Roboty lego – metodyka zajęć

Kursy programowania i budowy funkcjonalnych robotów z klocków Lego zostały zaprojektowane dla:

Oferujemy także:

Akademia zaprasza na kursy robotyki i programowania dla chłopców i dziewcząt na bazie klocków Lego. Programy dostosowane są do wieku uczestników i są zgodne z podstawą programową MEN do nauki techniki i informatyki w szkołach podstawowych i gimnazjum.

Na każdych zajęciach uczestnicy pracując w 2 osobowych zespołach:

dla dzieci olsztyn

dla dzieci olsztyn

dla dzieci olsztyn

 

Każdy 2os. zespół w czasie zajęć ma do swojej dyspozycji:

 

Akademia przygotowała także ofertę dla rodziców. Mogą oni wraz z dzieckiem uczestniczyć w specjalnie zaprojektowanych warsztatach rodzinnych Lego Education. W trakcie 3 godzinnych zajęć, przy wsparciu trenera Akademii, rodzic z dzieckiem samodzielnie zbudują i zaprogramują min. 2 roboty. Dorośli dowiedzą się także z pierwszej ręki jak wygląda kurs.

Celem kursów nie jest układanie kloców Lego na dywanie, lecz wykorzystanie konstrukcji Lego do zainteresowania dzieci techniką i konstruowania przez nie zaawansowanych technicznie rozwiązań. Na koniec otrzymają dyplom potwierdzający nabyte przez nich umiejętności.

Przez zabawę przygotujemy Państwa dzieci do odniesienia sukcesu zawodowego w przyszłości. Ma ona należeć do robotów (zastępujących pracę ludzi) i fachowców konstruujących i obsługujących maszyny. Więcej o zawodach przyszłości możecie Państwo znaleźć w zakładce „Darmowe poradniki – Dla rodzica”.

Akademia oferuje także możliwość zaproszenia robotów na urodziny dziecka. W trakcie 3 godzin zabawy, uczestnicy urodzinowej uroczystości (do 10 os.) przy wsparciu trenerów Akademii zbudują z klocków Lego działające roboty i zaprogramują ich pracę przez komputer. Dużo dobrej zabawy i śmiechu!

Aby dowiedzieć się więcej o kursach dla dzieci, kliknij zakładkę Uczniowie lub Przedszkolaki w górnym menu.

Zachowujemy reżim sanitarny