Programowanie w Scratch gier komputerowych

Scratch – kurs programowania dla dzieci w Olsztynie

Pozwól swojemu dziecku stworzyć własną grę komputerową i odeprzeć np. atak kosmitów.

Scratch – opis kursu:

Uczestnicy poznają język programowania Scratch i zgłębią zasady grafiki komputerowej. Stworzą własne gry komputerowe i scenariusze zabaw.
Scratch to coś więcej niż tylko aplikacja. Jest to część szerokiej misji edukacyjnej. Został stworzony, aby pomóc młodym ludziom przygotować się do życia w dzisiejszym szybko zmieniającym się społeczeństwie. Tworząc projekty w Scratch nie tylko uczysz się programować, ale także twórczo myśleć, systematycznie uzasadniać i pracować w zespole ¬¬– umiejętności o zasadniczym znaczeniu dla sukcesu i szczęścia we współczesnym świecie.
Komiksowa przygoda z programowaniem pomoże wprowadzić Cię do ogromnych twórczych możliwości aplikacji Scratch, która jest taką można powiedzieć piaskownicą, gdzie możesz się twórczo wyrażać i w rezultacie tego procesu nauczyć się twórczo myśleć i rozwiązywać problemy oraz podstawowe zasady programowania wspólne dla wszystkich języków programistycznych.
W trakcie kursu twoja wyobraźnia nie będzie miała ograniczeń. Co stworzysz w Scratch? Ciesz się przygodą!

Osiem powodów dlaczego powinniśmy uczyć dzieci kodowania:

1. Kod
(program komputerowy) to jeden z najszerzej używanych języków na świecie. Powinniśmy zacząć traktować programowanie jako element umiejętności czytania i pisania w cyfrowym, współczesnym i przyszłym świecie.
2. Pomaga być aktywnym konsumentem
Informatyka jest stale obecna w naszym codziennym życiu. Używamy coraz więcej urządzeń i ciągle jesteśmy online. Kodowanie to najlepszy sposób, żeby rozumieć technologię.
3. Dzieci uczą się szybciej
Trzylatek używa tableta i smartfona bez żadnych trudności; 10-latek buduje zamki w Minecraft, a nastolatkowie prowadzą kanał w YouTube z milionami subskrybentów.
4. Wzmacnia kreatywność
Co się dzieje, kiedy nieograniczona wyobraźnia spotyka nieskończone możliwości jak w kodowaniu? To jest mieszanka wybuchowa: wyobraźnia dzieci może się pełnie wyrażać za pomocą narzędzia umożliwiającego im wykonanie wszystkiego, o czym pomyślą.
5. Umożliwia nadawanie kształtu pomysłom
Każdy ma pomysły. Ogromna różnica polega na tym, że tylko niewielu ludzi potrafi je zrealizować. Kodowanie umożliwia ich realizację.
Ludzie, którzy kodują, zamieniają swoje pomysły w praktykę.
6. Wprowadza do umiejętności rozwiązywania problemów
Uczenie kodowania i zabawa z robotami wprowadza dzieci do umiejętności rozwiązywania problemów; pokazuje jak patrzeć na cały obraz i zmierzyć się z problemem z różnych punktów widzenia. Programowanie to także możliwość popełniania błędów i uczenia się na nich. Moment, w dzieci znajdują rozwiązanie problemu jest bezcenny.
7. Rozwija krytyczne myślenie
Programowanie pomaga rozłożyć problem na niezliczone mniejsze problemy; uczy nie tkwić w dużym problemie, ale raczej zrozumieć go, rozkładając na mniejsze i znajdując ich rozwiązania. Ten sposób jest znacznie łatwiejszy i jest jedyną szansą na znalezienie rozwiązania do pierwotnego problemu.
8. Rozwija myślenie obliczeniowe
Myślenie obliczeniowe/komputerowe zawiera elementy matematyki, logiki i algorytmów. Jest to umiejętność podchodzenia do problemów w ustrukturyzowany sposób i wykorzystywania abstrakcji do odzwierciedlenia pewnych koncepcji. Mówiąc prościej, zawiera elementy rozwiązywania problemów i myślenia krytycznego.

Materiały:

Każdy uczestnik kursu otrzyma podręcznik kursu i dodatkowe materiały w cenie kursu.

Układ zajęć:

Kurs trwa 1 semestry (20 godziny).
Zajęcia rozpoczynają się na początku każdego semestru szkolnego oraz w ferie/wakacje.
Zajęcia odbywają się jeden raz w tygodniu (90 minut + 5 minut przerwy) w sobotę w godzinach „po obiedzie”.
Plan zajęć dostosowujemy do kalendarza szkolnego.
Zajęcia odbywają się w 10-12 osobowych grupach. Sprzyja to zawiązaniu przyjacielskich relacji między uczestnikami i pozwala na bezpośredni kontakt trenera z każdym dzieckiem. W takich grupach dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach.
Kurs obejmuje 10 spotkań.

Zajęcia w semestrze zimowym roku szkolnego 2019/2020 w soboty w godz. 15:15-16:45. Start kursu 05.10.2019 r. 

Opłata za kurs:

Opłata za kurs wynosi od 215 zł miesięcznie. W przypadku wpłaty jednorazowej oferujemy duży upust.

Zapisy:

Zapisy ruszyły. Prosimy o dokonanie rezerwacji miejsca na kurs pod nr tel. 89 521-87-45, e-mailem: akademia@efektywna-nauka.pl lub osobiście w sekretariacie Akademii przy ul. Ratuszowej 3/1

 

Zachowujemy reżim sanitarny