiele na strzeżonym kąpielisku, liczne gry i zabawy sportowe pod czujną opieką wychowawców.

 

Termin

29 lipca – 4 sierpnia 2018 r.

Obóz zaczyna się w niedzielę o godz. 15-stej w ośrodku „Almatur” ok. 30 km od Olsztyna. Rodzice sami przywożą dzieci i sprawdzają warunki na miejscu. Wspólnie z dzieckiem obejmują pokój.

Obóz kończy się w sobotę o godz. 12. Rodzice odbierają dzieci.

Na zakończenie obozu zapraszamy rodziców oraz opiekunów na podsumowanie obozu. O godz 10.00 pakujemy walizkę dziecka i opuszczamy pokój. O godz. 10.30 zaczynamy uroczyste podsumowanie obozu przy ognisku. Do godz 12.00 miło spędzamy czas gawędząc o obozowych przygodach, piekąc kiełbaski, pijąc kawę i jedząc smakołyki przygotowane przez gospodarzy.

 

Pobierz dokumenty potrzebne do zapisania dziecka na obóz: (będą dostępne od 15 lutego 2018 r.)

 

Cena

1285 zł za pełen obóz ze wszystkimi atrakcjami dla dzieci.

Oferujemy upusty przy zapisie do 30 maja 2018 r. Szczegóły powyżej w umowie do pobrania.

Liczba miejsc ograniczona

Rodzice otrzymają fa vat upoważniającą do dofinansowania z zakładu pracy za wypoczynek dziecka.

 

(2) Obóz survivalowy „Hardcore”

dla silnych ciałem i duchem dziewcząt i chłopców w wieku 10-13 lat. W ośrodku „Stary Folwark” nad jez. Tumiańskim. Impreza określona jest jako „Hardcore”. Będzie bardziej intensywna niż obóz w Nowej Kaletce. Na uczestniczki /ów czeka także noc w szałasie po środku lasu, warsztaty pieczenia ryb i mięs (produkty zapewnia organizator), spływ kajakowy. Wymagana duża sprawność fizyczna. Tylko 15 miejsc.

Pobyt

Wypoczynek w całorocznym ośrodku „Starym Folwarku” nad jez. Tumiańskim na skraju warmińskiego lasu. Na terenie ośrodka jest wolnostojący basen, boiska do gry w piłkę nożną i siatkówkę, tyrolka do zjeżdżania po linie. Poznaj ośrodek na http://staryfolwark.com.pl/nf/ i dowiedz się jak szybko dojechać tam z Olsztyna drogą E-16.

Uczestnicy obozu będą zakwaterowani w gościnnym murowanym budynku z przestronnymi 3-4 osobowych pokojami z własnymi łazienkami i wc. Dla chętnych (jedna noc) nocleg na sianie w wiekowej stodole. Planowana jest także noc w szałasie w lesie.

Zajęcia będą odbywać się na terenie ośrodka i w sąsiadujących warmińskich lasach. Będą wycieczki rowerowe, spływ kajakowy, częste kąpiele w ośrodkowym wolnostojącym basenie, liczne gry i zabawy sportowe pod czujną opieką wychowawców.

Termin

05 – 11 sierpnia 2018 r.

Obóz zaczyna się w niedzielę o godz. 15-stej w ośrodku „Starym Folwarku” ok. 30 km od Olsztyna. Rodzice sami przywożą dzieci i sprawdzają warunki na miejscu. Wspólnie z dzieckiem obejmują pokój.

Obóz kończy się w sobotę o godz. 12. Rodzice odbierają dzieci.

Na zakończenie obozu zapraszamy rodziców oraz opiekunów na podsumowanie obozu. O godz 10.00 pakujemy walizkę dziecka i opuszczamy pokój. O godz. 10.30 zaczynamy uroczyste podsumowanie obozu przy ognisku. Do godz 12.00 miło spędzamy czas gawędząc o obozowych przygodach, piekąc kiełbaski, pijąc kawę i jedząc smakołyki przygotowane przez gospodarzy.

 

Pobierz dokumenty potrzebne do zapisania dziecka na obóz: (będą dostępne od 15 lutego 2018 r.)

 

Cena

1285 zł za pełen obóz ze wszystkimi atrakcjami dla dzieci.

Oferujemy upusty przy zapisie do 30 maja 2018 r. Szczegóły powyżej w umowie do pobrania.

Liczba miejsc ograniczona

Rodzice otrzymają fa vat upoważniającą do dofinansowania z zakładu pracy za wypoczynek dziecka.

 

Przy wniesieniu opłaty rezerwacyjnej przed 30 maja 2018 r. otrzymasz prawo wskazania pokoju i przyjaciół, z którymi twoje dziecko ma mieszkać. Liczba miejsc jest ograniczona.

 

Zobacz pozostałe oferty Akademii Nauki dla dzieci na wakacje.

 

Zobacz fotorelację z obozu detektywistecznego Akademii w Janczarach w 2017 r. na Facebooku Akademii – klikając Facebooku Akademii. W zakładce „Zdjęcia” umieściliśmy Album z obozów. Więcej zdjęć można znaleźć cofając się na „osi czasu” (wallu) do postów z lipca 2017 r. 🙂

Zachowujemy reżim sanitarny